Sposoby zapobiegania przemarznięciu roślin

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Sposoby zapobiegania przemarznięciu roślin

Post »

markwal pisze:...Po drugie co tu okrywać skoro temp. spadnie do minus kilka stopni. O tunel się nie martwię mam wypróbowany sposób, do tej pory zdawało to egzamin. Pisze o tym we wcześniejszym poście. Jeśli wystąpią większe przymrozki chyba zwiększe ilość zniczy. Niestety z rady i sposobu P. Erazma odnosnie sposobu przykryc w tunelu pomidorków nie mogę skorzystać bo już mam je podwiązane do konstrukcji tunelu.
Martwi mnie co z resztą. Np. mam kilka zagonków truskawek już zaczęły kwitnąć czy one przetrzymają te mrozy, czy lepiej je przykryć agrwłókniną, mam również posadzone kilka rzędów wczesnych ziemniaków, sądzę, że one przetrzymają te mrozy, a reszta hmm... drzewa owocowe niektóre już pomarzły teraz kolej na następne. Istna apokalipsa, albo nas stresują Ci co pogodę przewidują...
Myślę, że jest okazja do dyskusji na temat walki z przymrozkiem w naszym ogródku. Jestem ciekaw jak to dawnymi czasy było....

pozdrawiam i chętnie poczytam....
:D
Proponuję w tym temacie podzielić się pomysłami jak zabezpieczyć warzywa, kwiaty, drzewa, krzewy by zapowiadane w tym tygodniu przymrozki do temperatury nawet -6 stopni wyrządziły nam jak najmniej szkód.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

W Opolu z 1 na 2 maja ma być -3, -5. Jutro pędzę po włókninę, może warto kupić grubszą, zimową? Nigdy tej grubszej nie stosowałam, może ktoś ma jakieś doświadczenia z nią?
Waleria
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Mam nadzieję, że tej agrowłókniny nie zabraknie - ma powodzenie w tym roku.
Pozostało mi trochę kartonów - juz miałam je spalić, ale coś mnie powstrzymało i będzie do wykorzystania przy posadzonych nowościach.
Nie używałam grubej agrowłókniny -może to dobry pomysł.
Pozdrawiam Krystyna
ewcik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 kwie 2007, o 18:10
Lokalizacja: Ząbki/ Warszawa

Post »

Na mniejsze roślinki można nałożyć kartoniki i przykryć folią. Widziałam też jak ludzie owijali rośliny gazetami i nakładali na nie reklamówki. Z doświadczenia jednak wiem, że folia nie może dotykać do rośliny.
Awatar użytkownika
markwal
50p
50p
Posty: 54
Od: 28 kwie 2006, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam...
Są jeszcze inne takie domowe sposoby.
Np. wykorzystałem butelki po wodzie, które przeznaczone już były na śmieci,
Obrazek
http://profession.pl/forumogrodnicze/up/markwal29.jpg
Jeśli ktoś jest amatorem przypraw i ma dużo słoików też je można wykorzystać,
Obrazek
http://profession.pl/forumogrodnicze/up/markwal30.jpg

pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Moje donice z kwiatami które stoja na polu pozawijałam agrowłókniną. Skoro ma być kilka dni chłodu nie odkrywałam dzisiaj... Czy to nie zaszkodzi roślinom przez trzy dni jak nie będę odwijać/ z lenistwa... :evil: , bo jest ich dużo.../

przyklad :arrow:

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Prawie zabrakło agrowłókniny. Nie ma w moim ulubionym sklepie takiej z metra, musiałam kupić w paczce, o 2 metry za dużo. Nic To.
Nela! Przykrycie agrowłókniną można trzymać długo, tylko potem odsłaniać ostrożnie, żeby słońce nagle nie spaliło rozhartowanych roślinek.
Chyba nie będzie tak źle, w Opolu moja ulubiona rosyjska prognoza pokazuje na tę noc tylko -1, +1.
Waleria
Awatar użytkownika
Anku
100p
100p
Posty: 120
Od: 15 lip 2006, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Zamościa

Post »

Ja włączam deszczownie gdy temperatura zbliża sie do zera i wyłączam po wschodzie słońca.
Tym sposobem unikałem szkód podczas majowych przymrozków nawet do minus 9 stopni C.
Ponadto ładny widok jest po wschodzie słońca jak rośliny i cały ogród jest w soplach lodu :D .

Jeżeli jest niewiele roślin do okrycia to wystarczy przykryć włóknikną, tekturą a małym roślinkom wystarcza nawet „czapki" z gazet.
Zwróćcie uwagę na zabezpieczenie młodych przyrostów iglaków (świerki, cisy). Wrazliwa jest też surmia, grujecznik, wisteria (ale powojnki juz nie). No i skrzynki z balkonowymi kwiatami warto przykryć lub gdzies przenieść.

Przed spodziewanymi przymrozkami rosliny (i cały ogród) powinno się dobrze podlać.

Szczęsliwie się składa, że podczas majowych przymrozków noce są bezwietrzne :) .
..
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Deszczownia to najlepszy sposób na zabezpieczenie przed przymrozkami, ale co zrobić gdy ogródek jest daleko?
Szczęśliwi Ci, którzy mają przy domu.
Justa1987
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 21 kwie 2007, o 12:13
Lokalizacja: Zawiercie

Post »

Ja mam w ogródku sosnę japońską. Jej igły są bardzo długie-mają jakieś 20 cm i zawsze wykorzystuje je do okrywania moich kwiatuszków.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

No i stało się - zmarzły częściowo pierisy, hortensje, pięknotka, i rozwinięte kwiaty różaneczników. :( :( :(
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ewcik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 kwie 2007, o 18:10
Lokalizacja: Ząbki/ Warszawa

Post »

Aż się boję jutrzejszej wizyty na działce. Też mam te roślinki :(
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witam , a ja zostawiłam wczoraj na powietrzu małe hryzantemki w doniczce bo myślałam że nie będzie mrozu a był :!:
Jadę zobaczyć ile szkód narobił ten przymrozek :cry:
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”