Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Igor ,hortensje ogrodowe odkrywamy późno,dlatego że mają już zawiązane pąki kwiatowe a one są bardzo wrażliwe na przymrozki.Nawet najmniejszy przymrozek pozbawi Cię kwiatów.Ja odkrywam zwykle w kwietniu ,kiedy nie ma już niebezpieczeństwa wystąpienia przymrozków.Jednak jeszcze może się zdarzyć że trzeba je przykryć na noc, tak jak w ubiegłym roku kiedy na początku maja było u nas -9

Szylwester,hortensji ogrodowych się nie przycina .Wycinamy wiosną tylko suche pędy.Ale na ten temat to już jest napisane dużo stron.Poszukaj w wątku o cięciu hortensji i tam wszystkiego się dowiesz.A "badyle" raczej nie wszystkie były suche,jak odkryjesz to zobaczysz że już mają zielone pąki.One po prostu mają taką urodę.
sasanka_
200p
200p
Posty: 289
Od: 10 maja 2011, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Silesia

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Georginia a czym zasilasz na wiosne?
Ewa
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Ja swoje hortensję ogrodówki, bukietowe i inne rośliny zasiłam od dwóch lat polimagiem , łyżka czubata na konewkę 5 litrową, co dwa - trzy tyg .
Na początku sezonu podsypuje siarczanem amonu (obniża pH gleby) średnio 1 łyżka stołowa pod roślinę. Moje hortensje rosną bujnie i nawet doczekałam się kwiatków ale to z pewnościa to nie zasługa zasilania ale ciepłej jesieni :wink: .
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Piszecie o nawożeniu, a ja zapytam o taką rzecz. Mam różową hortensję ogrodową w pojemniku. Dobrze przetrwała zimę, bo stała na klatce schodowej i wypuszcza już mnóstwo zieloności, a i zaczątki pączków są widoczne. Jest posadzona od zeszłego roku w doniczkę, której nie przerosła, więc nie musiałam jej przesadzać. Oczywiście w czasie spoczynku jej nie zasilałam. Rośnie w ziemi uniwersalnej, choć z tego, co czytałam hortensje wolą kwaśniejszą glebę. W sklepie ogrodniczym kupiłam zakwaszacz do gleby : Borówka starter firmy Miflora. On jednorazowo obniża pH gleby o 1 jednostkę. Działa tez jako nawóz, bo zawiera w 100 g 3 g azotu, 1,5 g fosforu, 5 g potasu, 1 g żelaza i 1 g manganu.
Czy nie zaszkodzę mojej hortensji używając tego wynalazku? Myślę, ze czas najwyższy ją zasilić. Czy powinnam zakwasić ziemię raz czy dwa razy? Z góry dziękuję za wszelkie opinie. :)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

rapunzel pisze: Borówka starter firmy Miflora. On jednorazowo obniża pH gleby o 1 jednostkę. Działa też jako nawóz, bo zawiera w 100 g 3 g azotu, 1,5 g fosforu, 5 g potasu, 1 g żelaza i 1 g manganu.
rapunzel tak na nim napisano? dziwne...
Tradycyjnie polecę do doniczkowców florovit w płynie do kwaśnolubnych NPK 4-6-6+mikro, albo płynny do hortensji NPK 6-4-5+mikro i stosować trzeba z rozwagą, żeby nie zasolić podłoża.
Jakie pH miała ziemia uniwersalna, której użyłaś?
Awatar użytkownika
Igor _ 89
500p
500p
Posty: 893
Od: 17 lip 2011, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Dzięki za info :uszy
Awatar użytkownika
Igor _ 89
500p
500p
Posty: 893
Od: 17 lip 2011, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Nie mogłem wytrzymać i odkryłem na chwilkę moje bukietówki, chyba przeżyły, są zielone pączki na każdej :)
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Bukietówek nie trzeba zabezpieczać na zimę :wink:
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Podstawy o hortensjach

Post »

A hortensje bukietowe kiedy zaczynają wytwarzać pąki?
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Podstawy o hortensjach

Post »

Alinko, u mnie teraz tylko Bobo ma pąki, inne jeszcze nie. Pąki mogą mieć też Preacox i Early Sensation czy Dolprim, bo są wczesne. Myślę, że na resztę trzeba poczekać kilka tygodni. To zależy też od tego, czy rosną w cieniu czy na słońcu - te na słońcu jednak szybciej kwitną (moje obserwacje).
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Podstawy o hortensjach

Post »

U mnie już są paki! Zaobserwowałam już spore u Anabell i mniejsze u Phantom oraz u Hortensji o kwiatach talerzowych.



Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”