Gnojówka z pokrzyw - zastosowanie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Chwaściku hortensje o wiele ładniej rosną i pięknie kwitną , Madzia widziała moje hortensje i rodki jakie są ładne . Ja podlewam już od trzech lat , żadnych ujemnych skutków nie zauważyłam . Borówki nie mam to się nie wypowiem. Ja daję wiadro posiekanych pokrzyw na 100 l wody .
Pozdrawiam cieplutko Zosia
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Aniu niech jeszcze postoi , ja sprawdzałam dziś swoją i też musi sobie jeszcze postać . Poczekamy na słonko .
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

w programie "Rok w ogrodzie" prowadzący powiedział że gnojówka musi postac tylko 5-7 dni. http://www.tvp.pl/styl-zycia/dom-i-ogro ... -warzywnik
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

mam pytanie odnośnie pozostałości z gnojówek/wyciagów.
Pokrzywy wiadomo na kompost a czy inne rosliny też?
Mam skrzyp z gnojówki i nie wiem czy moge dać to na kompost :?:
Pozdrawiam.
Ola
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

KamilaWr pisze:w programie "Rok w ogrodzie" prowadzący powiedział że gnojówka musi postac tylko 5-7 dni. http://www.tvp.pl/styl-zycia/dom-i-ogro ... -warzywnik
To było w tym odcinku około minuty 5:44

Ilość dni jest zmienna w zależności od pogody, istotne jest kiedy gnojówka się wyklaruje i przestanie pienić i po tym się rozpoznaje.

Dużo bardziej kontrowersyjne były tezy prowadzącego dotyczące podlewania. Otóż według niego podlewa się WSZYSTKIE rośliny po czym wziął konewkę i podlał... cebulę (bądź czosnek bo nie widzę wyraźnie).

No i bądź tu mądry, a zawsze słyszałem żeby nie podlewać czosnku, cebuli, fasoli i grochu.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Chawścik
faktycznie wyglądało na czosnek, ale gnojówki podobno tylko nie lubią rośliny fasolowate
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Ave pisze: No i muszę się pochwalić swoją uprawą ekologiczną z zastosowaniem dobrodziejstwa pokrzywowego - rzodkieweczki są pyszne, soczyste, wielkie i nic ich nie rusza :)

Obrazek

a pozostałe warzywka... też niczego sobie :D

No, chyba wypełniłam przyrzeczenie :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=322
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Post »

hanka55 pisze:
Ave pisze: No i muszę się pochwalić swoją uprawą ekologiczną z zastosowaniem dobrodziejstwa pokrzywowego - rzodkieweczki są pyszne, soczyste, wielkie i nic ich nie rusza :)


a pozostałe warzywka... też niczego sobie :D

No, chyba wypełniłam przyrzeczenie :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=322
No jak widzę takie efekty to chyba w najbliższych dniach też zrobię tą gnojówkę- pamiętając by odciąć kwitnące pędy.
Amatorka ogrodu
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

U mnie leje od ponad miesiąca i jest zimno. Na wierzchu mojej gnojówki z pokrzyw zrobiło się coś takiego jakby pleśń. Czy mogę ją jeszcze użyć?
agromadzik
50p
50p
Posty: 77
Od: 25 paź 2008, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

ja zrobilam gnojówke,
tylko teraz nie wiem jak ja stosować?
rozcienczyc ??
i mozna podlac kukurydzę, cukinie, ogórki i dynie??
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Post »

Gnojówka z pokrzyw nadaje się do wszystkich roślin, z tym jedynie zastrzeżeniem, ze do roślin dorosłych rozcieńcza się ją w stosunku 1:10, a do roślin młodych - 1:20.

Ja tak robię- choć niektórzy twierdzą, że są rośliny które nie lubią gnojówki- fasola, cebula bodajże. Jednak mojej nie starcza już nigdy na warzywniak- podlewam krzewy raczej teraz tylko.
Amatorka ogrodu
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Tak się zastanawiam można używać gnojówki do oprysków ???.A jeśli tak to w jakich proporcjach.

Pozdrawiam :wink:
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Post »

Szymonambar222 pisze:Tak się zastanawiam można używać gnojówki do oprysków ???.A jeśli tak to w jakich proporcjach.

Pozdrawiam :wink:
Preparat przyśpieszający wzrost roślin i działający przeciw zgniliźnie.
Gnojówka: 200g suszu lub 1 kg zielonej pokrzywy nastawić na 10 l wody i trzymać do sfermentowania.
1.Rozcieńczyć wodą (1:20) i opryskiwać rośliny przed pękaniem pączków (przeciw chlorozie liści).
2.Rozcieńczyć wodą w stosunku 1:10, podlewać glebę w okresie wegetacji roślin (przyspiesza wzrost).
3.Kapać korzenie roślin doniczkowych (wraz z doniczką) w sfermentowanej gnojówce, rozcieńczonej woda w proporcji 1:10 (przeciw więdnięciu).
4.Podlewać nierozcieńczoną gnojówką stos kompostowy przez cały rok.

Preparat na wzmocnienie roślin, przeciwko przędziorkom i mszycom.
Gnojówka: fermentującą gnojówkę zmieszać w wyciągiem skrzypu (podawałem już o skrzypie) w proporcji 1:0,5 i rozcieńczyć woda (1:50). Stosować do opryskiwania roślin, przed rozwinięciem liści i kwitnieniem.
Wyciąg: 1 kg świeżych roślin nastawić w 1 l wody na 12 godzin. Opryskiwać pędy i liście roślin opanowanych przez mszyce, w okresie wegetacji.

Skrzyp zawiera bardzo dużo krzemu, dzięki temu działa wysuszająco na grzyby,
ale właśnie też dzięki temu może zniszczyć delikatne rośliny ( szczególnie młode); dlatego należy go najlepiej stosować w połączeniu z pokrzywą ( wtedy nic się złego nie dzieje)
Amatorka ogrodu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”