Gnojówka z pokrzyw - zastosowanie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Witam,

Ja robię gnojówkę ze wszystkich chwastów z ogródka ( postępuje identycznie jak z pokrzywą). Plewie ogród a jakie chwasty nazbieram, do pojemnika zalewam wodą i czekam... a potem podlewam. Magiczne właściwości też to ma 8) a "pachnie" tak samo albo i jeszcze lepiej niż pokrzywowa.
Kamelia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 lut 2008, o 13:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Gnojówka z pokrzyw

Post »

A ja robię nie tyle gnojówkę, co wyciąg z pokrzyw, który pięknie pachnie pokrzywą, zamiast śmierdzieć gorzej niż gnojowica. Różnica w przygotowaniu w stosunku do klasycznej gnojówki roślinnej jest taka, że dodaję przeparat (mikroorganizmy), który hamuje wszelkie procesy gnilne. I w ten sposób powstaje wyciąg ziołowy, a nie gnojówka, i wyciąg ten ma dwie zalety - jest lepszy od klasycznej gnojówki i nie śmierdzi!!! Zanim zaczęłam stosować ten preparat, spróbowałam kiedyś podlać gnojówką z pokrzywy kwiatki na balkonie... :oops:
Szacunek dla każdego życia
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Gnojówka z pokrzyw

Post »

a co to za preparat? mozna sie jego nazwy dowiedziec??

zawsze po podlewaniu moja gnojowka, obleje sie niechacy i szorwac sie po tym musze dlugo :roll: :lol: bo aromat nie chce z mojej skory zejsc!
Kamelia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 lut 2008, o 13:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

No właśnie. Kiedyś robiłam wyciąg ziołowy - z różnych ziół - i mieszałam go ręką. Zapach był tak cudowny, że ciągle zagladałam do baniaka, żeby się nawąchać :-) Obok powstawała moja pierwsza gnojówka z pokrzyw. Jeszcze nie wiedziałam, że jest jakaś różnica i... też mieszałam ręką :-( W rezultacie trzeba było odwołać wizytę u znajomych, bo ręki nie dało się odmyć... Kiedy potem podlewałam tą gnojówką warzywka, rodzince odechciało się jeść śniadanie na wolnym powietrzu. I tak skończyła się moja przygoda z gnojówką z pokrzyw. Przerzuciłam się na fermentowanie wszystkiego, co podleci - nie tylko pokrzywy, ale także mieszanek ziołowych (czyli po prostu zrywam na działce dziko rosnące rośliny o jakichś konkretnych właściwościach, wszystko razem fermentuję z tym preparatem i mam biologiczny superoprysk o szerokim spektrum działania). No właśnie, nie wiem, czy mogę napisać na forum, co to za preparat. Nie chciałabym być posądzona o kryptoreklamę. Nie wiem, jakie są zwyczaje na tym forum - dopiero tu raczkuję, trafiłam na Was wczoraj, szukając czegoś zupełnie innego. A że mnie ten temat "kręci", od razu chciałam się podzielić swoimi doświadczeniami. Napiszcie, czy wolno polecać preparat podając jego nazwę, albo napiszcie do mnie na PW.
Szacunek dla każdego życia
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

hej,

sadze, ze mozesz podac. Przeciez nie jestes sprzedawca / producentem tego produktu i nie masz na celu na nas zarabiac :D

Bez przerwy padaja tutaj nazwy roznych preparatow. Musimy wiedziec czego szukac w sklepach i czego inni uzywaja albo co dziala 8)

pozdrawiam
Kamelia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 lut 2008, o 13:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Aha, no to podaję. Preparat nazywa się EM, tj. Efektywne Mikroorganizmy. Temat-rzeka. Na początku gąszcz, bo to zupełnie coś nowego. Ale z czasem okazuje się, że bardzo prosta technologia do zastosowania niemalże wszędzie.
Na działce sprawdza się rewelacyjnie - do oprysków upraw, gleby, kompostu. Czysta ekologia. Przygoda na lata. Niespodzianki, drobne cuda na co dzień, w domu i ogrodzie. Po prostu kocham ten preparat :-)
Nie mogłam tu załadować zdjęć swoich astrów, które uratowałam przed mszycami... serwatką i spowodowałam bujny wzrost i obfite kwitnienie właśnie EMem. Cynie sięgały powyżej pasa, astry proporcjonalnie niżej, na jednej łodyżce było po kilka kwiatków. Myślałam, że inni też tak mają, dopóki nie zobaczyłam u sąsiadów ich astrów - niskopodwoziowe z jednym kwiatkiem. Wtedy mnie olśniło, że to zadziałała serwatka i EM.
Szacunek dla każdego życia
Awatar użytkownika
5iersciuch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 lip 2007, o 08:52
Lokalizacja: małopolska

Post »

gdzieś wyczytałem że po zrobieniu gnojówki trzeba ją przecedzić
czy jest to rzeczywiście konieczne?? czy pokrzywy mogą sobie leżeć na dnie pojemnika??
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Mogą leżeć.
Pozdrawiam Andrzej.
Kamelia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 lut 2008, o 13:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Ja odcedzam pokrzywy i zakopuję je w międzyrzędziach, a wyciągiem rozcieńczonym z wodą podlewam i/lub opryskuję rośliny. Polecam ten sposób. (Można zrobić wyciąg z pokrzywy, albo dolać EM do gnojówki - obydwa sposoby ograniczają swoisty zapach gnojówki z pokrzyw.) Zakopane pokrzywy z wyciągu to też świetny nawóz, łatwo dostępny dla korzeni.
Szacunek dla każdego życia
harlej1
200p
200p
Posty: 372
Od: 28 kwie 2008, o 20:29
Lokalizacja: Wrocław

Post »

gdzieś wyczytałem ze nie wolno trzymać gnojówki w metalowe beczce czy to rzeczywiście może zaszkodzić roślinom które będę podlewał?
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Post »

Tak Panie Harlej1 gnojowki nie należy przechowywac w metalowych naczyniach,dobre natomiast sa naczynia drewniane,kamionkowe lub plastikowe Naczynie powinno byc przykryte/by nie topiły się owady lub drobne ssaki/np. siatką aby umożliwic dostęp tlenu do fermntacji.Nieprzyjemny zapach można osłabić przez dodanie /mączki bazaltowej dolomitowej. :lol:
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Zrobiłem kiedyś jesienią gnojówkę z pokrzyw, chyba jednak zbyt wcześnie zacząłem jej
używać bo przeniosłem nasiona i zaczęła mi kiełkować cała masa pokrzyw.
Po jakim czasie nasiona stracą zdolność kiełkowania?

Pozdrawiam, Krzysztof.
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przy majowym robieniu gnojówki nie ma obawy, że rozsiejemy nasionka pokrzyw, ale w późniejszych miesiącach musimy uważać, a najlepiej przy nastawianiu do fermentacji odcinać wierzchołki kwiatowe z pokrzyw. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”