Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Obrazek

White Lady
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Napiszcie mi kiedy najlepiej rozmnażać hortensje. Przesadzać można teraz? Czeka mnie wyprowadzka i nie wiem co z nimi zrobić.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Mam i taką ale nie wiem jaka to odmiana..duże mięsiste liście dośc wysoka..i tylko taki kwiat :)
Obrazek

Obrazek
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

duju pisze:Napiszcie mi kiedy najlepiej rozmnażać hortensje. Przesadzać można teraz? Czeka mnie wyprowadzka i nie wiem co z nimi zrobić.
Oczywiście że możesz teraz przesadzać, cały ogród swego czasu o tej porze przesadzalam z miasta na wieś :D
Hortensje najlepiej rozmnażać przez odkład, i to te ogrodowe jak i bukietowe, wtedy sa największe od razu sadzonki, robię to o każdej porze roku, w zeszłym roku też na jesieni to zrobiłam i mam 3 szt metrowej wysokości nowe hortensje. Czasami trudno to zrobić z bukietowymi bo gałązki nie są zbyt nisko ziemi, wtedy je rozmnażam w taki sposób, przy cięciu w lutym- marcu, robię odpowiednio długie patyki, wkładam je do wilgotnego piachu w pojemniku, normalnie na leżąco, i daje do zimnego pomieszczenia, pod koniec kwietnia lub wcześniej (zależy od pogody) wsadzam do ziemi, sądzę je i na leżąc i na stojąco, te na leżąc przysypuje całe ziemią, te na stojąco przykrywam butelką.Ważne żeby nie były na słońcu(można okryć gałązkami) i żeby miały wilgotno.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Reniak..możesz jaśniej. :roll: I co dalej z tymi patykami hortensji na leżąco przysypanymi ziemią. :?: Czy czekać aż coś się pojawi na wierzchu :?: Czy może po jakimś czasie sam zaglądasz w ziemię czy się patyczki ukorzeniły. :?: ;:7 Ja zazwyczaj w wodzie ale różne sposoby można wypróbować. :D
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Moja hortensja w jesiennej szacie -
Obrazek

A tak wyglądała w sezonie

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Zuzia111 pisze:Reniak..możesz jaśniej. :roll: I co dalej z tymi patykami hortensji na leżąco przysypanymi ziemią. :?: Czy czekać aż coś się pojawi na wierzchu :?: Czy może po jakimś czasie sam zaglądasz w ziemię czy się patyczki ukorzeniły. :?: ;:7 Ja zazwyczaj w wodzie ale różne sposoby można wypróbować. :D
Zuzia, po prostu wyrosną Ci roślinki, :D , jak już wyrosną Ci 2-3 pary liści można uszczknac , będzie się od razu rozkrzewiać, ja zostawiam tak na dwa lata i przesadzam już ładne sadzonki.W tym roku niestety je lekko zaniedbałam i nie uszczykiwałam, jutro zrobię zdjęcie sadzonek z patykow pobranych na wiosnę i wsadzonych około maja, ważne żeby były w cienistym miejscu i zapewnić im wilgotność.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Dziękuję za odpowiedź i czekam na zdjęcia ;:65
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Moje wszystkie hortensje ogrodowe wypuściły właśnie świeże listki. Niektóre to młode rośliny, posadzone pod koniec lata. Przed nadejściem większych mrozów zamierzam je okryć, ale martwi mnie to, że pomyliła im się jesień z wiosną... Obym jednak doczekała na nich kwiatów w czerwcu :)
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Marto ..jak na czas dobrze okryjesz na pewno zakwitną. ;:128 . Także wiosną nie spiesz się z ich odkrywaniem bo wiosenne przymrozki najgorsze. :wink: Ja swoje już pookrywałam. :roll: Za daleko mam na działeczkę aby w razie zapowiadanych mrozów jechać. ;:173 Co roku tak robię i jakoś dają radę. ;:108
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

A ja właśnie nie okryłam, w zeszłym roku tak wcześnie je opatuliłam, i nie kwitły w większości,a ponieważ jeszcze miały liście, to zaczął wchodzić grzyb, teraz zauważyłam że po pierwszych przymrozkach zielone pędy zdrewniały, liście obleciały , zabezpiecze je jak temp. będzie poniżej -7°.Niektóre młode rozmnożone schowałam do nieogrzewanego garażu. Zobaczę jak to będzie z kwitnieniem.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

To mam szczęście, do moich dochodzi powietrze i być może dlatego grzyba nie dostały. :roll: Poza tym tak jak wcześniej pisałam...
Zuzia111 pisze: Za daleko mam na działeczkę aby w razie zapowiadanych mrozów jechać. ;:173 Co roku tak robię i jakoś dają radę. ;:108
Zapewne gdybym miała działeczkę na miejscu także bym się jeszcze wstrzymała. Najważniejsze że nic im się nie stało. ;:128

Obrazek
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

A u mnie okrywane czy nie nigdy nie kwitły, dałam za wygraną i zostałam przy bukietowych. Ale cały czas kuszą mnie ogrodowe w donicach, garaż duży więc może tam przechowywane miałyby szansę na kwiaty
Paulina
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”