Efektywne mikroorganizmy EM Cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Nie wiem jaka jest prawidłowa ilość EMów w przeliczeniu do wody w basenie ale należy wg mnie bardzo z nimi uważać. Przedawkowanie rodzi nie przyjemne skutki. Wiem to tylko z własnego doświadczenia gdzie wykorzystałam je do wody w basenie dla kaczek. Być może przedobrzyłam.
ekobel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 lip 2015, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Jolek opisz coś więcej. Jak duży był basen i ile EM dałaś? Po jakim czasie woda Ci się zepsuła? Twoje spostrzeżenia mogą sporo wnieść do tematu. Utrzymanie czystości w basenie za pomocą naturalnych środków to trudna sprawa. W książce o EM Mau opisuje temat basenów ale i on wskazuje na porażki jakie ludzie ponieśli. Mnie zależy nie tylko na czystości wody ale i na tym aby po sezonie móc ją wylać na ogród. Chlorowanej albo słonej wody wylać na rośliny nie mogę. Pomyślałam sobie, że za pomocą EM i wiedzy o akwarystyce coś wykombinuję. (Mąż się przestraszył, że chcę mu glonojady do basenu wpuścić! ;:224 Muszę się nad tym poważnie zastanowić?! :;230 ). Lubię eksperymenty, dobrze się przy tym bawię. Najwyżej, jak woda zrobi się zielona to ją wyleję, ( a glonojady oddam do zoologicznego) :pogon
lorenzo77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 paź 2015, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Jak radzą sobie te mikroorganizmy zamknięte w pojemnikach. Czym się żywią i jak oddychają ? :wink:
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”