Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Meva napisał(a)
Swięte słowa - moze baaardzo wiele pomoc i jak praca szybko idzie, jeśli się robi we dwoje- ale oczywiście współpraca wymaga prostych , nieskomplikowanych i krótkich poleceń. Doskonale się sprawdza jako napęd do taczki ;) :;230


Poprosiłam męża aby wyciął sekatorem śliwkę - dziczka, która wyrosła w żywopłocie z forsycji. Żeby mu ułatwić identyfikację powiedziałam, że to, ten ciemniejszy krzak ;:223
Moment pózniej stał otoczony młodymi odrostami forsycji, które pracowicie wycinał ( fakt, są ciemniejsze ) ;:35
Nie wiadomo - śmiać się czy płakać.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

magos13 pisze:Ruda2010 no i robota też Twoja. Ja myślę, że większość M udaje że są takimi fajtłapami, żeby się nie narobić, czyli są leniami. Przepraszam wszystkich Pracusiów rodzaju męskiego.
No już się miałem obrazić śmeirtelnie :wink: :D
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
diament79
200p
200p
Posty: 202
Od: 15 lut 2008, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mysłakowice

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Ale fajny temat! :)
Ja przy starym mieszkaniu kazałam mężowi przekopać kawałek ziemi, żeby posiać sobie warzywka. Przekopał, ziemię zmieszał z obornikiem, takim świeżym. Posiałam na to różności, np sałatę, szczypior. Szczypior urósł jak trawa, a sałata była chuda a wysoka chyba na 40cm... chyba nie tak się używa obornika hihi
ZAPRASZAM do oglądania mojej skromnej kolekcji,Proszę też o porady odnośnie pielęgnacji.Ogrodowe i Domowe
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Vitoldo masz mnie :? :lol: . Fakt, zapewniałam wszystkich na forum, że działka moja i nikt...... bla bla bla a mąż może najwyżej poleżeć. Sekator dostał, bo znalazł młotek i tym młotkiem walił po wszystkim, co jego zdaniem jest do przybicia. Sekatorem pracował znacznie ciszej :;230

Wstrętne ślimaczory zeżarły mi młodziutkiego clematisa. Co zrobiłam nie tak ? Czy jest dla niego ratunek ? I żrą mi hortensje. Forumki ratunku !!! :(
Awatar użytkownika
Esterka
100p
100p
Posty: 120
Od: 12 maja 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Co prawda nie jest to mój błąd, ale codziennie muszę podziwiać jego skutki.... nierównomiernie posiany nawóz z trawnika uczynił pofalowane zielone morze...

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie :) Gośka
Nasz ogrodowy plac budowy
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los." Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Esterka
100p
100p
Posty: 120
Od: 12 maja 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

"Dostęp ślimaków do grządek możemy w znacznej mierze ograniczyć poprzez postawienie płotka z blachy ocynkowanej z zawiniętym górnym brzegiem. Dobre rezultaty daje również rozsypanie popiołu drzewnego lub liści pomidorów wokół nękanych przez szkodniki roślin. Skuteczną zaporą dla ślimaków może być także obsianie szerokiego pasa grządki gorczycą żółtą. "
Ślimaki odstraszają ponoć też nasturcje.
Pozdrawiam serdecznie :) Gośka
Nasz ogrodowy plac budowy
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los." Oscar Wilde
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Bardzo skuteczną metodą jest Ślimakol, z tym że on odstrasza te ślimaki, że tak powiem, na zawsze :wink: Ale po deszczu zawsze trzeba ponownie rozsypać, bo na miejsce tych "odstraszonych" znajdą się następcy :wink:
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

:;230 :;230 :;230
Esterka pisze:Co prawda nie jest to mój błąd, ale codziennie muszę podziwiać jego skutki.... nierównomiernie posiany nawóz z trawnika uczynił pofalowane zielone morze...

Obrazek

O! Jakbym swoje dzieło widziała. Tylko u mnie jest jeszcze coś w stylu pasa startowego bo siałam siewnikiem i się za gęsto sypało....
Pozdrawiam, Monika
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Mój błąd przy zakładaniu rabat przy ogrodzeniu polegał na tym, że nie od razu chciało mi się pod korę zakładać agrowłókninę. Tam gdzie ją dałem - jest cacy, ale te najwcześniejsze rabaty bez agrowłókniny to wylęgarnia chwastów wszelakich :twisted: Oszczędność całkiem niezamierzona i niepotrzebna.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Mnie się zielone morze podoba. Może wygląda nietypowo, ale naprawdę ładnie :D Ja zrobiłam o wiele gorszy błąd w nawożeniu kwasolubów-udało się przeżyć tylko modrzewnicy, ale co to za życie...Trzy kwiatki na krzyż...
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

To znaczy co im dałaś, wapno?
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
jola_rud
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 16 lis 2009, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Mam posadzony sit lub sitowie - nie znam właściwej nazwy, ale nie o tym - który ''sam'' się przenosi w różne miejsca.
Bardzo często, gdy wysyłam córkę po szczypiorek - co mi przynosi ? oczywiście sitowie -bo taki dorodny !!! :;230
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Jeśli chodzi o kable i inne w ogrodzie - wiosną kupiłam róże i chciałam jedną wsadzić w pewne miejsce - wykopałam duży dół - róża angielska powinna mieć dobrze przygotowane miejsce. Jakie było moje zdziwienie kiedy dokopałam się do żółtej taśmy. Po chwili przypomniałam sobie że to oznaczenie rury z gazem. Najpierw idzie taśma, a 10 cm niżej rura z gazem. Dziś wiem - wszelkie media jakie są w ogrodzie dla własnego bezpieczeństwa powinno się oznaczać by wiedzieć w którym miejscu nie kopać. Rurę z gazem mam już oznaczoną. :)
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”