Jaskry azjatyckie - prośba o wymianę doświadczeń

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
cecylia
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 kwie 2007, o 21:26
Lokalizacja: kraków

Post »

A jak długo wschodzi?. Wsadziłam już 3 tygodnie temu i nic nie wychodzi. Gosi może chodzi czym do góry, bo tam jest taka,, pietka ,, i ,,koronka,,. Ja wsadziłam tą ,,koronką ,,do góry, może to źle.Moczyłam przez 24 godz. i nic nie widać.
Awatar użytkownika
eowinka
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post »

cecylia pisze:A jak długo wschodzi?. Wsadziłam już 3 tygodnie temu i nic nie wychodzi. Gosi może chodzi czym do góry, bo tam jest taka,, pietka ,, i ,,koronka,,. Ja wsadziłam tą ,,koronką ,,do góry, może to źle.Moczyłam przez 24 godz. i nic nie widać.
Koronka ma być w dół, a piętka u góry, tam są zawiązki liści, spróbuj odkopać i zobacz czy roślinka mimo wszystko nie toruje sobie drogi do góry.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Mnie jaskry wzeszły po około 2 tygodniach, ale wcześniej moczyłem cebulki. na razie rosną w domku, ale dwa tygodnie wysadzę do ogrodu na stanowisko półcieniste.
cecylia
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 kwie 2007, o 21:26
Lokalizacja: kraków

Post »

Właśnie przyjechałam z działki i dobrze, że Gosia zapytała was jak sadzić, bo ja mam posadzone piętka do dołu i jak odkopałam jednego, to są korzonki, ale łodyżka taka pokrzywiona . Jutro muszę je odwrócić. Dlatego biedaki tak długo rosną. A ślimaki na pewno będą, więc muszę je w doniczce mieć .Ciekawa jestem czy będą rosły. Nawet czaiłam sie wieczór na ślimaki, bo wsadziłam ostróżkę do ziemi, ale chyba zimno i sucho,więc jeszcze nie wyszły. Muszę już sypać coś. Sąsiadka jak posypała to przyszło kilka, czyli są. Pozdrawiam.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Post »

Jak się czują wasze jaskry? Czy mogłybyśc pokazać na zdjęciach jak wyglądają?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Mam pytanie, czy jaskry zimują w naszym gruncie. Jak kupowałam panie zarzekała mi się, że zimują w gruncie, a tutaj na forum czytałam inne opinie i teraz sama nie wiem jak to jest. Ja do tej pory w uprawie jaskra miałam niepowodzenia, ale nie widziałam, że wsadza się piętka do góry :wink: . Chcę to zmienić, bo kocham te kwiaty.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Nie przeżyły, a żyją, czy posadziłeś nowe? Pewnie stoją w widnym pomieszczeniu? A przed posadzeniem podpędzałeś je, czy wsadziłeś po prostu bulwki do ziemi? Ja wymyśliłam taki patent bulwki wsadzę do doniczek, doniczki do ziemi. Na jesień wykopuje doniczki i przechowam w piwnicy, na wiosnę do ziemi. Tylko teraz pytanie podpędzić, czy nie?
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Post »

A ja się rozczarowałam jaskrem. Mimo, że na zdjęciu na kapersie były pełne kule, takie jak sprzedają w kwiaciarni w doniczce, tych kilka jaskrów, które mi zakwitły były pojedyncze, a w ogóle w jedną część udało mi się zgnić... nadgorliwość w podlewaniu im nie służy...
w tym roku kupię kilka dorosłych roślin w doniczkach i już...
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Ja już kupiłam pazurki, więc nie mam innego wyjścia jak "pobawić się". Zobaczymy jakie wyjdą, myślę, że kilka "podpędze" 2-3, a resztę tak jak pisałam wyżej. Zobaczymy co z tego wyjdzie, a w doniczce też kupię dla porównania. Dziwi mnie też fakt, że w maju sprzedają kwitnące w doniczkach, a na opakowaniu pazurków termin kwitnie to VIII :shock: . Ciekawe, czy to kwestia pędzenia, czy odmiany.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

W zeszłym roku kupiłam pełne jaskry. Kilka wysadziłam w domu do doniczki. Te kwitły znacznie wcześniej niż reszta posadzona w gruncie. Pewnie te szklarniowe z kwiaciarni są już sadzone grudzień-styczeń by zakwitły w maju. Bulwki zostawiłam na zimę w gruncie. Zobaczę wiosną co z tego będzie.
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Napisz koniecznie, czy przeżyły i jak przeżyły.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Oczywiście, że zdam relację z tego eksperymentu. Sama jestem mocno ciekawa czy przeżyją.
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Znalazłam dziś bulwki jaskrów,które zapomniałam posadzić w zeszłym roku.
Ponieważ nie wiedziałam,którą stroną je posadzić i myślałam,że od zeszłego roku pewnie podeschły wsadziłam je do wody.
Dopiero się doczytałam,że zrobiłam dobrze mocząc je.
Jutro wsadzę je,oczywiście piętką do góry.

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”