Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

Wzdłuż trawnika mam nieregularną linię szer.ok 1m gdzie rosna kwiaty.Odgrodziłam to od trawy plastikowym obrzeżem,ale przy koszeniu połamało się i nie wiem co teraz zrobić.Najlepsze by były kołki drewniane ,ale to dosc drogi koszt.A moze ktos wie ,gdzie mozna kupić takie kołki ,ale plastikowe.? :D
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Czym oddzielic kwiaty od trawnika?

Post »

anulka pisze:Wzdłuż trawnika mam nieregularną linię szer.ok 1m gdzie rosna kwiaty.Odgrodziłam to od trawy plastikowym obrzeżem,ale przy koszeniu połamało się i nie wiem co teraz zrobić.Najlepsze by były kołki drewniane ,ale to dosc drogi koszt.A moze ktos wie ,gdzie mozna kupić takie kołki ,ale plastikowe.? :D
Piszesz, że rollbery drewniane są drogie. :D ,
ale plastikowe jeszcze droższe.
Zapewne trwalsze, ale to nie wyrówna ceny.
W każdym markecie ogrodniczym są do kupienia.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Zobacz ten temat:Co zamiast rollborderów??
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... B3w#p48220
Waleria
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

W odgradzaniu rabaty od trawnika bardzo dobrze sprawdza się stara cegła ... z rozbiórki.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Przeczytaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 2&start=30 tam podaję gdzie można kupić rollbordery plastykowe. Rollbery drewniane wytrzymują tylko 3-4 lata.
Pozdrawiam Andrzej.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Erazm pisze:Przeczytaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 2&start=30 tam podaję gdzie można kupić rollbordery plastykowe. Rollbery drewniane wytrzymują tylko 3-4 lata.
Czy zabezpieczenie rollborderów drewnochronem przedłuży ich żywotność?
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Ja kilka dni temu likwidowalem rollboriery drewniane. Wytrzymały po zabezpieczeniu dodatkowo drewnochronem (były zabezpieczone orginalnie jakims preparatem koloru niebieskiego) niecałe 5 lat. Były wszystkie spruchniałe i miękkie. W czasie wyjmowania rozlatywały się w rękach. Trzymał je tylko drut.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Też mam ten sam dylemat...
Drewniane rolerbordery (w moim mniemaniu) wyglądają bardzo efektownie, jednak ich żywotność pozostawia wiele do życzenia :(
Z tego powodu my decydujemy się na kamień. Akurat mam to szczęście, że mam pod samym "nosem" kamieniołom i można tam tanio kupić piaskowiec.
Niestety nie jestem pewna czy piaskowiec to dobry wybór :( Moja ciotka ma w ogrodzie kilka brył (około 1 m wysokości) i po każdym deszczu zostają żółte kałuże w koło.
Lepszym wyjściem chyba będą zwykłe otoczaki rzeczne ;-) Można je kupić w sklepach ogrodniczych lub wyzberać gdzieś... Na TERAZ mamy dylemat ;-)
Niby piaskowiec można czymś zaimpregnować (nasz kominek jest z piaskowca pomalowanego "czymś tam") ale nie wiem czy takie impregnaty nadają się do ogrodu :(
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Nadają się o tyle, że u nas piaskowcem obłożona jest podmurówka domu, a trawnik sięga do samej ściany z tymi malowanymi kamieniami. I nic :) Jak się nazywało to coś, czym opryskiwany był piaskowiec, niestety, nie pamiętam, ale podobno ma starczyć na kilka lat, a potem trzeba impregnacje powtórzyć.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

A może cegła klinkierowa, ułożona poziomo ? Bardzo ładny efekt po kilku latach ;)
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ja myslę ,ze najlepszym pomysłem są kamienie -oczywiscie zebrane na polu lub zdobyte innym sposobem.Kupno tego materiału tez nie jest tanie.Kamieniami mozna nadac dowolny kształt gorzej z trawą ,która trzeba wycinać ręcznie :evil:
akrim51
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 lut 2007, o 11:43
Lokalizacja: opolskie

Post »

Witajcie.Od kilku dni bawię się w odzielanie rabaty kwiatowej od trawnika.Zbieram gdzie się da kamienie .Wykopałam trawę zaraz przy rabatce,wyłożyłam czarną folią która mi pozostała z tamtego roku i na to kładę kamienie.Mam nadzieję,że dzięki tej folii trawa nie będzie mi tak szybko zarastać.Mam to szczęście,że u nas jest dużo kamieni wapiennych.Stara cegła nie zdała egzaminu bo się kruszy po jakimś czasie.Jak skończę to pochwalę się fotkami. :lol:
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

wronek89 pisze:Bardzo ładny efekt po kilku latach ;)
Po kilku latach?? Co masz na myśli ?? ;-)
Może jakaś fotka?
Zastanawiałam się nad cegłą ale tak jak napisał:
akrim51 pisze:Stara cegła nie zdała egzaminu bo się kruszy po jakimś czasie.
ale w zasadzie nic nie jest wieczne ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”