Jak polepszyć warunki glebowe?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ania zaręba
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 15 lut 2007, o 11:19
Lokalizacja: toruń

Post »

Domek jeszcze w tamtym roku doczekał sie blachodachówki, której nie zdąrzyłam uwiecznić na zdjeciu. Znając możliwości mojego męża to domek naprawde może być śliczny. nawoźić tam ziemi to duży problem, najwyżej będe miała swoją prywatną plaże 8)
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Dasz sobie radę, tylko to trochę potrwa. Na razie nastaw sie na najprostrze rośliny które również będą się przyczyniać do poprawy warunków glebowych. Uściskaj męża należy mu się za tak fajny domek.
ania zaręba
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 15 lut 2007, o 11:19
Lokalizacja: toruń

Post »

Witam. Przywieźliśmy na nasz piasek 10 cm-ową warstwe gliny. W weekend to przekopiemy. czy to wystarczy żeby mieć ładny, zielony trawnik, czy może dodać wapno? prosze o podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Tyle tutaj piszecie o łubinie, a mi nie chce rosnąć na działce. Parę razy, czyli nie więcej niż dwa, zasiałam, wykiełkował, powegetował, i padł. Gdy mieszkałam w zielonogórskim, to całe pola były nim obsiane. Uwielbiam zapach żółtego łubinu. A tu nic. O co tu może chodzić?
Waleria
Renata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 22 cze 2006, o 22:47
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Witam - dla urozmaicenia przed- i poplonów można też posiać grykę, dobrze tłamsi "chwasty", jest dobrym nawozem - ściąć przed kwitnieniem i przekopać ( wrażliwa na przymrozki). Dobra jest też seradela.
Pozdrawiam
Renata
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Polepszanie ziemi

Post »

Wiem, że to temat z przed roku, ale jestem bardzo ciekawa jak Ani poszło polepszanie gleby...
Ostatnio na allegro znalazłam coś takiego:

HUMOBAK TO UŻYŹNIACZ GLEBOWY - OPAKOWANIE ZAWIERA 10 MILIARDÓW POŻYTECZNYCH BAKTERII IDEALNYCH DLA TRAWNIKA:
POPRAWIA STRUKTURĘ GLEBOWĄ (OD PIASKU DO ŻYZNEJ GLEBY)

ZWIĘKSZA MAGAZYNOWANIE WODY W ZIEMI

ZMNIEJSZA PODATNOŚĆ NA WYPŁUKIWANIE SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH

WZMAGA AKTYWNOŚĆ POŻYTECZNYCH ORGANIZMÓW GLEBOWYCH

ZWIĘKSZA GĘSTOŚĆ TRAWNIKA

NADAJE TRAWIE INTENSYWNIE ZIELONY KOLOR

NIE POWODUJE DUŻYCH PRZYROSTÓW NA DŁUGOŚCI DZIĘKI TEMU TRAWNIK RZADZIEJ WYMAGA KOSZENIA

Z racji, że mam problemy z trawnikiem zamierzam trochę poeksperymentować w tym roku i zamierzam jeden pas trawnika posypać humobakiem, jeden pas mikoryzą do trawnika, jeden zasilać tylko nawozem do trawy i jeden zostawić bez niczego.
Ale zastanawiam się jak bakterie z piachu moga zrobić dobrą glebę?
Co o tym myslicie?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
ania zaręba
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 15 lut 2007, o 11:19
Lokalizacja: toruń

Post »

kluska na pewno spróbóje twojego odkrycia.

a ja zrobiłam tak:
podzieliłam działkę na dwie części.
u góry część dla wypoczynku: trawnik, piaskownica, bujaczka, miejsce do grillowania i domek.
tam wymieszałam mój piasek z przywiezioną gliną, posiałam trawe i zasilałam ją nawozami.
niechciałam czekać aż urosną mi poplony itd
natomiast na działce położonej niżej siałam różne poplony 4 razy i przekopałam (tzn nie ja tylko mąż i szwagier) z obornikiem. tam posadziła drzewka owocowe a na wiosne zasieje trawe.

obiecuje że na wiosne pojade na działke i porobie troche fotek, żeby się troche pochwalić.

tem humobak na pewno się przyda, cena nizbyt wysoka, ale ciekawe jakie daje efekty.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Post »

No właśnie ze względu na cenę coś mi sie preparat wydaje byc podejrzany, ale też ze względu nia nią zdecydowałam się na eksperymenty. Ja na warzywniku przekopuję zazwyczaj żyto, w tym roku obornik, a na rabaty zamierzam w tym roku narzucić kompostu, ale jeżeli humobak się sprawdzi, to kupię też do roślin kwitnących. Na razie czekam na wiosnę :)
I oczywiście cały czas czytam forum :)
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
ania zaręba
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 15 lut 2007, o 11:19
Lokalizacja: toruń

Post »

a wtym roku wygląda tak: Obrazek
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Przeczytałem cały wątek - i bardzo Ci gratuluję Aniu - zrobiliście z mężem kawał dobrej roboty, efekty już są bardzo widoczne.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”