Nawóz zielony - poplon

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jaki poplon wybrac??

Post »

Wsiane żyto dobrze jest przykryć cienką warstwą ziemi. Inaczej ptaki będą miały darmową stołówkę.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki poplon wybrac??

Post »

To znaczy szybciej wzejdzie a co do darmowej stołówki to bardzo nie tykają wolą inne rarytasy,chyba,że głód zajrzy w oczy to żeżrą wszystko :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
maskot4
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 11 wrz 2012, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki poplon wybrac??

Post »

będę sial prosty siewnikiem bo mysle ze az tak ziemia wilgotna nie bedzie zeby oblepialo
tovlin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 maja 2008, o 12:13

Poplon w październiku

Post »

Na forum nie znalazłam nic na ten temat, więc pozwolę sobie założyć taki temat, jeżeli taki jest proszę o link do niego. Mieszkam w zachodniopomorskim, pod Szczecinem. Obecnie na działce nadal mam w gruncie pomidory, fasolę, ziemniaki, kabaczki, sałatę, seler, buraki itd. Na części działki już nic nie ma i chciała bym zasiać coś na poplon, czy jeszcze coś można zasiać? W sklepie dzisiaj doradzili mi gorczycę, bo niby zboże już mi nie wzejdzie tylko podrośnie i zgnije :/ Sąsiedzi stwierdzili że tylko zboże teraz, bo na gorczycę za późno. Gorczyca w sklepie 10 zł za kg, a zboże 2,80 więc sprzedawczyni mogła kłamać. Działkę mam pierwszy rok, warzywa piękne, ale wiedzy tyle co ktoś mi podpowie lub przeczytam w gazetach, książkach czy internecie i na temat polonów jest zerowa. Co powinnam zrobić ?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poplon w październiku

Post »

Posiałem już żyto na poplon.Po deszczach 4 dni i już kiełki widać :D to coś tej pani ze sklepu zgniło ale co ? :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Poplon w październiku

Post »

Tovlin zasiej zboże. Możesz kupić też trochę roślin i poobserwować co się lepiej opłaca.
Awatar użytkownika
docent1773
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 paź 2012, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poplon w październiku

Post »

ja również polecam żyto, szybko wschodzi i dobrze nawozi :)
tovlin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 maja 2008, o 12:13

Re: Poplon w październiku

Post »

Dziękuje za odpowiedzi :) Posieje zboże, a gorczyca zostanie na przyszły rok :)
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Post »

Na jesień obsiałam działkę gorczycą, którą oczysiście skosiłam przed przymrozkami i zastanawiam się co dalej robić na wiosnę? Czy ziemia po takim jesiennym nawożeniu potrzbuje dużo nawozu na wiosnę?
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Poplon jako nawóz

Post »

Ziemia a właściwie gleba nie potrzebuje nawozu wcale, to rośliny maja określone wymagania. A najlepsza odpowiedź na to pytanie będzie po dostarczeniu próbki do analizy w stacji chemiczno rolniczej.
No i oczywiście od tego co tam ma rosnąć.
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Poplon jako nawóz

Post »

Chyba mam lepszą metodę na określenie rodzaju gleby jak analizowanie jej w stacji chmiczno-rolniczej. Może nie jest zbyt dokładna, ale 100% skuteczna!! :uszy

Jaka to metoda? Ano przyjrzenie się dokładnie roślinom jakie na niej rosną. - a u mnie pokrzyw, co nie miara i ani jednego skrzypu. Czyli zakładam, że moja gleba ma odczyn zasadowy.

Na mojej działce chcę posadzić, tzw. " podstawowy zestaw działkowicza" :lol: - czyli marchewkę, pietruszkę, sałatę, cebulę, ogórka i pomidorka.

W prawie każdym poradniku działkowca, mówi się o przygotowaniu gleby do sadzenia, czyli o dodaniu jej kompostu, obornika, bądż nawozu mineralnego. W związku z tym moje pytanie: czy po dodaniu ziemi poplonu na jesień, muszę jej dodać na wiosnę coś jeszcze? A jeśli tak, to co?

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
Cezaryyy
100p
100p
Posty: 152
Od: 16 sie 2012, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Garwolin

Re: Poplon jako nawóz

Post »

Mogłaś po przykoszeniu na jesieni gorczycy przekopać ziemię i pozostawić tak do wiosny. Co nie zrobiłaś na jesieni zrób na wczesną wiosnę, przekop ziemię na głębokość szpadla i zostaw tak aż do momentu kiedy trzeba wyrównać i przyjdzie pora na sadzenie lub wysiewanie. Przed siewem zastosuj nie wygórowaną dawkę nawozu mineralnego uniwersalnego i np. kompost lub jakąś żyźniejszą ziemię, razem przemieszaj, wyrównaj i śluz. Jak chcesz kwaśnolubne sadzić to daj zakwaszające nawozy a jak inne to odwrotnie, najlepiej uniwersalne. Na wiosnę nie dajemy nie rozłożonego obornika. Częśc pola, którego nie wykorzystałaś obsiej gorczycą i gdy będzie kwitła przekop i tak nawet 3 razy w roku, super zabezpiecza przed chwastami i nawozi, na jesieni przekopać i pozostawić, żeby ładnie się przerabiało. Takie zabiegi nawozowe plus woda zapewnią ładny wzrost ale nawet jak nie zastosujesz tego kompostu czy nawozów to nic się nie stanie, najwyżej jak będą słabo rosły to można dać nawozy w płynie. Po prostu warto poprawiać strukturę gleby i uzupełniać ją w składniki pokarmowe
lukas81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 9 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Poplon jako nawóz

Post »

Stosował ktoś na poplon koniczyne białą.Chciałem się dowiedzieć czy po przekopaniu nie wyrasta :?: Czy w nie dosianych pustych miejscach sobie poradzi i ładnie się rozrośnie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”