Woda do podlewania roślin domowych

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie

Post »

Ja na zimę wniosłam do nie ogrzewanego garazu róże pienne w donicach i nie podlewałam ich w czasie zimy ,czy powinnam ?i jezeli tak to w jakich ilościach ?i z jaką częstotliwością?
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Podlewanie

Post »

Ja robię to w ten sposób, że nie dopuszczam do przesuszenia ziemi. Ziemia przesuszona zaczyna odstawać od doniczki i ma inny kolor. Tak "na oko", przepisu nie podam :oops:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie

Post »

No ,przesuszona ta ziemia nie jest ,ale na pewno zmarznieta,wobec tego nie wiem czy uratuje jeszcze te róze?.
A tak na przyszłość zapytam,czy przenoszac takie donice do zimnych nieogrzewanych pomieszczeń nalezy ziemie dobrze podlać,czy co jakiś czas tam zajrzeć i troche podlewać przez całą zimę, a od kiedy intensywniej?
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Podlewanie

Post »

Wszystkie rośliny w donicach iglaste i liściaste zimozielone ( te które mają liście przez całą zimę) należy przed nastaniem mrozów mocno podlać, a potem podlewać delikatnie przez całą zimę jeśli ziemia nie jest zamarznięta.
Rośliny bez liści o zdrewniałych pędach nie wymagają takiego podlewania. Trzeba tylko pilnować, aby ziemia nie wyschła, nie obkurczyła się. Gdy jednak ruszy wegetacja, roślina zacznie pobierać wodę z doniczki i już podlewania trzeba pilnować.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie

Post »

No to mam nadzieję,ze te róze nie uschły całkowicie Po niedzieli chyba zrobi się ciepło to je zaczne podlewacMam nadzieję,ze ożyja.Mam jeszcze truskawki pnące w donicy kaskadowej- u góry sa zielone w dolnych piętrach uschniete,nie wiem czy odbiją ,a były do późnej jesieni i b.smaczne...
Awatar użytkownika
moniulka08
50p
50p
Posty: 51
Od: 3 gru 2009, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąporków

Re: Podlewanie

Post »

Nigdy nie zwracałam uwagi na podlewanie roślin zimą, ale chyba macie rację
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podlewanie

Post »

moniulka08 pisze:Nigdy nie zwracałam uwagi na podlewanie roślin zimą, ale chyba macie rację
Lekko naprostuję ... nie w zimie, ale wtedy gdy nie ma mrozów (jeszcze lub podczas podlewania).
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
majrasss
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 10 gru 2015, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Woda demineralizowana - pytania

Post »

Witam, chciałbym się dowiedzieć do czego przy uprawie roślin doniczkowych może służyć woda demineralizowana. Czytałem już wiele tematów na ten temat i zauważyłem że szkół jest wiele. Osobiście mam w kranie bardzo twardą wodę. Moje rośliny to Kordylina, Fikus i Dracena czyli bardzo wrażliwe na zasolenie wiec demineralizowaną stosuję do płukania ziemi w doniczkach co jakiś czas. Stosuję ją też do oprysków liści, ale czy można stosować ją do podlewania? Jeśli tak to czy wyłącznie nią czy na przykład pół na pół z kranówą? Ostatnio do dyspozycji mam tez wodę deszczową z dodatkiem biohumusu. Jak myślicie która konfiguracja jest najlepsza?
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Woda demineralizowana - pytania

Post »

Dla mnie najlepszą wodą do podlewania roślin w domu jest deszczówka.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Woda demineralizowana - pytania

Post »

Dla mnie też :) rośliny które wystawiam na lato do ogródka i podlewa je deszcz są zupełnie inne. :)
majrasss
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 10 gru 2015, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Woda do podlewania roślin domowych

Post »

Ok, czyli wygrywa zwyczajna deszczówka, ja osobiscie mieszkam w bloku mam na szczęście balkon i to na nim udaje mi się uzbierać deszczówke, ale ... wzbogacać ją czymkolwiek czy można lać prosto z miski oczywiście po doprowadzeniu jej do temperatury pokojowej

Co z tą wodą demineralizowaną? Mam jej sporo wiec przydaje się do czegokolwiek czy nie?
Co z biohumusem? Na jego brak tez nie narzekam. Dodawać do deszczówki bądź demineralizowanej czy też nie?
Twardą kranówke odpuszczam zupełnie - nawet przegotowaną
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18663
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Woda do podlewania roślin domowych

Post »

Ważna uwaga, deszczówka deszczówce nie równa. Jeśli mieszkasz na terenach uprzemysłowionych albo w dużym mieście, może być bardziej szkodliwa, niż odstana woda.
Woda demineralizowana jest całkowicie jałowa, nie ma żadnych mikroelementów, więc jest praktycznie bezużyteczna dla roślin.
Zawsze możesz wodę uprzednio przygotowywać albo poczytać tutaj o jej zmiękczaniu:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... %99kczanie
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Woda do podlewania roślin domowych

Post »

majrasss pisze:Co z tą wodą demineralizowaną? Mam jej sporo wiec przydaje się do czegokolwiek czy nie?
Tak, do żelazka.
Albo do samochodu.
Co z biohumusem?
A to już się do żelazka nie nadaje. Do roślin za to jak najbardziej. :)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”