Rośliny odstraszające komary

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

W moich stronach komarowiec nazywa się komarzyca :D .I naprawde działa.Intensywnie pachnie :).
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

A jaki to jest zapach? Mam nadzieję, że nie odstrasza tez ludzi.
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

lekko cytrynowy, mnie osobiście kojarzy się geranium. Twierdzę, że działa... tam gdzie mam plektrantusa nie gryzą mnie komary. Do tego jest to roślinka łatwa w uprawie i bardzo ozdobna. W lecie wypuszcza pędy od 0,5 do 1,5m. Przynajmniej na moim balkonie :)
Justa... nie wiem czy kocimiętka odstrasza komary natomiast wiem, że przyciąga koty. Tylko czy koty polują na komary? :wink: :lol:
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

O czyli ładny zapach!!
Czy ta roślina nadaję się na parapet? Koty lubią intensywne zapachy.
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Masz na myśli parapet zewnętrzny? jeśli tak to plektrantus świetnie trzyma się w skrzynkach kwiatowych. Można go prowadzić na podporach lub pozwolić rosnąć w dół. Jak kto woli. Przycinanie czubków powoduje rozkrzewianie. Przyciętych odnóżek nie wyrzucam tylko wtykam do ziemi... część się ukorzenia i zagęszcza roślinę mateczną.
Pozdrawiam
Marta
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Zaczarowany pisze:O czyli ładny zapach!!
Czy ta roślina nadaję się na parapet? Koty lubią intensywne zapachy.
a może zna ktoś coś co odstrasza koty?
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Józefie znam.... jest to mój pies :) :)
A poważniej to mój znajomy zainstalował w ogrodzie automatyczne zraszacze, takie na czujnikach ruchu... koty parę razy wzięły prysznic i wyniosły się z jego ogrodu :) Ten sposób jest skuteczny ale ma jedną wadę... niestety nie jest tani :( Ma i zaletę... zwalnia od biegania z konewką po ogrodzie :)
Pozdrawiam
Marta
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

to może mi go wypożyczysz na parę dni??
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Nie widzę przeciwwskazań :) Tylko nie wiem co na to pies :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

Kocimietka - nepeta to roślina o którą ocierają swoje paszcze koty. Nad nią kłębią się roje komarów ,bo taki mają kaprys. Komarnica, komarowiec, pokrzelica, plectranthus coleoides to to samo, czyli roślina za którą komary nie przepadają ,choć jej widok i zapach ich nie rusza. Jeżeli będziemy siedzieć sobie w towarzystwie tej rośliny,jednocześnie trąc w dłoniach jej liście ,to komary nas oszczędzą. Podobnie zachowają się jeżeli potrzemy liście Catalpy- surmii. Jeżeli idę sobie przez targowisko i słyszę cyt." komarowiec odstrasza komary" i klient kupuje od handlary - oszusta ,to ręce opadają. Ale mamy wolny rynek ,a naiwny klient ,to dobry klient .No cóż takie czasy. Chyba wystawię pokrzelicę na allegro ,bo naiwnych nie brakuje.
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Coś na komary ?

Post »

Ostatnio popularną i chętnie kupowaną rośliną stała się :komarnica,komarowiec ,szwedzkie ziele,pokrzelica i jeszcze inaczej nazywana roślina o nazwie Plectranthus coleoides "Marginatus"
Jest znana od lat, ale że odstrasza komary nie wiedziałem .Mam ją na tarasie mam rownież drzewo Catalpy, a komary jak były ,tak są. Wiem co należy zrobić ,aby komary nie kąsiły. Trzeba siedząc w pobliżu tych tzw.odstraszaczy pocierać w dłoniach liście tych roślin. Jeżeli komuś się chce to czynić to faktycznie wydobywający się z liści zapach olejków eterycznych na chwilę komary odstraszy. Nie dajmy się oszukiwać na targowiskach i giełdach .
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Co roku kupuję na mój balkon te kwiatki.Może dlatego,że są ładne niż dla ich właściwości.W bloku jednak tak dużo komarów nie lata i do nich bardziej chyba jest polecana ta roślinka niż na duże tarasy lub do ogrodów. W mieszkaniu, od kiedy mam te kwiatki, nie bywają komary- czasami pojedyncza sztuka.
Na tarasie może by pomógł, gdyby ściany były obsadzone tylko przez tego kwiatka :wink:
Pozdrawiam Krystyna
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

Miałem na myśli taras w ogrodzie nad oczkiem wodnym.W blokach komary powinny być pod ochroną z uwagi na minimalną ilość.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”