Ptasia Grypa i metody zapobiegania...

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzej_K
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 lut 2006, o 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Elizo, komuś zależy żeby napędzać tę spiralę strachu a większość "prostego ludu" podatna jest na tego typu nagonki. Jak zwykle pieniądze wielkich światowych koncernów (pewnie farmaceutycznych) są ważniejsze od gospodarek takich krajów jak np. Polska. A już w ogóle bez znaczenia jest życie ludzi tam mieszkających. Tu chodzi o ogromne pieniądze dla koncernów... Lobby farmaceutyczne jest dużo lepiej zorganizowane niż jakiś tam przemysł drobiarski...
Andrzej_K
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

aniawoj pisze:Znajomy Pan skrytykował mnie ,że puszczam psa wolno po podwórku. Oczywiście mam teren ogrodzony.
Nie wiem ,co o tym sądzić?
"Ptasia grypa była przyczyną śmierci psa w Azerbejdżanie, gdzie wcześniej w marcu potwierdzono zgon na tę samą chorobę trzech osób - podały w środę władze".
Czytaj dalej na: http://wiadomosci.onet.pl/1278756,12,item.html
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

A w Toruniu ktos ukradł maty nasączone płynem dezynfekcyjnym. rozłożone na mieście.
Ciekawe kto lubi takie piękne dywaniki ;:88
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

AlKhaida! to oni ukradli! Lubują się we wszelkich dywanach i dywanikach 8)
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Podobno trop idzie w kierunku gospodarstw indywidualnych i gospodarzy zalęknionych z powodu ptasiej grypy. Nemo, chyba jednak ta wersja jest nieco bliższa prawdy niż Twoja ;:111 ;:112
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
Andrzej_K
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 lut 2006, o 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

U mnie 24 godziny na dobe każdej maty pilnuje straż miejska... Biedni chłopcy czywają żebym ja mógł spać spokojnie... :wink:
Andrzej_K
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Elizo wszystko jest możliwe, nawet Twoja wersja. Ale ostatnio nieszczęścia zwalane są na macki Osamy...
Dzikie ptaki to ich najnowsza broń... :D
A tak naprawdę zagrożenie przyjdzie od gospodarzy. Oni twierdzą, że to jest wroga propaganda Zachodu aby osłabić polskie dostawy drobiu. Rozmawiałem z jednym wiejsklim drobiarzem i śmiał się z takich zabezpieczeń. Mówił, że dawniej to nazywało się ptasi pomór i nikomu nic się nie stało.
Nie wiadomo co o tym sądzić.
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Andrzej_K pisze:U mnie 24 godziny na dobe każdej maty pilnuje straż miejska... Biedni chłopcy czywają żebym ja mógł spać spokojnie... :wink:
Po co kradną te maty jak w TVP podawali, że w straży pożarnej można je dostać za darmo?
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wirus H5N1 wykryty u martwych łabędzi w Bydgoszczy.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Andrzej_K
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 lut 2006, o 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Przez te następne martwe ptaki trochę łatwiej poruszać się po mieście... Zniknęły maty w środku miasta a pojawiły się na rogatkach... Ale i tak te maty to tylko pozorowane działania...
Andrzej_K
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Jeszcze o ptasiej grypie , bo temat dalej aktualny. Podobno w niektórych miejscach gdzie zawsze jest dużo łabędzi bo były dokarmiane dzieją sie straszne rzeczy. Teraz ludzie kopią łabędzie, domagają się mat dezynfekcyjnych mimo ze nie wykryto jeszcze choroby. Nie będę pisać o jakie miasto chodzi po po co.
Człowiek tyle samo buduje co rujnuje, a może nawet nie jest po połowie... :(
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Ostatnio byłam na szkoleniu dotyczącym ptasiej grypy. Zainteresowała mnie sprawa szczepionki. Epidemiolog rozważał kogo właściwie szczepić skoro jest to w końcu choroba ptaków. Wg niego sens szczepień byłby wtedy gdyby szczepiono nie ludzi , ale ptaki hodowlane. Problem jednak w tym ile to będzie kosztować i kto będzie za to płacić?. Obecnie szczepienia ludzi nie mają sensu, ewentualnie hodowców drobiu. Masowe szczepienia ludzi nie stykających się z ptakami zawodowo nie są uzasadnione. Co będzie z ptasią grypą? Nie wiadomo. Nie wiadomo też czy problem choroby zakończy sie do lata. Wtedy ...żegnaj kąpiele w jeziorze :cry:
Przestroga dla wszystkich : ptasią grypę można przenieść na butach. Dlatego należy unikać dużych zbiorowisk ptaków ( odchody) . Nie wolno też zbierać ptasich piór. Ale główne zalecenie epidemiologa to higiena, zwyczajna higiena.
;:108
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja ptasiej grypy się nie boję. Kotki i ptaki na działce dokarmiam dalej. ;:113
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”