Kompostowanie krwawnikiem

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
marek_marek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 paź 2006, o 10:32

Kompostowanie krwawnikiem

Post »

Witam,
od pewnej działkowej babci, która od zawsze kompostowała dowiedziałem się, że do rozkładu kompostu najlepiej nadaje się krwawnik. nie wie dlaczego tak jest ale po dołożeniu go do kompostu szybciej następują procesy rozkładu. co Wy na to? ktoś praktykuje takie rozwiązanie?
jeżeli nie tędy droga - to proszę o rady - jaki środek jest dobry do kompostowania i po jakim okresie w rzeczywistości można uzyskać kompost.
pozdrawiam
marek
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Bardzo proszę o rozpoczynanie wątku od dużej litery.
Już poprawiłem.
:idea:
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Po zastosowaniu środków do kompostowania nie dostrzega sie jakiejś duzej różnicy. Można użyć ekokompostu, radivitu itp.

Gotowy kompost dobrze przerabiany można otrzymać mniej więcej po roku.

http://gardener.republika.pl/porady/kompost.html
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

:lol: Witam marek-marek . Ja do kompostu dodaję HUMOBAK. Rozkłada trociny i trudne w rozkładzie łodygi po daliach i innych kwiatach . W sklepach go nie ma i nawet nie wiedzą co to jest , ale ja go kupuję na giełdzie ogrodniczej u nas we Wrocławiu . Jest naprawdę dobry a dowiedziałam się o nim przypadkowo jak szukałam dobrego środka do przyspieszania kompostu.Można go rozrobić z wodą i polać kompost lub rozsypać suchy .Ja rozsypuję suchy .Odkąd go używam to nie mam żadnych procesów gnilnych i nie śmierdzi mi z kopostownika .
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja szybko rozkłada CI się masa zielona po zastosowaniu tego środka?
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj , mnie sie rozkłada kompost po około 3-4 miesiącach
.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Oooo to warto by spróbować.
Ja co prawda nie stosuję żadnych preparatów
i też w październiku mam już część rozłożonego kompostu.
Żeby całość była dokładnie rozłożona muszę czekać okrągły sezon :D
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Post »

Cześć,
wiem, że w rolnictwie biodynamicznym daje się jakieś preparaty z krwawnika do kompostu, więc pewnie jakieś działanie ma :D
Zresztą warto spróbować - na pewno nie zaszkodzi. Rośnie to to wszędzie - ja bym wrzuciła do kompostu.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ja trafiłam zeszłego roku na taki mniej więcej tekst: Nawet listek krwawnika dodany do kompostu bardzo przyśpiesza jego rozkład. Listków nie żałowałam, i tylko co w okolicy zobaczyłam, to wszystko poszło na kompost. Jeśli nie zapomnę, o rezultatach poinformuję wiosenną porą.
Waleria
KasiaP
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: Mazowsze

Kompost

Post »

Witam, krwawnik jest świetny do kompostowania miękkich roślin - np. trawy.
Dziękuję jolciajci za HUMOBAK - właśnie czegoś takiego szukałam - dziś wynajmują młynek do gałęzi i za kilka godzin będę miała kilka metrów sześciennych wiórów czy "czegoś-tam". A może jest coś jeszcze bardziej skutecznego? A może dokupić dżdżownic? Proszę podpowiedzcie. Ja zobowiązuję się opisać doświadczenie na forum.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Kasia..mamy chyba podobne pomysły..właśnie kupiłem (na allegro) rozdrabniacz do gałęzi ..piękna sprawa..cena 280 zł.Rąbie na sieczkę gałązki do 4 cm średnicy.W sklepie wędkarskim kupiłem kilka pudełek dżdżownic i wpuściłem do kompostownika..na rezultaty poczekam do wiosny...
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Kasiu.
W kompoście i tak będziesz miała dżdżownice i nawet nie wiem jak one się tam dostają :P .
Jak będziesz ich miala za mało to przecież na działce jest ich pełno. Przy pracy w ziemi jak będziesz coś plewić albo kopać to wrzuć ich trochę na kompostownik i po kłopocie .
Pozdrawiam cię cieplutko.
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Józef pisze:Kasia..mamy chyba podobne pomysły..właśnie kupiłem (na allegro) rozdrabniacz do gałęzi ..piękna sprawa..cena 280 zł.Rąbie na sieczkę gałązki do 4 cm średnicy.W sklepie wędkarskim kupiłem kilka pudełek dżdżownic i wpuściłem do kompostownika..na rezultaty poczekam do wiosny...
Ciekawa jestem, jakie to dżdżownice. Jeśli kalifornijskie, to mogą nie doczekać wiosny. Ja zeszłego roku też wpuściłam takie kupione w sklepie do kompostownika, a wiosną, przesiewając kompost, stwierdziłam obecność tylko jednej sztuki. Kompostu jakoś specjalnie nie okrywałam.
Bardzo Wam zazdroszczę tych rozdrabniaczy, ja na razie nie mam prądu na działce....
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”