Pędraki - metody skutecznego zwalczanie - 1cz.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

ciekaw imnie, jak przetrwają pędraki i inne owady po bardzo mroźnej zimie?
Może jest gdzieś taka publikacja?
Jakub . . . . .
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Nemasys a drutowce

Post »

Witam niestety drutowce nie są wrazliwe na ataki nicieni. /tzn dokładnie ginie około 5% populacji czyli nie ma udowodnionego statystcznie działania nicienia na drutowca.
Pozdrawiam Maciek
Maciek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Macio pisze:A jak je lapać i zwalczać nie stosując chemii ?.
Co do pędraków to przez kilka dni maja ubiegłego roku zabiłem około 80 chrabąszczy pędraków. Znajdowałem je w trawie i tunelu foliowym. Pędraki znajdujące się w ziemi wyłapuję sadząc między rośliny sałatę. Gdy zaczyna więdnąć szukam pod nią pędraków. Zawsze je znajduję! Tak robię m.in. w tunelu foliowym, między truskawkami, warzywami... :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Preparatu z grzyba Beauveria bassiana przeciwko pędrakom chrabąszcza majowego: http://www.ior.pl/publikacje.php
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

Jestem ciekaw jakie ma zdanie na ten temat trzmiel ?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dziś w tunelu foliowym znalazłem 3 chrabąszcze pędraka majowego. Trzeba rozpocząć na nie już polowanie. W ubiegłym roku na początku maja udało mi się upolować aż 80 chrabąszczy w tunelu i trawie.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Zosia098
50p
50p
Posty: 87
Od: 24 kwie 2006, o 18:54
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Erazm pisze: Co do pędraków to przez kilka dni maja ubiegłego roku zabiłem około 80 chrabąszczy pędraków. Znajdowałem je w trawie i tunelu foliowym. Pędraki znajdujące się w ziemi wyłapuję sadząc między rośliny sałatę. Gdy zaczyna więdnąć szukam pod nią pędraków. Zawsze je znajduję! Tak robię m.in. w tunelu foliowym, między truskawkami, warzywami... :wink:
Ciekawy pomysł z tą sałatą. Czy sałatę trzeba wysiać w rządek a potem pikować między warzwa, truskawki, maliny? Też spróbuję tej metody.
Awatar użytkownika
Zosia098
50p
50p
Posty: 87
Od: 24 kwie 2006, o 18:54
Lokalizacja: lubelskie

Re: pędraki

Post »

nemo56 pisze:

Najlepszym wrogiem pędraków jest posianie gryki, wybranie perzu lub jesienna podorywka. Pędraki wyrzucone na powierzchnię zginą od wysuszenia lub zostaną zjedzone przez ptaki. :wink:
Czy tą gryką trzeba wysiać jako poplon - a póżną jesienią przekopać? Czy może siać w rządku między uprawianymi roślinami. Jak działa na pędraki ta gryka - czy jako pułapka, czy może odstrasza je?. Będę teraz wabić pędraki "na sałatę" i chciałabym spróbować jeszcze gryki. Czy jakąś specjalną odmianę gryki kupić? ;:7
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Zosia098 pisze:... Czy sałatę trzeba wysiać w rządek a potem pikować między warzwa, truskawki, maliny?...
Tak. Siewki pikuję między warzywami, truskawkami ... . Gdy sałata zaczyna więdnąć szukam pod nią pędraków i innych szkodników. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
micali
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 maja 2006, o 10:07

Post »

Moje polowania na chrabąszcze to "otrzęsiny" drzew owocowych: śliwy, czereśni i innych. Jak potrząsnę dzrewem to na ziemi rój chcrabąszczy, szybko je zbieram do butelek plastikowych. Pewnie to syzyfowa praca, ale mam nadzieję, ze będzie mniej pędraczków w przyszłości na działce.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

U mnie i u sąsiada codziennie rano na trawniku są wrony które polują na pędraki. Nie muszę ich wybierać już z trawnika. Poluję na nie tylko w tunelu foliowym.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Tak Erazmie sałata to bardzo dobry pomysł. Spróbuj także z połówkami ziemniaka położonymi na ziemi stroną ściętą.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

wronek89 pisze:Tak Erazmie sałata to bardzo dobry pomysł. Spróbuj także z połówkami ziemniaka położonymi na ziemi stroną ściętą.
Na powierzchni ziemi czy trochę zakopywać?
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”