Nemaslug (nicienie) na ślimaki

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Nemaslug na ślimaki ?

Post »

To co te brązowe robale potrafią zrobić z moimi jesiennymi astrami i wiosennymi powojnikami, nie wspominając poziomek i całej reszty budzi we mnie prawdziwego furiata ;:134
O efektach będę meldować na bieżąco, choć panujące upały nie są zbyt korzystne dla namnażania nicieni.
Zobaczymy 8-)
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Nemaslug na ślimaki ?

Post »

Chyba mogę już wystawić recenzję - środek do... niczego ;:222
Zachowałam wszelkie zalecenia producenta - upałów nie było i sporo padało więc wilgoci miało to to dość i... ufff... gleba ;:219

Po pierwszym tygodniu ślimaki trochę się zgrupowały poskręcane i smutne.
Spokojnie sobie przeczekałam brzydką pogodę i deszcze. Po wyjściu do ogrodu - kicha.
To było na tyle... Funkie dziurawe jak ser szwajcarski, łubiny zjedzone do gruntu, z powojnika na ziemi - same badyle. I do łask wrócił Ślimakol ;:306
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
marzusia
100p
100p
Posty: 134
Od: 5 mar 2015, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Nemaslug (nicienie) na ślimaki

Post »

Czyli, że nieskuteczny? ;:222

Może ktoś ma świeże doświadczenia z nicieniami?
Pozdrawiam :) Marzena

"Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest...."
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Nemaslug (nicienie) na ślimaki

Post »

A drogi jak czort :?
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
marzusia
100p
100p
Posty: 134
Od: 5 mar 2015, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Nemaslug (nicienie) na ślimaki

Post »

No drogi, fakt, ale jakby był skuteczny to nie kupię butów i bluzki, ale ślimory wykończę. Satysfakcja zdecydowanie większa niż po zakupach w galerii ;:215
Chemii nie chcę stosować.
Pozdrawiam :) Marzena

"Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest...."
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nemaslug (nicienie) na ślimaki

Post »

Czy jeszcze ktoś ma jakieś doświadczenie z zastosowania nicieniu do walki z nagusami ?
Aquarius_16
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 cze 2015, o 22:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nemaslug (nicienie) na ślimaki

Post »

Podlane przy wysokiej wilgotności (raz po podlaniu, drugi raz po deszczu) i NIC.
Więcej - za drugim razem wzięłam część teoretycznie do rozcieńczenia w 10 litrach i wlałam to w eksperymenalną hodowlę ślimaków - bardziej pewna być nie mogę, że Nema Slug do nich dotarł i to w jakim stężeniu! - teraz mija z 10-12 dni i NIC.
marzusia
100p
100p
Posty: 134
Od: 5 mar 2015, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Nemaslug (nicienie) na ślimaki

Post »

Nic czyli co?
Pozdrawiam :) Marzena

"Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest...."
Aquarius_16
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 cze 2015, o 22:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nemaslug (nicienie) na ślimaki

Post »

W ogródku - podobne ilości ślimaków, czasem mniej, czasem więcej (wiem, bo zbieraliśmy przez ponad miesiąc co wieczór; po pierwszym polaniu też zbieraliśmy (wkopywaliśmy je potem w ziemię), więc żeby wykluczyć wpływ zbierania, po drugim nie zbieraliśmy). A przez ostatnie dni ponownie mam inwazję na nowe sadzonki fasolki i dynii, a NemaSlug był 13-tego bodajże zastosowany drugi raz.
Znaleźliśmy tylko kilka wysuszonych/poskręcanych, ale to o niczym nie świadczy: ani, że nie działa - bo mają umierać w ziemi, ani że działa - bo ślimaków dalej tyle samo.
W wiaderku z hodowlą - wszystkie mają się dobrze, żyją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”