Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Post »

Pozdrawiam właścicieli różnorakich stworzeń , tych pożytecznych i ładnych , ale też tych czasem mniej pożądanych.
Ja pozostawiłem pod balkonem kilka taczek piasku , zabezpieczyłem go przed kocimi podjazdami i od trzech lat jestem współwłaścicielem kilku pokoleń ropuch. Próbowałem się ich pozbyć , niestety ani im w głowie wycieczka dalej niż mój piasek. Co roku obiecuję że go posprzątam , ale zawsze jest mi żal , że mogę im troszkę poniszczyć mieszkanko , pomimo wyglądu zaklętej księżniczki są niezwykle pożyteczne , co wieczór wychodzą na cieplutki jeszcze beton i szukają zakąski - uparciuchy.
Z osobliwych stworzonek jakie mogę wymienić to fruczak gołąbek oraz świetliki , a dokładnie jednego :lol: , choć jego widok sprawił mi wiele radości , pamiętam je z czasów kiedy byłem mały , teraz chyba w to żadkość , przynajmniej w moich okolicach. :cry:
Co wieczór buszuje w koronie jabłoni bezgłośnie kilka nietoperzy , śmigają jak myśliwce.!!!!!!
Fajnie jest , że pojawiają się zwierzęta w naszych okolicach , świadczy to często o polepszeniu się warunków dla ich życia , ale co najważniesze również dla nas.
Wystarczy , że nie będziemy przeszkadzać przyrodzie, a ona sama postara się aby było lepiej.
Dlatego fajnie że są ludziska z pasją , bo ogród to zawsze czyjeś miejsce do mieszkania.
Pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
Piotr-eko
50p
50p
Posty: 89
Od: 11 wrz 2009, o 01:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Post »

Witam Wszystkich
Jestem tu nowy, miło się czyta Wasze posty,sprawy,które mnie interesują,chyba od urodzenia
:lol:Szukałem i wybrałem właśnie to forum,mieszkam przy lesie i mogę wyliczać przeróżne stworki,które odwiedzają moją ponad 1ha działkę,największy to łoś,a najmniejsze to wiadomo -mrówki.
Nicegarden
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 sie 2009, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: U.K

Post »

U mnie kroluja slimaki i lisy :wink: ,te drugie wrecz kochaja nasz ogrod.Zabek jakos nie widac ale wiewiorek mam zatrzesienie :wink: :D
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

? Sokrates
Awatar użytkownika
Piotr-eko
50p
50p
Posty: 89
Od: 11 wrz 2009, o 01:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Post »

Czy to na pewno jest zaskroniec nie jadowity-proszę o podpowiedź?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr-eko
50p
50p
Posty: 89
Od: 11 wrz 2009, o 01:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Post »

Spotkałem to w lesie na polanie i zaczął mnie normalnie gonić z uniesionym łebkiem wijąc się w moją stronę,uderzyłem to kijem ze strachu chyba, dopiero się uspokoił i zrobiłem tel.zdjęcia,drugiego spotkałem mniejszego i mniej agresywnego. Obrazek




Cz.II
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”