Gnojówka z pokrzyw - zastosowanie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Podobnie jak kompostownik lepiej w cieniu. W słońcu Ci się zagotuje albo wyparuje :;230

PS. Jest tu faktycznie jakiś chemik? Ja robię i wiadrach metalowych i plastikowych w zależności co mam pod ręką i nie zauważyłem różnicy.
Czy możliwe, że potem warzywa są "mniej zdrowe" lub z jakimiś elementami szkodliwymi dla organizmu?
ortsul
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 maja 2012, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Dzięki;) No tak ;:223
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

U mnie poszło całe wiadro już. Wczoraj ostatnia porcja. Nastawiłem nową z suszonych. Za dwa tygodnie kolejne zasilanie :)
Dziś byłem zaglądnąć - ale capi na całej dziłce :heja
ortsul
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 maja 2012, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Hmmm... jak taki smród to może wypędzi nornice?:D Bo prowadzę z nimi od 2 miesięcy walkę, póki co... bezskuteczną:(
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Chyba prędzej sąsiadów :;230
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Marek-BB pisze: PS. Jest tu faktycznie jakiś chemik? Ja robię i wiadrach metalowych i plastikowych w zależności co mam pod ręką i nie zauważyłem różnicy.
Czy możliwe, że potem warzywa są "mniej zdrowe" lub z jakimiś elementami szkodliwymi dla organizmu?
Metalowe wiadra pokryte są cynkiem który może się roztwarzać w kwaśnym środowisku. Gnojówka chyba jest kwaśna (nigdy nie sprawdzałem, ale bardzo bym się zdziwił gdyby było inaczej). Teoretycznie więc gnojówka z metalowego wiaderka może zawierać szkodliwe związki cynku(II), inna sprawa że mało a do warzyw przejdzie jeszcze mnie. Problem trochę wydumany, ale dla świętego spokoju używaj plastikowych (te mają toksyczne plastyfikatory, aktywatory i resztki monomeru :wink: ).
--
Pozdrawiam
mm
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

marmul pisze:dla świętego spokoju używaj plastikowych (te mają toksyczne plastyfikatory, aktywatory i resztki monomeru :wink: ).
To było piękne na koniec!! :;230 Co by się nie starać to zawsze jkiś szit w czymś siedzi! Chyba najlepszym wyjściem był by szklane naczynie :D No ale czy ktoś tak cuduje? :)
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Marek-BB pisze: Chyba najlepszym wyjściem był by szklane naczynie :D No ale czy ktoś tak cuduje? :)
Opowiedzieć Ci jak się przygotowuje nowe szkło laboratoryjne żeby nic nie wydzielało do roztworu? :D Żeby definitywnie rozwiązać problem wiadra możesz kupić takie z atestem do żywności, choć moim zdaniem i stary kubeł na śmieci i metalowe wiadro nie szkodzi tak aby się tym przejmować.
--
Pozdrawiam
mm
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Gnojówka z pokrzyw dobra na wszystko?????Pomocy!reanimacja o

Post »

Xavierka dzięki za info,ale szkoda że przeczytałam to wszystko już po wszystkim.Chciałam pomóc roślinom,ale efekt taki że róża jakby spalona,na porzeczce mszyca jak siedziała tak siedzi...poddałam się i jazda do ogrodnika.Przynajmniej winogronko podratowane i mszyca padła.Średnio zadowolona jestem ale co...
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

No dokładnie. Sam dużo wyżej napisałem że ładuję gnojówe do wiadra które mam pod ręką i kropka.
Ja tylko nie stosuje sztucznych nawozów, nie ma co świrować znowu przecież :)
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Powiedzcie proszę jak odcedzacię tę gnojówkę z pokrzyw? Ja zrobiłem w beczce gnojówkę z pokrzyw i ze skrzypu. W celu odcedzenia nalożyłem na górę beczki gazę, obwiązałem sznurkiem by nie spadła. Następnie próbowałem przelać ciecz ale ta gaza momentalnie się zatyka i prawie nic nie leci. Na dodatek sznurek mi puścił, gaza się zerwała i teraz śmierdzę na kilometr..... fuj....

Jak wy to odcedzacie, proszę o wskazówki.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Przy pierwszej gnojówce też się bawiłem w takie precyzje, potem to najnormalniej w świece olałem. Kijem wyrzucam grube łodygi na kompostownik i co tam się uda złowić.
Potem już wlewam do konewki z kawałkami nawet i podlewam bez sitka bo wiadomo że zatka. Grunt żeby pokrzywy były młode bo przy starych nasiona mogą rozprzestrzenić pokrzywy po działce.
Ewentualnie jak Ci bardzo zależy to nałóż sobie na wiadro jakąś siatkę z grubymi oczkami np. taką platikową z ogrodzenia, używam takiej na beczki pod rynny by liście i owoce z drzew nie wpadały ;)
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

No ja właśnie chciałem uniknąć rosprzestrzenienia nasion pokrzyw i skrzypu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”