Miernik pH

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Re:

Post »

treborx pisze:Czy czymś takim mogę mierzyć pH wody?
Czyli zamiast ziemi daję ze dwie krople wody i do tego plyn hellinga. Czy taki pomiar będzie właściwy?
Możesz zmierzyć pH wody przy pomocy płynu z tego zestawu. Wody musisz jednak użyć więcej niż się mieści na płytce, kilka cm3 nie kilka kropli.
--
Pozdrawiam
mm
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik pH

Post »

Znaczy kilka mililitrów?
A ile wówczas dać tego płynu? Kropelkę?
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Miernik pH

Post »

treborx pisze:Znaczy kilka mililitrów?
tak, cm3=ml, badanej wody musi być wyraźnie więcej niż płynu, chodzi o to byś badał pH wody a nie tego w czym wskaźniki zostały rozpuszczone.
A ile wówczas dać tego płynu? Kropelkę?
Tyle abyś był w stanie rozpoznać kolor.
--
Pozdrawiam
mm
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik pH

Post »

Hehe, widzę metodą prób i błędów się nie obejdzie :) Ale dzięki za nakierowanie :)
_fox_

Re: Miernik pH

Post »

W akwarystyce zalecają 5 ml wody i 3 krople płynu.
JEASIA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik pH

Post »

Jak nalezy traktować pomiar takim pH-metrem polowym? Można je utozsamiać z pH w H2O? Muszę ustalić dawkę kredy nawozowej do szkółki drzew leśnych i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać
? Dysponuje tylko wzorami, w których dawki wapnowania można ustalić tylko na podstawie pH w KCl. Jak wy to robicie? Pomiary robiłam pHmetrem TAKEMURA.

Będę bardzo bardzo wdzieczna za pomoc :)

Pozdrwaiam,
A.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kwasomierz (pH metr) elektroniczny

Post »

Witam,
Nie znalażłem odpowiedniejszego folderu niż obecny na zadanie tego pytania.
Czy ktoś z Was korzystał z elektronicznego urządzenia do mierzenia kwasowości gleby ? Na jakiej zasadzie to działa i .... czy w miarę dobrze działa ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Kwasomierz elektroniczny

Post »

Czy chodzi Ci o coś takiego?
Obrazek

Mam go już parę lat, działa w miarę dobrze. Mierzone nim pH pokazał około 6,5 , a z badania gleby w Okręgowej Stacji Chemiczno- Rolniczej wynikło pH 6,66 (z tego samego miejsca w ogródku). Gdy włożyłam do szklanki z wodą i octem wskazówka spadła na "2". Wiadomo, że Stacja robi to bardzo dokładnie i porównując wynik do wyniku na tym pehametrze wyszło nieźle.
Jest tam jeszcze druga skala i przełącznik na badanie zasobności, ale tymi wynikami nie ma się co sugerować.
A na jakiej zasadzie toto działa- bladego pojęcia nie mam, tu by chemik Ci raczej odpowiedział.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kwasomierz elektroniczny

Post »

Gdzie kupiłaś ten egzemplarz kwasomierza ? :)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Kwasomierz elektroniczny

Post »

Parę lat temu w supermarkecie The Home Depot w USA.
Pozdrawiam! Gienia.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwasomierz elektroniczny

Post »

Na Allegrogo dostępnę są po kilkadziesiąt złotych prostsze urządzenia niż te powyższe. Znajomy ma coś takiego ale twierdzi że to nie działa. A ja z ciekawości sprawdziłbym kilka miejsc u siebie i znajomych.
Dlatego też szukam opinii na ich temat.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Kwasomierz elektroniczny

Post »

A może Twój znajomy go nie włączył, w pierwszej chwili trudno zauważyć mały suwaczek i ciągle może być w poz "off". Mnie się właśnie to przytrafiło i już, już miał wylądować w koszu kiedy zauważyłam włącznik. Trzeba go wypróbować w różnych miejscach, mierzyć około 1 minuty, woda ze studni - pokazało mi równiutkie pH 6, ziemia w ogródku (musi być wilgotna) - p 6,5, woda z octem pokazało pH 2. Wtedy uznałam, że jednak działa. Przy każdym egzemplarzu jest instrukcja.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
marzenaruda
200p
200p
Posty: 467
Od: 7 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kwasomierz elektroniczny

Post »

Ja pH metr kupiłam w NOMI, kosztował około dwudziestu zł i jak na razie wskazuje prawidłowo, a jest bardzo prosty w obsłudze, należy szpikulcem wbić go w glebę i strzałka przesuwa się na dany poziom pH podłoża. :wit
Pozdrawiam Marzena
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”