Glicynia siła wzrostu

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Post »

Nie wiem co może być tego przyczyną ale moja glicynia,mimo ciepłej zimy nie ma ani jednego pąku kwiatowego.W latach ubiegłych kwitła?? :( Obcinam ją zawsze tak samo,a w tym roku ma same liście.
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Ja swoje przesadziłam już do gruntu wyglądają okazale .Bardzo szybko mi rosną i bujnie . Kupiłam pieniek z pączusiami listków ok 20 cm ok cztery tygodnie temu. W tym momencie są już mniej więcej dwukrotnie wieksze .Mam nadzieję że w przyszłości będzie mi dane cieszyć sie ich kwitnieniem :)
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

AL 56 - mogły przemarznąć pąki.
W tym roku mamy istry melanż pogodowy - majowe ciepło w styczniu, które pobudziło krążenie soków i puszczanie pąków, a potem nagłe przymrozki i snieg.

Czasem glicynia nie kwitnie, bo ...ma za dobrze. Dużo nawozów, które zapewniają dobre życie, więc ona uważa, że nie trzeba się rozmnażac, czyli wiązać nasiona ( kwitnąć).
Wtedy wyjściem jest zaprzestanie nawożenia na rok, dwa lub nieco drastycznym - przycięcie korzeni sztychówką w obrebie 1 m od pnia.

Na Twoim miejscu poczekałabym z tymi metodami, bo stawiałabym jednak na przeziębienie.
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Witam; właśnie niedawno kupiłam glicynię (ma ok. 40cm) i zamierzam ukształtować ją na coś w rodzaju bonsai. Ponoć to odmiana miniaturowa (co trochę mnie zdziwiło, bo nawet nie wiedziałam, że takowa istnieje); na razie rośnie w korytku na balkonie, żeby trochę się wzmocnić... Czekam na nowe gałązki na dole pnia, żeby mieć trochę więcej możliwości do działania :twisted:

Obrazek
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Glicynia

Post »

WITAM
Moją wisterie kupiłam wiosną ładną sadzonkę do jesieni podwoiła swoją wysokość i wypuściła trzy bicze które pod koniec lata skróciłam zobaczymy jak przezimuje latem przyślę zdjęcie teraz nie mam bo nie wiedziałam że istnieje takie mądre forum pozdrawiam Romka
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Niepotrzebnie zostały skrócone te 'bicze', glicynii, ani innych pnączy nie tnie się jesienią.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Została przycięta pod koniec lata-to dobry termin-lepiej się rozkrzewi. Ja swoja tnę dwa razy w roku.

http://dom.NAZWA-przez-oprogramowanie-wykluczona/ogrody/1,72078,1372102.html

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... a&start=14
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Glicynia która nie rośnie

Post »

Bardzo dziękuję za poradę i stronę gazety na pewno skorzystam bo mam też atikindię jutro wskoczę do twojego ogródka bo dzisiaj za póżno na wizyty . Pozdrawiam serdecznie Roma
Awatar użytkownika
Monique 77
50p
50p
Posty: 65
Od: 27 sty 2009, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Laszczki/ Warszawa

Post »

Mam glicynkę też , z tego co wiem to trzeba poczekac długo zeby zakwitła , 4 lata podomno minimum , moja glicynię mam teraz trzecią wiosę i powiem szczerze ze pędzi jak dzika , 2 metry to na pewno przez sezon rosnie, nie nadązam ja wiązać , ale na kwiaty to jeszcze pewnie poczekam.
Awatar użytkownika
Monique 77
50p
50p
Posty: 65
Od: 27 sty 2009, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Laszczki/ Warszawa

Post »

Pomóżcie kochani , kupiłam sobie białą glicynkę i chciała bym poprowadzic ją jak drzewo , gdzieś widziałam na zdjęciu , myślicie że da radę , może ktoś ma taką , będę wdzieczna za rady, dzięki , pozdro.
banna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 wrz 2008, o 23:15

Glicynia !

Post »

Nasza ma4 lata, kupiona była duża tz.1,5 m.Pięknie kwitła w 2008r. Stosuję się do porad zmojego pięknego ogrodu,jestem ogrodnikiem od 5 lat.Zauważyłam ,że ciepła zima jej służy.Należy podcinać w lutym .Jeśli nie kwitnie to w odległości 1,5 m naciąć krzenie szpadlem.
Awatar użytkownika
tomko34
1000p
1000p
Posty: 1019
Od: 31 mar 2009, o 21:07
Lokalizacja: Rzeszow

Post »

witam,wtrace moje trzy grosze,glicynie kupilem w szkolce, szczepiona ,6 lat temu ,miala jakis 1m wys. od drugiego sezonu w moim ogrodzie tne mocno dwa razy w roku i miedzy czsie w ciagu sezonu skracam pedy ktore mi przeszkadzaja,podlewac raczej nie podlewam specjalnie (radzi sobie sama),nawoz sypie raz na wiosne ten do rododendronow przy okazji zasilania azalii i rozanecznikow,zakwitla pierwszy raz po dwoch latach ,raz mroz przezedzil mi paki ale i tak dosc obficie zakwitla(zaznacze ze mieszkam kolo Rzszowa),napomkne ze moja glicynia powtarza kwitnienie w lecie ale kwiatow jest nie wiele,w tamtym roku kwitla bardzo mocno i mysle ze w tym bedziee tak samo,to by bylo na tyle,pozdrawiam ,ale namieszalem

Obrazek Obrazek Obrazek
to sa fotki z 2007 ,wtedy mroz unicestwil co najmniej polowe pakow kwitowych
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witam, przepraszam, że tak wtargnęłam, ale zakupiłam na allegro glicynię chińską i wygooglałam tą stronę w nawiązaniu do glicyniowego bonsai. Bo ja mam właśnie taki problem że te bambaryłki to mi za szybko rozną, chyba z 7 cm uroła ta pierdółka przez tydzień i jak tak dalej pójdzie to będzie bonsai większe niż ja :( Ktoś ma jakiś pomysł?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”