Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
eszkol
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 wrz 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Hortensje są przecudne.Jeden bukiet hortensjowy bardziej zdobi ogród niż wielka rabata kwiatowa.Szczególnie ładnie wyglądają bukietówki.Ja na ogrodowe się obraziłam.Pozdrawiam .
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Nazwa hortensji bukietowych jest powiedziałabym nieco przewrotna :wink: Z tego 'bukietu' na początku gdy krzew młody z czasem będzie całkiem sporej wysokości krzew pokrojem podobny do lilaka, który będzie skutecznie osuszał teren wokół i niewiele w pobliżu będzie chciało rosnąć.Sadząc to trzeba mieć na uwadze.
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

selli przesadzasz a właściwie to nie (przesadzasz) :;230 bo zawsze można taką bukietówkę przesadzić w dowolne miejsce a o sekatorze który wszystko załatwia już nie wspomnę ;:224
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Tylko częściowo masz rację, bo pod ziemią korzeni nie przytniesz, a rozrastające się korzenie mają wpływ na resztę :wink: Z czasem hortensja przestaje (albo tworzy niewiele) tworzyć pąki odnawiające nisko nad ziemią, tylko stopniowo coraz wyżej jest zdolna je wytworzyć.Póki młoda i ma miękkie tkanki łatwo je wytwarza po cięciu, potem u dołu silnie drewnieje. To są z natury wysokie krzwy i tylko przez jakiś czas udaje się je 'trzymać' :wink:

Można się oczywiście moimi uwagami nie przejmować :) :wink:
eszkol
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 wrz 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Przed taką wielką bukietówką można posadzić młodą i będzie super duet.Pozdrawiam.Gosia.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Jest niska odmiana hortensji bukietowej 'Bobo'.
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Każda taka dyskusja ma swoje dobre strony :D w tym wypadku ja na pewno utwierdzę się w przekonaniu że sekator musi pracować i odmładzanie krzaków jest ważne
masz rację im starsza(y) tym gorzej, moja M też mówi że jestem już niereformowalny :roll:
chociaż taka starszy krzak łatwiej poprowadzić na jeden sztywny pieniek z koronką co też świetnie wygląda ;:224
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Ktos kiedyś pisał ( nie znajdę juz gdzie.... :roll: ), że próbował odmłodzić baaardzo starą hortensję bukietową w taki sposób, jak dzielimy np: liliowce. Siekiera i przerąbać w kilku miejscach. Nie pamiętacie czasem co z tej hortensji zostało? Dała się podzielić? :lol:
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
eszkol
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 wrz 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Moim zdaniem najlepszym sposobem na odmłodzenie krzaka hortensji jest zrobienie zawczasu odkładu lub sadzonki i zamiana.Mnie byłoby szkoda zamieniać,ale na upartego można.Pozdrawiam.Gosia.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Ja też jestem zwolenniczką sadzonek niż dzielenia krzaków.A tak ogólnie to takie zabiegi dzielenia krzewów wychodzą u takich, które puszczają pędy z ziemi np. hortensji ogrodowych i krzewiastych, tawuł, jaśminowców i innych zagęszczających się z czasem rosnących w szerokie krzewy.
ZbiegniewG masz rację, można prowadzić bukietową 'na pieniek', sama miałam taką 'Tardivę', którą kupiłam zabiedzoną w czasach gdy te hortensje jeszcze nie były tak popularne.Jakoś mimo usilnych zabiegów nie dała się już ukształtować w szeroki krzew od dołu.Jednak nornice zniszczyły jej część korzeni pewnej zimy pod śniegiem została usunięta i zastąpiona inną.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

A ja uważam, że te hortensje są przepięknymi krzewami za młodu i będą przepiękne xxletnie, jeśli od początku ma się pomysł na miejsce i prowadzenie (formowanie). W końcu wyrastają na spore drzewa/krzewy. Do pewnego momentu można nad tym panować, potem sobie nie wyobrażam. Pod topór? :? Po prostu trzeba mieć wyobraźnię sadząc te hortensje. Poza tym ja uważam, że to bardzo dominujący krzew/drzew(k)o w sensie optyka.

eszkol wyobrażasz sobie wycięcie takiego drzewa/krzewu i posadzenie sadzonki? Hydrangea paniculata 'drzewa' Trzeba jeszcze wziąć poprawkę na to, że w necie umieszczane są zdjęcia ładnych egzemplarzy. A ile jest w ogrodach takich zapuszczonych, nieformowanych hortensji, które straszą..
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Też uważam że hortensje są pięknymi kwiatami i widzę stare odmiany piękne, ja mam jeszcze bardzo stare i one są mniej zawodne jak ta nowe odmiany oczywiście mówię o ogrodowych.
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Witaj Donko! Nie zaznaczamy obecności. Skorzystaj proszę z funkcji "obserwuj wątek"
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”