Szpak - jak go zadomowić?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Januszu
A może zamiast budki dla szpaka kup włókninę P-17. Służy ona do osłony czereśni przed szpakami. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
pithal
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 1 sie 2005, o 11:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Budkaze wszech miar pożyteczna jest (dla ptaków)
A na szpaki lekarstwa nie ma : grasują stadnie jak rekiny i żaden "gospodarz terenu" nie pomoże jeśli jest szpakiem .
Znam sposób ze słyszenia bo sam czereśni nie mam a wiśnie jakoś mi szpaki darowują :D
Ten sposób to umieszczenie na drzewie paru pluszaków typu kotek czy tygrysek i paru pasków hałasującej na wietrze błyszczącej folii . Gość co mi to opowiadał twierdził , że ma spokój ze szpakami dzięki tym zabiegom . Poradziłem mu jeszcze by grające byleco (typu kartka pocztowa czy zabawka) jeszcze dowiesił to zrobi "dyskotekę" ptakom :D
na co przystał , że dobry pomysł . Nie znam efektów bo mieszka daleko i nie było okazji ...
Ale w pluszaki i hałasy oczywiście wierzę , że skuteczne .
pozdrawiam pithal
Awatar użytkownika
janusz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 408
Od: 25 maja 2005, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Erazm pisze:Januszu
A może zamiast budki dla szpaka kup włókninę P-17. Służy ona do osłony czereśni przed szpakami. :lol:
Być moze dla zawodowych sadowników to dobre... Nie będe sobie szpecił działki w imię jedzenia czereśni. Choć slyszałem, ze i pod wókninę potrafią cwanie wmaszerowac. :lol:
A u mnie bardziej jak o czereśnie chodzi o winogrona :lol:
Jeżeli na wiosnę do budki nie wprowadzi się szpacza rodzina to mam plan rezerwowy: mam nagrane odgłosy różnych ptaków atakowanych przez jastrzębie. Postawi się magnetofon i może dadzą się nabrać. :lol: :lol: :lol: :lol:
Janusz
ogród bez winorośli to nie ogród...
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jest to bardzo możliwe, ale musi chodzić magnetofon prawie cały dzień.
Chyba jednak tego szpaka sprowadzisz na stałe do budki. Tylko trzeba go jakoś zachecić do osiedlenia się. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

No właśnie Janusz. Mam na zbyciu kotka który rozłozy sie Tobie pod drzewem i będzie pilnował. Może chcesz ?
Jeszcze jedno mam dwie czereśnie jedna jest mała ale owoce ma piekne i smaczne. Druga to chyba jakaś chybryda. Czeresnia jest duża ( poczatkowo myslałam że to jakaś wiśnia bo owoce ma takie kwaskowe) :lol:
Owoców ma dużo. Są małe, niezbyt smaczne. Co mogę z tym fantem zrobić?
Jeżli nic..... to nie mam nic przeciwka żeby stado szpaków obrobiło mi drzewo. :D
Awatar użytkownika
janusz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 408
Od: 25 maja 2005, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Eliza pisze:No właśnie Janusz. Mam na zbyciu kotka który rozłozy sie Tobie pod drzewem i będzie pilnował. Może chcesz ?
Dziękuję. Kotów nie używam. :lol: :lol: :lol:
Janusz
ogród bez winorośli to nie ogród...
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

według legendy parą dla szpaka jest bocian :lol: :lol: :lol:
A było to tak:
Bociana drapał szpak........

Dalej nie piszę,
bo wszystkie tego wyniki,
zmierzają nieuchronnie
do matematyki. :wink:
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Własnie wyczytałam że można powiesić na drzewie czereśniowym płyty CD. Będzie błyszczeć i iddawać jakieś tam dźwięki i w ten sposób odstraszać szpaki.
Tylko takie błyszczące drzewo w lato? trochę nie na tą porę roku.
Awatar użytkownika
janusz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 408
Od: 25 maja 2005, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Eliza pisze:Własnie wyczytałam że można powiesić na drzewie czereśniowym płyty CD. Będzie błyszczeć i iddawać jakieś tam dźwięki i w ten sposób odstraszać szpaki.
:lol: :lol:
Płyta CD dobra na wszystko? I na policyjny radar, i na szpaki.... :lol: :lol: :lol:
To takie szamaństwo. Nie wierz w to.
Tylko takie błyszczące drzewo w lato? trochę nie na tą porę roku.
Rzeczywiscie osobliwej urody może działce przysporzyć. :roll:
Janusz
ogród bez winorośli to nie ogród...
Macio

Post »

Ptaki rzekomo boją się przedmiotów niebieskich i błyszczących. Najskuteczniej można je odstraszać rozpinając sznurki z nawleczonymi paskami lśniącej, niebieskiej folii.
Dociekliwy

Post »

Macio pisze:Ptaki rzekomo boją się przedmiotów niebieskich i błyszczących. Najskuteczniej można je odstraszać rozpinając sznurki z nawleczonymi paskami lśniącej, niebieskiej folii.
Nie wiem czy takie sposoby odstraszania ptaków nie są zakazane :wink: ustawami Unii Europejskiej .
Słyszałem w TV że w Unii Europejskiej zakazane jest stosowanie Strachów , straszydeł , gdyż narażają ptaki na stres . :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

tak, tak, w Azji takie stosowanie straszydeł naraziło ptaki na ptasią grypę. :wink: :?
Jakub . . . . .
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

szpak

Post »

Czytam, czytam wszystkie posty i w końcu nie mam pojęcia jak obronić drzewko przed szpakami :roll: ? W chwili zakupu posesji za domem była już piękna wiśnia. Co roku pięknie kwitnie. Niestety nie miałam okazji sróbować owoców bo tak się do tej pory składało,że jak już mieliśmy czas pojechać ( w czasie gdy owoce dojrzały) to już szapki kończyły "ucztę na drzewie".Postanowiłam więc "wypowiedzieć" im wojnę. (Z myszami jak na razie wygrałam.) Może i w walce ze szpakami będę górą.Więc jaki jest najlepszy sposób: kolorowe paski, pluszaki + paski, szpak na drzewie, płyta CD ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”