Nawóz zielony - poplon

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

U mnie podobnie było z gorczycą... ma jakieś 5-10cm i kwitnie w najlepsze
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Tak, gorczycy też to się przytrafia.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Ja wczoraj przekopywałam posianą gorczycę, już na dobre zaczęła kwitnąć, ale stwierdziłam, że sianie poplonu chyba nie ma sensu :roll: Najczęściej wtedy gdy rośnie są okresy suszy i ogólnie masy zielonej jest mało.A podlewać poplonu nie mam zamiaru... :? Dorodne rośliny były tylko w pobliżu zagonu truskawek, gdzie podlewałam.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Odgrzebię trochę wątek.. Chciałabym coś wysiać na nawóz zielony, ale na przedplon. Co mogę wysiać teraz wiosną, żeby zeszło z pola do 1 czerwca? Scięłabym zanim zakwitnie, ale zależy mi żeby nie odrastało po ścięciu, tylko żeby można było w to miejsce posadzić co innego. Mam koniczynę perską, gorczyce i chyba seradelę. Koniczyna wydaje mi się że odrośnie.. A nie zamierzam wyrywać tego z korzeniami. Nie wiem jak z rzodkwią oleista, ponoć głęboko się korzeni ale czy się nadaje?
Awatar użytkownika
Mlody_Ogrodnik
100p
100p
Posty: 127
Od: 17 wrz 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Jak chcesz siać rośliny na poplon to musisz później przekopać a nie ścinać . Ja na poplon najczęściej mieszam różne nasiona roślin takie jak np. gorczyca,peluszka,wyka,owies,pszenica,jęczmień,facelia,łubin,groch, . Ale najwięcej wysiewam gorczycy :wink:
"Każdy ma prawo kochać, każdy ma prawo do miłości. Nieważne czy jesteś homo czy hetero - kochaj, bo tylko dzięki miłości świat staje się piękniejszy i lepszy."
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Nie mam siły na kopanie, no nic, poeksperymentuję sobie.
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Fasola szparagowa na poplon

Post »

Na pewno nie jestem fachowcem, ale nie siałbym fasoli szparagowej jako poplon. Z motyłkowatych do tego celu nadaje się np. facelia lub inny groch, najlepiej o nasionach gładkich, które są mniej wrażliwe na niskie temperatury niż "pomarszczone".
pozdrawiam, Gunnar
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola szparagowa na poplon

Post »

sqter1971 pisze:czy nasiona zdążą dojrzeć i czy można w tym samym roku je wysiać.
Są takie lata,/ mokre/, że rolnicy na własnej skórze przekonywują się jak to jest z kiełkowaniem świeżych nasion, kiedy im kiełkują w kłosach nasiona zbóż.

Pozdrawiam
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Fasola szparagowa na poplon

Post »

Jako polon dobra jest saradela
irenapak42
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 lut 2009, o 23:45
Lokalizacja: ziółkowo-wielkopolska

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Nie kop jak ci się nie chce-ja nie kopię,ścinam wszystko przy glebie a reszki na kompost.Wiosną idą do roboty moje widły-haki.Niech ci dżdżownice ziemię orzą.
Awatar użytkownika
Mlody_Ogrodnik
100p
100p
Posty: 127
Od: 17 wrz 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Trochę za późno na odpowiedź :lol:

Gdy skończy mi się już bób to mogę go powyrywać i później przekopać i później na to posiać gorczycę ? Czy lepiej z tym na kompost i posiać gorczycę ?
"Każdy ma prawo kochać, każdy ma prawo do miłości. Nieważne czy jesteś homo czy hetero - kochaj, bo tylko dzięki miłości świat staje się piękniejszy i lepszy."
irenapak42
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 lut 2009, o 23:45
Lokalizacja: ziółkowo-wielkopolska

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Nie wyrywaj bobu tylko go utnij przy ziemi-bób jak inne motylkowe wzbogaca glebę w azot dzięki bakteriom brodawkowym.Górę na kompost a korzonki zostaw w ziemi.Gorczyce możesz porozrzucać po wierzchu i nie musisz jej przykrywać-wyjdzie na 100%. Jeszcze jedno jak zamierzasz posiać gorczycę,to po niej nie sadź kapustnych ani rzodkiewki ,bo to jedna rodzina krzyżowych.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Nie rozumie jednej rzeczy, jaki sens jest ścinać poplon i dawać na kompost a zostawiać tylko korzenie? Przecież chodzi o to aby glebę wzbogacić w materię organiczną. Przeznaczając część nadziemną na kompost, powodujemy wg mnie straty na danej grządce, przecież ta ziemia musiała wykarmić ten poplon a my zamiast zwrócić go glebie z nawiązką dajemy to na kompost ;:185
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”