Glicynia siła wzrostu

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Ja słyszałam, że glicyni nie da się prowadzić jako bonsai - też mi się podobały fotki na allegro ale z taką opinią sie spotkałam .
Można prowadzić jako drzewo a nie pnącze, ale nie jako bonsai .
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
tomko34
1000p
1000p
Posty: 1019
Od: 31 mar 2009, o 21:07
Lokalizacja: Rzeszow

Post »

ze by utworzyc dzrzewko bonzai trzeba kilka lat ciac ,przycinac ,modelowac ,w jeden sezon nie da sie tego zrobic ,wszedzie sa zdjecia jak wyglada takie z glicyni,czyli da sie zrobic ,trzymajac ja w donicy nie bedzie miala takich przyrostow jak w gruncie ,nalezy pozwolic jej troche wypuscic pedy a potem wybrac takie ktore w przyszlosci beda cala podpora drzewka ,przyciac na odpowiednia dlugosc i potem juz trzeba pare sezonow sie z tym bawic ,obcinac zbedne przyrosty, te ktore maja zostac skracac ,z czasem stare galazki zdrewnieja i z nich wyjda nowe przyrosty ktore potem zawiazuja paki kwiatwe,powodzenia
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

tak, czytałam że niektóre z tych bonsai mają po 20 lat :) Co prawda moje wisterie to jeszcze berbecie, ale już się zaczytuję o technikach cięcia. Zobaczymy co z tego wyjdzie :D
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Mam w doniczkach jednoroczne siewki, które być może w przyszłości będę próbował tak prowadzić.
Pytanie mam takie: czy Wasze glicynie wypuściły już listki ?
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Moja rosnąca w skrzynce >zimująca w piwnicy po przeniesieniu na korytarz , a ostatnio wynoszona na balkon na dzień zaczyna już puszczać :P
Moje linki
KATARZYNA
Pawel z Niemiec
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 kwie 2009, o 12:16
Lokalizacja: Niemcy - Hessen

Post »

Jezeli jest problem z kwitnienciem ja daje nawoz spod krolikow,a do tego prycinalem sztychowka korzenie ----najlepiej w odleglosci okolo 50 cm od "pnia".Mam nadzieje ze pomoglem.


Ta glicynia rosnie u mnie od strony drogi ma jakies 10 lat -moze spaliny jej sluza,bo mam tez druga i po trzech latach cieniutko-ale dam jej jeszcze rok-zreszta zobaczcie sami.
Obrazek Obrazek

i malolata -niestety tylko w lisciach.
Obrazek
Piekno - to kwiaty i kobiety.
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

piękne te wasze glicynie, u mnie sie niestety nie udają,juz tyle razy probowałam,albo przemarzły,albo je cos podgryzło, albo nie rosły,:( a jestem w nich zakochana
Pawel z Niemiec
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 kwie 2009, o 12:16
Lokalizacja: Niemcy - Hessen

Post »

W takim razie milosc to polowa sukcesu -sprobuj jeszcze raz.Pozdrawiam
Piekno - to kwiaty i kobiety.
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Post »

a no to:
Ja zakochałam się ju z parę latek temu, gdy ją pierwszy raz ujrzałam w pełnej krasie, stara była, ale jaka jara :shock: szok

do tej pory przymierzałam się do zakupu tego pięknego pnącza, i kupiłam, dostałam na allegro, 4 szt. sadzoneczki małe, ale zdrowe, 4 różne rodzaje, zamierzam je posadzić przy słupie wysokiego napięcia, który mam na posesji, słup ma dwie nogi, tak więc po 2 sadzonki przy każdej, mam nadzieję,że nie przemarzną i za parę lat będę się cieszyła pięknym widokiem jak Wy :lol:

ale, poczytałam troszkę Waszych wypowiedzi i zaciekawiło mnie czy te sadzonki są szczepionwe, czy też siewki, więc spytałam sprzedawce, co mi odpowiedział :?:

"Witam.
Rośliny wyhodowane z nasion.
Różnica polega na tym ,że te szczepione kwitną wcześniej.
Jest tylko pytanie z jakiej rośliny pobierane są szczepy do szczepienia.Jeżeli czytam ,że roślina jest 2-3letnia szczepiona i zakwitnie za 3 lata to przepraszam ale np.różowa z której ja mam nasiona zakwitla pierwszy raz po 5 latach.Sama więc Pani widzi
jaka jest różnica.Reasumując glówne i podstawowe pytanie czy szczepy pobierane są z roślin kwitnących -tego nie wie nikt.
Dryga rzecz ja uważam ,że lepsze są rośliny hodowane z nasion.
Kwitną później ale tak jak pisalem w aukcji ;że glicynia rozbudowuje bardzo dobrze system korzeniowy a glównie tam gromadzi wszystkie skladniki potrzebne do wzrostu.
Tak więc zdania są podzielone.
Są też metody żeby przyspieszyć kwitnienie ,poprzez przycinanie
szpadlem korzeni.
To chyba by bylo na tyle .W razie pytań proszę pisać.
Pozdrawiam."


Jestem cierpliwa, na kwiaty poczekam, no ale o co chodzi z tym, czy słyszeliście podobne dziwy :?:
cyt. "Są też metody żeby przyspieszyć kwitnienie ,poprzez przycinanie
szpadlem korzeni
" :?: :?: :?:
Pawel z Niemiec
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 kwie 2009, o 12:16
Lokalizacja: Niemcy - Hessen

Post »

Bardzi ciekawa odpowiedz-podsumowujac prosze czekac co sie stanie hehe.A co do przycinania korzeni to ten sprzedawca ma racje ale robi sie to najwczesniej po trzech latach,sam zreszta o tym pisalem-jednak ta zasada dotyczy w moim przypadku Glicyni fioletowej/niebieskiej):pozdrawiam i zycze sukcesow.
Piekno - to kwiaty i kobiety.
Awatar użytkownika
tomko34
1000p
1000p
Posty: 1019
Od: 31 mar 2009, o 21:07
Lokalizacja: Rzeszow

Post »

a ja przykleję się do tego słupa wysokiego napięcia,pierwsza rzecz nie jest on chyba twoją własnością i nie wiem czy możesz tak sobie go obsadzić pnączem,druga sprawa to ,to że glicynia jest dużym pnączem i dorośnie do drutów itd,a to nie jest bezpieczne,a po trzecie ,że gdy by przyjechali panowie z elektrowni i musieli włazić na słup to poniszczą ci roslinki.pozdrawiam
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Post »

słup prawdaż nie jest mój, ale na mojej działce, to chyba nie zbrodnia, że chcę go ukryć, ozdobić,
a co do Panów, to już z nimi rozmawialam, przy kawce rzecz jasna :wink: , nie mają nic przeciwko, ba co więcej, obiecali mi, że jeśli tylko będą mieli takowe na zbyciu, to zamontują mi na mojego słupa bocianie siedlisko, jeśli będę miała szczęście to w przyszłości zamieszka w nim jakaś zakochana parka i może mi coś podrzucą ;:86 , no bo mój stary coś ostatnio nie robotny jakiś :oops:
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

To mój skarb...

Ale odkąd ją przesadziłam do większej doniczki bidulka zmarniała strasznie :cry: No nie wiem... a może tylko tak marnie wygląda taka chudziutka w tej wielkiej donicy :?: Jak ona ma zamiar tak kiepściusio rosnąć to ja się na kwiaty do końca życia nie doczekam ;:201
Że o tej pannicy nie wspomnę, bo ta klusia ma być bonsai w dalekiej przyszłości :wink:
zdjęcia niedostępne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”