Gnojówka z pokrzyw - zastosowanie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pliszek
100p
100p
Posty: 141
Od: 28 maja 2012, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

witam czy gnojówka z pokrzyw mozna podlewac fuksje czy ktos z was podlewa je?
natraj
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 13 kwie 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Moja gnojówka ma 4 dni i juz mocno cuchnie po zamieszaniu. Przyciągneła takie żółte mucho-pszczoły ktore siedzą na łodygach lekko wystajacych z gnojowki. Czy to jest bezpieczny owad dla moich upraw?
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

U mnie dzisiaj taż widziałam te owady myślałam że to osy , ale moja gnojówka chyba już jest gotowa bo pokrzywy się rozlazły i zostały tylko łodygi .
Pozdrawiam :wit Beata
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

natraj pisze:Moja gnojówka ma 4 dni i juz mocno cuchnie po zamieszaniu. Przyciągneła takie żółte mucho-pszczoły ktore siedzą na łodygach lekko wystajacych z gnojowki. Czy to jest bezpieczny owad dla moich upraw?
Czy coś takiego http://kari48.flog.pl/wpis/3160384/jak- ... st-podobny ?
natraj
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 13 kwie 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Czy coś takiego http://kari48.flog.pl/wpis/3160384/jak- ... st-podobny ?
dokładnie takie samo. Larwy mogą zaszkodzić mojemu czosnkowi zimowemu jak podleje?
moja gnojówka chyba już jest gotowa bo pokrzywy się rozlazły i zostały tylko łodygi
jeśli po zamieszaniu robi Ci sie biala piana to nie jest gotowa
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

U mnie stoi już chyba ze 3 lub 4 tygodnie i ciągle jak ją wzburzę, potrząsnę baniakiem to robi się piana, czy ona przez tyle tygodni nie zdążyła się zrobić?
kuragrzebiaca
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

A ktos dodawal odrobine kurzego pomiotu do gnojowki z pokrzyw?
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Ja miałam dodać końskiego . ale nie dodałam bo ta jest już gotowa , nie pieni się ale za to śmierdzi okrutnie . Dobrze ,że mam dużą działkę , wylałam już 6 konewek , ale blisko domu nie mogę bo wynajmuję pokoje , ale i tak jak wiatr zawieje to czuję ten zapaszek .
Pozdrawiam :wit Beata
goleb
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Dokonałem przełomowego odkrycia.Nastawiłem wiadro suszonej pokrzywy do przefermentowania.Co parę dni mieszałem zawartość i ku mojemu zdziwieniu nic nie śmierdziało.Wydaje mi się że w takim razie jest to sposób na smród fermentowanej pokrzywy.Ponadto zapach suszącej się pokrzywy jest bardzo przyjemny i to dodatkowa korzyść.Będę musiał chyba opatentować mój pomysł ;:215
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Czego dokładnie nie można podlewać gnojówką z pokrzyw ?. Ja dzisiaj wylałam z 30 litrów przed rozcieńczeniem , nie podlałam tylko starych iglaków , malin i drzewek owocowych . Ale czy jest sens podlewać 15 letnie drzewa ? Nastawiłam następną i szkoda , że trzeba tak długo czekać .
Pozdrawiam :wit Beata
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

5. I wreszcie ta słynna gnojówka (1 kg świeżego ziela lub 200g suszu zalać 10l wody, dodać mielonych skał (mączka bazaltowa, dolomitowa)

Działa ona wzmacniająco, stymuluje wzrost roślin i tworzenie chlorofilu. Na nawożenie gnojówką z pokrzywy korzystnie reagują:pomidory,
kapusta, kalafiory, selery, ogórki, rabarbar, kwiaty jednoroczne, byliny, róże, krzewy, i drzewa owocowe. Rośliny te podlewa się jeden raz w
tygodniu, tylko drzewa owocowe rzadziej. Gnojówki nie tolerują: cebula, czosnek, groch i fasola.
Cytuję z forum
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Co się stanie jak podlejemy gnojowką rozcienczoną ,ale jeszcze nie przefermentowaną
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

mewa pisze:Co się stanie jak podlejemy gnojowką rozcienczoną ,ale jeszcze nie przefermentowaną
Podejrzewam, że zadałaś pytanie z tych, co to dopiero samemu sprawdzenie efektów da odpowiedź.
Ja postaram się odpowiedzieć w taki sposób:
Budzę się rano po niezłej imprezie dnia poprzedniego. Sięgam do lodówki z nadzieją, że znajdę tam zsiadłe mleko/kefir i co...? Widzę, że w lodówce występuje tylko mleko w stanie surowym, czyli w takim, jakim żonka dodaje do kawy. No i z braku laku, a właściwie kefiru/zsiadłego mleka wypijam to surowe mleko. Efekt ugaszonego pragnienia osiągnięty, ale czy naprawdę tylko o to mi chodziło :?:
I wydaje mi się, że podobnie jest w sytuacji, o którą pytałaś. Nie zaszkodzi, ale na pewno nie pomoże, tak jak przepyszne, zimne zsiadłe mleko. :) :) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”