Towarzystwo dla magnolii

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 588
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Towarzystwo dla magnolii

Post »

Witam, czy moglibyście mi zaproponować jak zagospodarować skrawek ziemi pod magnolią? Ten płotek będzie inny, ale musi być bo mało delikatne wielkie zwierze mam :wink: Nie chcę tam trawy bo ciężko będzie ją przycinać, wolałabym korę (nie zaszkodzi magnolii?) i jakieś kwiatki wieloletnie, nie za duże i wolno się rozrastające, które kwitłyby w innym terminie niż magnolia. Znacie coś takiego? A może macie jakąś inną propozycję? :)

Obrazek
Mój ogród.
Pauzalka
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Kora jest do bani bo przerasta przez nią perz i gorzej się plewi, może posadzisz lawendę? Jest wieloletnia, kwitnie (no nie wiem jaka to magnolia, niektóre kwitną dopiero we wrześniu) w lipiec/sierpień ale długo jest ładna i zielona no i dobrze kryje ziemie. Poza tym można posiać maciekji dla zapachu.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Jeśli chodzi o magnolię to wymaga ona lekko kwaśnej ziemi,a system korzeniowy ma przeważnie płytki,korzenie niezbyt liczne dość grube i mięsiste.Nie należy przekopywać ziemi dookoła rośliny natomiast jest wskazane ściółkowanie na wiosnę. :)
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

To możesz posadzić wrzosy, one nie maja głębokich korzeni więc nie zaszkodzą magnolii :) Mam kilka gatunków, ale moje rosna "na dziko" i nie są niczym obrośnięte ;)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Jeśli chcesz, to kora też może być, ale pod nią trzeba dać czarną włókninę.
Waleria
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 588
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Post »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
Aniu mam już korę w kilku takich kółkach i rabatach i jest nieźle nawet bez folii, ale podoba mi się Twój lawendowy pomysł, pomyślę o nim. Tylko czy kot mi jej nie zmasakruje? Słyszałam, że lubią się w niej wylegiwać :/
A wrzosów już trochę powsadzałam w zeszłym tygodniu w innych miejscach i na razie wystarczy :)
Lady-r czy sugerujesz, że mogę przy wsadzaniu czegoś uszkodzić jej korzenie? A jak tylko płytko grabkami poruszę ziemię i coś wysieje to jej nie zaszkodzę? Jak płytko są te korzenie?
Mój ogród.
Pauzalka
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Spoko, w lawendę nie wejdzie. Koty maja jobla na punkcie kocimiętki i kozłka :)
Jak nie wbijesz łopaty to myślę że nic się nie stanie magnolii, ale jak mówiła Lady-r miej to na uwadze :)
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Pauzalko niestety nie wiem :oops: wiedzę,którą ci przekazałam jest z mojej mądrej książki czyli Dendrologii profesora Senety.Nie mam magnolii ,ale wiem,że jak coś się korzeni pod wierzchem to te korzenie idą płytko .Ja bym proponowała jakieś drobne skalniaki w tej korze zasadzić żeby jak najmniej tam grzebać np.polygonum affine rewelacyjna bylinka bo długo kwitnąca i dekoracyjna i jeszcze zawciągowiec też dekoracyjny w drugiej połowie lata.(ceratostigma plumbaginoides)
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 588
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Post »

Dziękuję Wam :) Ten zawciągowiec też mi się spodobał, więc zakupię i jego i lawendę, a co gdzie trafi to się zobaczy :D A na korzenie magnolii będę uważać.
Mój ogród.
Pauzalka
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

A rdest ci się nie podoba?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 588
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Post »

Lady-r pisze:A rdest ci się nie podoba?
Też mi się podoba, ale nie można mieć wszystkiego :)
Mój ogród.
Pauzalka
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Tu masz coś na temat magnolii, może Ci coś pomoże ;) Magnolia
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Pauzalka pisze:Dziękuję Wam :) Ten zawciągowiec też mi się spodobał, więc zakupię i jego i lawendę, a co gdzie trafi to się zobaczy :D A na korzenie magnolii będę uważać.
lawenda lubi ziemie wapienna i przepuszczalna... czyli dokladne przeciwienstwo tego co lubi magnolia.

Lepiej posadzic tam barwinka, wyplewi sam wszystkie chwasty lub paprotke , pierisa, badz golterie( piekne czerwone kuleczki cala zime) - wszystkie te rosliny lubia kwasna i raczej wilgotna ziemie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”