Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.1

Post »

Czy macie na działkach żabki? U mnie są ropuchy, a od ubiegłego roku pokazały się zielone małe żabki siedzące na liściach winogron, oraz liściach drzew nazywane - rzekotką drzewną . Mam też kilka jaszczurek zwinek (Lacerta agilis). Są to bardzo pożyteczne żyjątka wspomagajace nas w walce ze szkodnikami.
Awatar użytkownika
janusz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 408
Od: 25 maja 2005, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Z żyjątek na mojej działce pokazują się czasami żona i pies. :lol:
Janusz
ogród bez winorośli to nie ogród...
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

kilka żab na mojej działce to stali bywalcy a nawet rzekłbym mieszkańcy. Widzę je zawsze w tych samych miejscach. Zmieniają miejsce pobytu tylko aby przyjść do oczka wodnego.
Są to pospolite szare żaby. Jedna ropucha. Rzekotek nie zauważyłem.
Jednak przestrzegam przed nadmiernym wylęgiem żab.
Gdy słyszysz rechotanie żab, to miej się na baczności: możesz być posiadaczem tysięcy żabek.
Tak stało się u jednego z moich sąsiadów.
Jakub . . . . .
Macio

Post »

Ja na swojej dzialce widzialem kilka rzekotek drzewnych i dwie ropuchy. Jaszczurek nie. Mam sporo budek legowych po poprzednim wlascicielu. Mialem w jednej budce sikorki a w pozostalych wróble.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wczoraj przeszukałem całą działeczkę ale nie znalazłem na razie żabek (zekotek drzewnych i ropuch) ani jaszczurek zwinek. Sa one bardzo pomocne w walce ze szkodnikami. A jak jest u was?
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

u mnie ropuchy pojawiają się przejazdem ;)
od jednego stawiku do drugiego :roll:
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

Miałem ropuchy, ale po zamontowaniu mini fontanny pojawiły sie małe kolorowe żabki i zielone i z różowymi bokami, oraz jaszczurki.
werojtek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2006, o 23:22
Lokalizacja: Rybnik

Post »

U mnie sporo zekotek,ropuch raczej malo-ale sa,jaszczurki sporadycznie,bardzo czesto jakis jez sie zapaleta :) W zeszlym roku nawet jakis zaskroniec stresowal mojego kota :wink: Kosy mieszkaja sabie w dziurze podbitki pod dachem.W lecie widac dosc czesto dziecioly(ktore wlasnie porobily kilka dziur w tej podbitce) :D
Timka

Post »

Z żyjątek u mnie wyłącznie ślimaki
Niektóre imponujących rozmiarów
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

To ciesz się, że nie masz jeszcze kretów :D
kiler
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 mar 2006, o 01:07
Lokalizacja: Słubice

Post »

moje dzialki sa polozone na obzerzach miasta i mam od zatrzesienia zwierzatek na dzialce :lol: i jedziemy :jaszczurki,zaskronce,jeze,norniki,w rowie kiedys ponoc byl bobr,mnostwo roznych kolorowych ptakow,jastrzebie(bo mam golebie i min dlatego one sa) bociany zurawie czasem siadaja na mojej dzialce,koty i psy bezpanskie,wczesna wiosna sa takze sarny i dziki(ktore zima dokarmiam),padalce,mnoga ilosc owadow a zwlaszcza motyli i szerszeni :lol: i cale armie mrowek (czerwone tepie a czarne pozostawiam przy zyciu bo sa mniej agresywne ),ogolnie caly spektakl zwierzat mam od wczesnej wiosny do poznej jesieni a atrakcia zimowa sa podchodzace z łaki sarny i dziki jeśli jeszcze cos ciekawego upatrze to nie omieszkam o tym napisac :lol:
pozdrawiam wszystkich milosnikow przyrody :lol:
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Kiler, ale u Ciebie zwierzaków.
U mnie też jest tego sporo. Dominują: myszy, ryjówki, mrówki czarne, szerszenie, oczywiście jaszczurki, jeże, krety. Krety na szczęście są poza działką, ale mrówki pchaja się nawet do domku. Szerszenie zakładają gniazda pod dachem. Szkoda mi bardzo ryjówek które niestety sa zamęczane przez moje koty. Podobnie rzecz ma się z jaszczurkami. Są męczone przez koty. Odbieram je kotom, ale nie zawszę zdążę. :cry:
Ostatnio mamy inwazje komarów-tych małych wygłodniałych wampirków jest u nas dużo pomimo że nie mamy oczka wodnego.
Latem ubiegłego roku pod działką chodził lis.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A może dacie zdjęcia żabek, jaszczurek, jeży ... z waszych działeczek? Ja na razie ubiegłorocznych domowników nie odnalazłem.
Pozdrawiam Andrzej.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”