Gnojówka z pokrzyw - zastosowanie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Ale Wy po takim podlewaniu gnojówką, to jecie te cebule? Czy tylko patrzycie, jak ładnie robaki odstąpiły od jej jedzenia? :wink:
Osobiście bym się mocno brzydził jeść takie coś. No ale może ja mam zły gust. :?
Nigdy gnojówki nie leję i nie lałem na cebulowe i strączkowe. I tej wersji będę się trzymał.
Aha - pryskać i owszem, ale jak już tu było napisane mocno rozcieńczoną.
Brrr... bo aż sobie zobrazowałem podlewaną gnojówką cebulę. A fuj. :shock:
Awatar użytkownika
Zembolina
100p
100p
Posty: 139
Od: 25 kwie 2014, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północna Warszawa / okolice Nadarzyna

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Ja jeszcze nigdy nie próbowałam jeść takiej cebulki po gnojówce, bo jeszcze jej nie podlewałam, poza tym miałam te małe cebulki (chyba te dymki, malutkie złote) na szczypior i ten szczypior zamierzam jeść bez robaków oczywiście :wink: więc dopiero będę eksperymentować na wiosnę z pryskaniem rozcieńczoną gnojówką przeciw gąsienicom, okaże się czy poskutkuje.
tomekz
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 kwie 2014, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Co myślicie o dodaniu mniszka lekarskiego do pokrzyw na gnojówkę ? Robi tak ktoś ? Które części mniszka i w jakich proporcjach, co do pokrzyw należy dodać ?
Awatar użytkownika
kety
200p
200p
Posty: 200
Od: 13 maja 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

:wit gdzieś w wątku już o tym było :) a może każde osobno i do podlewania mieszać ;:173 a mniszka całego, ale bez kwiatostanu uważam, żeby nie posiać :D
Pozdrawiam.
Zuzanna, zakręcona na zielono !
Nanna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 30 mar 2015, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Witam,
Naczytałam się o gnojówce z pokrzywy i postanowiłam zrobić :) ponieważ mam niewielki ogródek i 2 litry gnojówki w zupełności mi wystarczą (przy nawożeniu co 2 tyg) więc zrobiłam ją w słoikach :D do 4 dużych litrowych nasypałam po 50 g dobrze posiekanej pokrzywki i zalałam 0,5 l deszczówki. Gnojówkę mieszam zakręcając słoik i silnie wstrząsając, 2 razy dziennie. Trzymam to już ponad tydzień, na zabudowanym balkonie i nie śmierdzi :D po mieszaniu czuć zapach gnijących roślin, ale tylko wąchając z bliska, więc jest to nic w porównaniu do tego czego się spodziewałam :D myślę, że za tydzień fermentacja się skończy, po pokrzywach zostały już tylko najtwardsze łodygi, a piana powstaje tylko po wstrząsaniu i ginie po chwili :)
Do osób stosujących pokrzywę w opryskach mam dwa pytania:
1. Jak często stosować 24 h wyciąg z pokrzyw na mszyce? Czytałam również o opryskach rozcieńczoną 5-dniową gnojówką, która metoda jest skuteczniejsza?
2. Jak często stosować nawóz dolistny rozcieńczoną gnojówką? Zamiennie z podlewaniem gnojówką, czy w tym samym czasie podlewać i nawozić dolistnie?
Pozdrawiam, Natalia ;)
Zielona__23
50p
50p
Posty: 72
Od: 30 mar 2010, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zastosowanie gnojówki z pokrzyw

Post »

Też mam mszyce i zastanawiam się nad wywarem z pokrzyw.. Czytałam, że można też szare mydło ale wydaje mi się, że to nie pomoże..
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zastosowanie gnojówki z pokrzyw

Post »

ja pryskalem i wywarem z pokrzyw i rozcienczoną gnojowką z pokrzyw i guzik, mszyce mają to gdzieś.
Jedyne na co się przydały pokrzywy to na biedronki, ktore je lubią, po czym te biedroneczki zrobily porządek z mszycami :D Mialy ucztę ze hoho
Zielona__23
50p
50p
Posty: 72
Od: 30 mar 2010, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zastosowanie gnojówki z pokrzyw

Post »

treborx
A w jakich proporcjach robisz/pryskasz tą gnojówkę?
U nas biedronki same się pchają po kilka na krzaczku :-)
Czytałam gdzieś, że można apilkować larwy biedronek na krzewy i drzewa i spokój z mszycami ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić ;-)
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zastosowanie gnojówki z pokrzyw

Post »

A probowalem roznie, i 1/10 i 1/20 - mowa oczywiscie o gnojowce z pokrzyw. Gdy mialem wywar to nie rozcienczalem
Awatar użytkownika
jasminek55
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 maja 2009, o 10:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

tomekz pisze:Co myślicie o dodaniu mniszka lekarskiego do pokrzyw na gnojówkę ? Robi tak ktoś ? Które części mniszka i w jakich proporcjach, co do pokrzyw należy dodać ?

Ja daje ok. 50 % pokrzyw, a reszta inne rosliny, rumianek, arcydzięgiel i ktorych nazw nie znam. Te ktore rosną na dobrej, niesuchej glebie

ktoś wie jak długo mozna przechowywac gnojowke ? Ja mam zawsze na wiosne zapas z letniej produkcji i uwazam, ze to co zepsute juz bardziej zepsuć sie nie powinno. Chyba ze po kilkuset latach osad na dnie by stwardniał. Trzymam ją w beczce w worku foliowym.
Awatar użytkownika
jafhar
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lip 2011, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zastosowanie gnojówki z pokrzyw

Post »

Mam we wiaderku gnojówkę z chwastów i obornika.
Czy ktoś orientuje się jak szybko "ulotni" się z niej azot? zależy mi o tyle na tym by była bardziej bogata w potas, fosfor i inne mikroskładniki, niż azot. Czy inne składniki, K, P uwolnią się jak azot do atmosfery albo rozłożą?
Awatar użytkownika
jasminek55
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 maja 2009, o 10:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Zastosowanie gnojówki z pokrzyw

Post »

Mniej azotu bedzie jak wyschnie. A bez azotu jest popiół, ale za bardzo alkaliczny dla wielu roslin
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Zastosowanie gnojówki z pokrzyw

Post »

Czy tym nawozem można podlewać rabarbar?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”