Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Jedyne co przychodzi mi na myśl - to kaczka czernica. Porównaj chociażby tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Czernica_(ptak). Także od czasu do czasu (szczególnie teraz wiosną) je widuję.
Natomiast półtorametrowy zaskroniec jest wg mnie ewenementem przynajmniej na skalę conajmniej krajową. Faktycznie szkoda, że nie zrobiłeś zdjęć, co wcale nie znaczy, że nie wierzę.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

krzysiek86 pisze:...Miały
białe skrzydła a resztę ciała brązową a właściwie to był kolor taki kakaowy. Wie ktoś co to za jedne były.
Niestety fotek nie dałem rady zrobić bo wszystkie jak na złość dały nura w stawie a ja się spieszyłem i nie mogłem czekać aż się pojawią.
Krzyśku, porównaj, może to była głowienka : http://www.fotoplatforma.pl/pl/Kaczka/i ... ?foto=4646

Cz.II - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 701#845701
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Witam, Witam, Witam !!!
Ciekawy temat, chyba każdy ma jakiegoś robala w ogrodzie, oto m.in. mój:

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mam też mnóstwo komarów, ale one nie chciały pozować. Mówi się trudno.
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Post »

Pozdrawiam właścicieli różnorakich stworzeń , tych pożytecznych i ładnych , ale też tych czasem mniej pożądanych.
Ja pozostawiłem pod balkonem kilka taczek piasku , zabezpieczyłem go przed kocimi podjazdami i od trzech lat jestem współwłaścicielem kilku pokoleń ropuch. Próbowałem się ich pozbyć , niestety ani im w głowie wycieczka dalej niż mój piasek. Co roku obiecuję że go posprzątam , ale zawsze jest mi żal , że mogę im troszkę poniszczyć mieszkanko , pomimo wyglądu zaklętej księżniczki są niezwykle pożyteczne , co wieczór wychodzą na cieplutki jeszcze beton i szukają zakąski - uparciuchy.
Z osobliwych stworzonek jakie mogę wymienić to fruczak gołąbek oraz świetliki , a dokładnie jednego :lol: , choć jego widok sprawił mi wiele radości , pamiętam je z czasów kiedy byłem mały , teraz chyba w to żadkość , przynajmniej w moich okolicach. :cry:
Co wieczór buszuje w koronie jabłoni bezgłośnie kilka nietoperzy , śmigają jak myśliwce.!!!!!!
Fajnie jest , że pojawiają się zwierzęta w naszych okolicach , świadczy to często o polepszeniu się warunków dla ich życia , ale co najważniesze również dla nas.
Wystarczy , że nie będziemy przeszkadzać przyrodzie, a ona sama postara się aby było lepiej.
Dlatego fajnie że są ludziska z pasją , bo ogród to zawsze czyjeś miejsce do mieszkania.
Pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
Piotr-eko
50p
50p
Posty: 89
Od: 11 wrz 2009, o 01:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Post »

Witam Wszystkich
Jestem tu nowy, miło się czyta Wasze posty,sprawy,które mnie interesują,chyba od urodzenia
:lol:Szukałem i wybrałem właśnie to forum,mieszkam przy lesie i mogę wyliczać przeróżne stworki,które odwiedzają moją ponad 1ha działkę,największy to łoś,a najmniejsze to wiadomo -mrówki.
Nicegarden
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 sie 2009, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: U.K

Post »

U mnie kroluja slimaki i lisy :wink: ,te drugie wrecz kochaja nasz ogrod.Zabek jakos nie widac ale wiewiorek mam zatrzesienie :wink: :D
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

? Sokrates
Awatar użytkownika
Piotr-eko
50p
50p
Posty: 89
Od: 11 wrz 2009, o 01:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Post »

Czy to na pewno jest zaskroniec nie jadowity-proszę o podpowiedź?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr-eko
50p
50p
Posty: 89
Od: 11 wrz 2009, o 01:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Post »

Spotkałem to w lesie na polanie i zaczął mnie normalnie gonić z uniesionym łebkiem wijąc się w moją stronę,uderzyłem to kijem ze strachu chyba, dopiero się uspokoił i zrobiłem tel.zdjęcia,drugiego spotkałem mniejszego i mniej agresywnego. Obrazek




Cz.II
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”