Osy w ziemi!

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
angee
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 maja 2013, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Słuchajcie, ja mam straszny problem z osami. Odkryłam w zeszłym roku kilka dziurek w ziemi, spanikowana zamówiłam pana od insektów. podobno kuracja w 100% skuteczna. Podobno.... W tym roku moja działka wygląda jak szwajcarski ser (nie przesadzam!), dziurek jest kilka setek. Boję się wyjść na ogród, próbuję sobie wmówić, że to może nie osy, może coś innego (ale niby co?!). Tjaa... No nic, kolejna akcja: dezynsekcja w najbliższych dniach. Jak to nie pomoże, to już nie wiem, co. Albo ja się wyprowadzę (ha, ha), albo one.
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

Zrelaksuj się. Osy nie zimują w całej masie. Zimują jedynie zapłodnione samice, które wiosną od nowa zakładają gniazda. Małe są szanse, zeby przypadkowo trafiły na norę używaną w zeszłym roku.
Wypatruj uważnie, gdzie pojawi się osa, nieco większa od tych letnich.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
angee
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 maja 2013, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

Ciężko cokolwiek wypatrzyć, bo powierzchnia naprawdę spora, a dziurek tyle, że nie da się policzyć. Boję się tam w ogóle łazić. Ostatnio (jesienią) tyle ich nie było, myślę, że tak ok. 20%. Na moje wygląda to tak, że wprowadziło się mnóstwo nowych osobników. Bo jak inaczej wytłumaczyć setki nowych korytarzyków w ziemi? Choć samych os tak naprawdę nie widziałam, a powinien być latający rój. No ale tak jak mówię, patrzę z daleka. No i nie znam się na osim życiu.
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

O tej porze roku nie mogą być jeszcze roje. Tylko pojedyncze osobniki. Może te dziurki kto inny robi?
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
angee
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 maja 2013, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

Raczej - co. Przypuszczam, że osy, bo widziałam je w zeszłym roku. Ale z radością przyjmę każdą inną ewentualność (żuczki, mrówki, ??).
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

Daj zdjęcie poligonu :wit
Jakoś też mi się wydaje, że to nie osy.Owszem mogą być widziane, ale to chyba nie ich sprawka.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
angee
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 maja 2013, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

Jasne, cyknę i wrzucę. Ale szperam po forach i szperam, i chyba te osy to nie do końca dobry kierunek. Teraz skłaniam się ku pędrakom i larwom. To na pewno mam w ziemi, więc może mamy winowajcę. Ranyyy....!! To chyba jednak średnio radosna opcja.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

Z dwojga złego wole osy jak pędraki.
Czasem, ale to czasem siedzą nawet dzikie pszczoły ,ale to sporadycznie.I te cholerne szerszenie luftwaffe .Tylko to , co lata i wyłazi łatwiej zlikwidować jak to co siedzi w ziemi .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Izka08
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 15 wrz 2012, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

Dla mnie te osy ziemne są niebezpieczne, kiedyś stanęłam przypadkowo koło dziury gdzie wlatują jedna osa mnie użądliła i strasznie bolało. Gorzej ma człowiek który jest uczulony na jad osy. :wink:

Pozdrawiam
ilona58
100p
100p
Posty: 120
Od: 10 lut 2012, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

A czy te dziurki nie robią czasem dżdżownice ,jeżeli są to małe otwory. Ilona
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

Mogą być pszczoły ziemne. Bardzo spokojny gatunek. niezależenie od tego, błonkoskrzydłe jeśli je znalazłaś to właśnie w gnieździe.
Jak nie dasz im spokoju, zaczniesz częściej wertykulowac działkę, np. przekopiesz raz, drugi - to się wyniosą. One też lubią spokój.

Albo wpuść kreta - zje je. ;:209
toskan
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 lut 2009, o 19:25
Lokalizacja: OKOLICE KALISZA

Osy na choince-pomocy

Post »

Witam
Niedawno poprawiałem moim dzieciom zjeżdżalnie i pod ślizgiem znalazłem małe gniazdo os. Pozbyłem się go ale problem pozostał. Osy przeniosły się na choinkę. jest ona taka gęsta że niestety nie widać gdzie dokładnie budują nowe gniazdo, a boje się tam zaglądać aby nie pogryzły. Zna może ktoś jakiś dobry sposób na te owady? Może jakieś środki chemiczne lub jakieś sprawdzone domowe metody?
Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: osy na choince-pomocy

Post »

Zadymić uciekną i wtedy można gniazdo strącić.
Ale uważaj.
Inna opcja polewanie wężem dużym ciśnieniem i ucieczka w bezpieczne miejsce - powtarzać taki zabieg.
Wzięcie długiego kija i strącanie gniazda z zachowaniem ostrożności i szybka ucieczka w bezpieczne miejsce.
U mnie powyższe metody pomogły.
Pozostaje także wezwanie straży.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”