Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Moje wszystkie hortensje ogrodowe wypuściły właśnie świeże listki. Niektóre to młode rośliny, posadzone pod koniec lata. Przed nadejściem większych mrozów zamierzam je okryć, ale martwi mnie to, że pomyliła im się jesień z wiosną... Obym jednak doczekała na nich kwiatów w czerwcu :)
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Marto ..jak na czas dobrze okryjesz na pewno zakwitną. ;:128 . Także wiosną nie spiesz się z ich odkrywaniem bo wiosenne przymrozki najgorsze. :wink: Ja swoje już pookrywałam. :roll: Za daleko mam na działeczkę aby w razie zapowiadanych mrozów jechać. ;:173 Co roku tak robię i jakoś dają radę. ;:108
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

A ja właśnie nie okryłam, w zeszłym roku tak wcześnie je opatuliłam, i nie kwitły w większości,a ponieważ jeszcze miały liście, to zaczął wchodzić grzyb, teraz zauważyłam że po pierwszych przymrozkach zielone pędy zdrewniały, liście obleciały , zabezpiecze je jak temp. będzie poniżej -7°.Niektóre młode rozmnożone schowałam do nieogrzewanego garażu. Zobaczę jak to będzie z kwitnieniem.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

To mam szczęście, do moich dochodzi powietrze i być może dlatego grzyba nie dostały. :roll: Poza tym tak jak wcześniej pisałam...
Zuzia111 pisze: Za daleko mam na działeczkę aby w razie zapowiadanych mrozów jechać. ;:173 Co roku tak robię i jakoś dają radę. ;:108
Zapewne gdybym miała działeczkę na miejscu także bym się jeszcze wstrzymała. Najważniejsze że nic im się nie stało. ;:128

Obrazek
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

A u mnie okrywane czy nie nigdy nie kwitły, dałam za wygraną i zostałam przy bukietowych. Ale cały czas kuszą mnie ogrodowe w donicach, garaż duży więc może tam przechowywane miałyby szansę na kwiaty
Paulina
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Przyczyna niekwitnięcia twoich hortensji ogrodowych na pewno jakaś jest. :roll: Stanowisko, nawożenie, podlewanie..nie ma nic bez przyczyny. ;:oj . Choć ja także wypieram z ogrodu hortensje ogrodowe choć z przyczyn zupełnie innych. ;:173 Coroczne opatulanie na zimę. W donicach u mnie nigdy nie rosły.Tak więc coraz więcej u mnie bukietowych. :heja

Obrazek
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

czy ktoś z Was ma doświadczenia z przechowywania hortensji ogrodowej w ciemnym garażu? Bo ja wstawiłam moje dwie tarasowe, ale nie wiem czy nie mają za ciepło i za ciemno. Ale z kolei boję się, że na zewnątrz donice przemarzną...
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”