Rośliny odstraszające komary

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

AlfaXIII pisze:Nico przechowuję i robię szczepki bez problemu. Natomiast tego biało-zielonego (komarzyca) nigdy nie udało mi się przechować ani rozmnożyć. Nie wiem na czym to polega.
Ja mam tak samo.
Biały do przechowania jest be :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Ukorzenia się dobrze w wodzie. Po prostu odcinałam żyletką kilkucentymetrowy wierzchołek pędu i stał sobie na oknie w szklaneczce z wodą na dnie. Zauważyłam, że lepiej się ukorzeniają sadzonki z roślin w pełnej kondycji. Gdy roślina już zaczyna marnieć to i z sadzonkami się niezbyt udaje.
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Próbuję co roku robić sadzonki z biało zielonego to i w tym roku będę robić. Zacznę wcześniej to może wreszcie się uda :)
Tak na marginesie to samo mam z kocanką. Za nic nie wychodzą mi sadzonki z niej.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

A jak jest z tą surmią? Ktoś sprawdził, czy ma jakikolwiek wpływ na komary? Oprócz rozcierania liści, o czym było wyżej
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

AlfaXIII pisze:Próbuję co roku robić sadzonki z biało zielonego to i w tym roku będę robić. Zacznę wcześniej to może wreszcie się uda :)
Tak na marginesie to samo mam z kocanką. Za nic nie wychodzą mi sadzonki z niej.
Z kocanką to dopiero jest problem! Sadzonki muszą być ciut zdrewniałe, a więc nie z końca pędu tylko boczne, żeby nie zwiędły od razu. A jeśli będą za bardzo sztywne, to się nie ukorzenią. I spróbuj tak utrafić!
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Taaaa.... no ale co mi szkodzi w jesieni próbować? Powiadasz zdrewniałe? Tak jeszcze nie próbowałam. Jak się nie uda to i tak wywalam roślinkę. Czego bardzo nie lubię :?
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

We wrześniu będzie raczej za późno, lepiej w sierpniu. Jasne, że warto próbować i nie zniechęcać się, w końcu musi się udać.
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Sprawdzonym przeze mnie sposobem jest wysmarowanie się zgniecionym liściem orzecha włoskiego.
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Owszem działa ale skóra wygląda jak brudna ;)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Nie zauważyłem. Ale moja opalenizna w 'sprzyjających' warunkach świetlnych też wygląda jak brudna ;)
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Zaczarowany pisze:Wczoraj moja znajoma nabyła muchołówkę. 3 pułapki miały w sobie szczątki komarów. Nie wiem jak dobra jest muchołówka w łapaniu tych insektów, ale mogę z całą pewnością stwierdzić, że 3 ma na swoim koncie.

NO niby tak tylko po takich trzech komarach to ona długo jeść nie potrzebuje..... i co wtedy z cała resztą żywych komarów kwalifikujących się do odstrzału ;:214
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Malkar pisze:Podobno pelargonie też odstraszaja komary. ALe co naprawdę działa , bo to wypróbowałam to spirale owadobojcze firmy BAYGON.
Zawsze znajomi ze mnie się śmieją jak zapalam taką spiralę ale po pół godzinie są zdziwieni , że nie ma komarów. Nie działa to tylko jak wieje silniejszy wiatr, bo rozwiewa pary jakie unoszą się z żarzącej spirali.
Na mojej działce też tez właśnie sposób wygrywa nawet z Orzechem włoskim....

polecam

;:12

Hania
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Mnie na razie plectrantus chroni skutecznie przed komarami na tarasie. :D
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”