Ptasia Grypa i metody zapobiegania...

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Andrzej_K
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 lut 2006, o 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Elizo, jednak będę się starał chronić kota. Jeżeli chodzi o mięso... najczęściej poddajemy je obróbce termicznej (ale to mądrze zabrzmiało) ale w sklepie na tej samej wadze ważą mięso drobiowe i np. wędliny. Nigdy nie uwierzę, że nadzór weterynaryjny w zakładach drobiarskich czy fermach wykryje wirusa... Trąbią wszędzie, że po przygotowaniu w domu mięsa drobiu trzeba odkazić deski do krojenia i noże czyli tą drogą można przenieść wirusa. Ja jednak trochę obawiam się... :(
Andrzej_K
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

U łabędzia padłego w Parku Narodowym Ujście Warty stwierdzono wirus ptasiej grypy. Obszar, gdzie został znaleziony łabędź został odizolowany.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Andrzeju i to jest rozsądna postawa. Zwróc uwagę że ludzie kupuja mięso np wieprzowe i na tej samej wadzie ważony jest np drób. Tak więc unikanie mięsa drobiowego nie ma kompletnie sensu. Natomiast trzeba pamietać o zachowaniu higieny w domu, czyli to o czym pisałeś. Prawie cały drób zakażony jest salmonellą. Stąd właściwa higiena jest jeszcze bardziej uzasadniona. Kolejna sprawa ważenia mięsa i wędliny na jednej wadze. TAK NIE MOŻE BYĆ to jest poważna nieprawidłowość i choc donosicielstwa nie lubię to warto zawiadomić miejscową powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
Andrzej_K
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 lut 2006, o 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Elizo ale to jest walka z wiatrakami. Może rozsądniej by było przejść na wegeterjanizm albo.... w ogóle odzwyczaić się od jedzenia. Jeden rolnik już prawie odzwyczaił swojego konia od jedzenia. Wszysto by się udało tylko koń zdechł... może był chory ? ;:14
Andrzej_K
Awatar użytkownika
Andrzej_K
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 lut 2006, o 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Elizo... i wykrakałaś. W Bydgoszczy w Smukale-to taka dzielnica- znaleźli chorego łabędzia. Mój kawałek ziemi, moja ostoja znajduje się właśnie w Smukale, jakieś 1,5 km od miejsca gdzie znaleźli ptaka. Teraz to mój kotek już wolności nie zobaczy...
Andrzej_K
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Andrzeju nie martw się, jeśli będziesz trzymał kota w domu, żadna ptasia grypa mu nie grozi. Kolejna sprawa dotyczy samego wirusa. Wirus ptasiej grypy w końcu osłabnie. Epidemia minie i kot będzie mógł znowu wychodzić. Moje koty maję teraz ograniczoną wolność. Wychodzą rzadko i na krótko. Z niepokojem czekam na wiadomość, że w Olsztynie znaleziono zakażone ptaki. Na razie nic o tym nie wiem.
A jak byłoby pięknie gdyby tych cholernych chorób nie było...
[/b]
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Mówiliście o kotach - a co z waszymi psami. Jeśli macie ogrodzenie ,to czy biegają u was wolno czy też są zamknięte w domu?
Awatar użytkownika
Andrzej_K
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 lut 2006, o 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Ja nie mam psa ani innego zwierzaka oprócz kota... i całe szczęście.
Andrzej_K
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

koty, jak się okazało, na szczęście pokonały ptasią grypę. Mam nadzieję, że i pieski to pokonają (w razie ataku). Jednak ostrożność nie zaszkodzi. Moja sunia chodzi na smyczy, nad czym ubolewam.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Znajomy Pan skrytykował mnie ,że puszczam psa wolno po podwórku. Oczywiście mam teren ogrodzony.
Nie wiem ,co o tym sądzić?
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Aniu tak na logikę weź sprawę. Teren ogrodzony a więc jeśli pies nie wychodzi poza ten teren jest dobrze. Kiedy ryzyko? Jak pies miałby kontakt z padłym ptakiem chorym na ptasią grypę. Jest prawdopodobne? Jest ale mało. Nie sądzę aby ptaki znalazły sobie miejsce w Twoim ogródku na zdychanie. Kolejne zagrożenie to kontakt z odchodami ptasimi ( o wiele mniejsze niż w przypadku kontaktu z padłym ptakiem). Takie samo ryzyko maja psy prowadzone na smyczy.
Reasumując: osobiście wypuszczałabym psa na wolność w ogródku. Nie wypuszczałabym wolno na spacerach szczególnie nad brzeganmi rzek, stawów, jezior gdzie gromadzi się dużo ptaków blaszkodziobych, bo właśnie tam jest prawdziwe zagrożenie.
Pozdrawiam. ;:100
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Premier Węgier Ferenc Gyurcsany oznajmił, że naukowcy w jego kraju opracowali szczepionkę chroniącą człowieka przed obecną postacią wirusa H5N1 ptasiej grypy. - http://wiadomosci.onet.pl/1278027,12,item.html
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Erazm to mało prawdopodobne. Opracowanie szczepionki jest możliwe wtedy gdy będzie postać "ludzka" grypy ( oby nie doszło do tego). Zmiennośc wirusa jest największym problemem w opracowawaniu szczepionek. Biorę poprawkę na to twierdzenie Premiera Węgier . :roll:
przekonują mnie jedynie wiarygodne doniesienia naukowe.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”