Czy można przechować tuje w mieszkaniu?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
austin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 23 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Warszawa

Czy można przechować tuje w mieszkaniu?

Post »

Witam

Mam na tarasie (5 piętro) w doniczkach thuje. Niestety weszła ekipa remontowa i będę musiał zwolnić miejsce. Nie mam co zrobić z thujami. :? Jedyne ,co pozostaje to wnieść do mieszkania na okres napraw.
Przewidywany termin realizacji to ok 3 tygodnii. Już wystąpiły przymrozki i nie wiem jak rośliny zniosą aklimatyzację z temperatur na zewnątrz do 19-22*C i co gorsza, w druga stronę. Tym bardziej, że pod koniec listopada może już być trwały mróz. Kilka z żywotników tydzień temu przesadziłem ( z gruntu w doniczki).

Bardzo proszę o poradę. :idea: Przyznam, że nie mam pojęcia o zagrożeniach, a zależy mi na mojej uprawie:)

Pozdrawiam
Leszek Świderski
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Leszku wystaw tuje na korytarz a nie do mieszkania.
Będzie im trochę chłodniej.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Myślę,że 3 tygodnie to nie jest wielki problem :wink: .
Tuje jeszcze nie zakńczyły wegetacji-spowolniły ją w naturze, więc szok mniejszy.
W mieszkaniu oprócz temperatury wysokiej jest jeszcze ważniejszy niedomiar wilgoci.

Ja sie ratowałam przy podobnej sytuacji ,ustawiając donice na dużych tacach-na wilgotnej,dobrze wilgotnej korze,kamieniach ,spryskiwałam 3x dziennie + kompres lodowy :P .
Kompres=lód z lodówki na korę na podłoże zamiast podlewania.
No to właśnie jest problem,muszą mieć wodę ale ciepło spowoduje sygnalizację dla rośliny,że ...przyszła wiosna :lol: .
Gdy są tuje niezbyt wielkie, to możesz pokusić się o owinięcie folią krzaczorków ;:78 ale nie szczelnie!!!,mniej wyparują.

A względy estetyczne,no cóż ;:95 może to być i ciekawy :shock: dla wielu :P akcent aranżacji zieleni w mieszkaniu.Przeżyjesz,czas szybko zleci.Przed końcem remontu,na tydzień przed wynoszeniem ,wstrzymaj podlewanie gdy będą mrozy w listopadzie.Ale....chyba nie będą!!!


pozdrawiam Jovanka ;:100
austin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 23 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam
Dziękuję Marioli i Jovance za sugestie :D

1. Na korytarzu mam niestety za mało miejsca (sąsiadka idąc wyrzucić śmieci będzie ubierała się jak do lasu :lol: ). Dodatkowo ciepło konwekcyjnie na ostatniej kondygnacji tworzy warunki ceplarniane;). Krótko - będzie ciężko na korytarzu (też o nim myślalem)

2.Włąśnie obawiałem się tego,ze rośliny zinterpretują trwałe 20*C w mieszkaniu jako przesłankę do wzmożonej aktywności. Potem zaś śmiertelne (dosł.) rozczarowanie.

3. W mieszaniu wilgotnośc jest na poziomie 50-60% przy 19-21*C. Z ogrzewaniem nie przesadzam ale i tak się boję. Może jednynie tym żywotnikom ,które przesadziłem tydzień temu pomogłoby to w przyjęciu się. (6 szt. /1m)

4. Myślę dalej :roll:

Pozdrawiam!
Leszek Świderski
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

W kadej piwnicy są pomieszczenia gospodarcze, które są z oknami. Poproś kogo trzeba by umożliwił ci przechowanie roślin w tych widnych i chyba najchłodniejszych pomieszczeniach.
austin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 23 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Warszawa

Post »

No niestety wszystkie pomieszczenia gospodarcze, łącznie z garażami są bez okien. Ale rzeczywiście byłoby to idealne rozwiązanie:)

Kombinuję dalej:)

..zebrało im sie na remonty w listopadzie :?

Dzięki
Leszek
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Ewentualnie przenieś je do sąsiadów, którzy mają taras lub posesję, gdzie thuje będą bezpieczne. To chyba optymalne najlepsze wyjście z tego problemu.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
austin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 23 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Yaro...świetny pomysł !

..wręcz oczywisty! ..gdyby nie fakt,ze wszystkim właścicielom remontują na raz.. (proszę,nie odbierz tego jak uszczypliwość.;)
Znajomi mają za małe balkony. Chyba,ze poobdzielałbym ich:)

Mimo wszystko wstawianie do mieszkania wydaj mi się zbyt ryzykowne.Podzielacie to?
A co do żywotników przesadzonych z gruntu tydzień temu to może byłoby to dla nich dobre. Może dobrze wpłynęłoby na przyjęcie?


Tak czy siak ..Serdecznie dziękuję za zaangażowanie.

P.S. Próbowałbym jakoś może poprzestawiać w miarę robót ale już wiem ,że panowie specjaliści nie tylko nie są delikatni ale i pozbawieni wyobraźni oraz obszaru mózgu odpowiedzialnego za myślenie abstrakcyjne i logiczne. Nie mówię tego na wyrost lecz z doświadczenia.Niestety złego.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Austin nie traktuję tego jako uszczypliwości. Nie chodzi mi o najbliższych sąsiadów, bo to zrozumiałe, że oni również są objęci remontem. Na budowlańców nie ma co liczyć. Na pewno masz znajomych, którzy mają własne domy a tym samym posesję na których postawisz thuje bez przeszkód i będziesz miał świadomość, że nic im się nie stanie. Trzeba wierzyć w znajomych. Ja też zabieram wiele rzeczy na zimę z działki. Nie mam garażu a dzięki znajomym meble ogrodowe i ozdoby spokojnie zimują do wiosny. Wierzę, że uporasz się z tym problemem.
Pozdrawiam
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
wiadaw
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 cze 2006, o 11:19

Właściwie pytanie o podlweanie tuji?

Post »

Jak w zimie podlewać tuje stojąca na balkonie w doniczce?
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Przede wszystkim powinieneś zabezpieczyć donice przed przemarźnięciem gleby.
Najlepiej wstaw donice do kartonu uprzednio wyłożonego steropianem i jeszcze przed nastaniem mrozów dość obficie podlewaj.
W dni bezmroźne jeżeli ziemia nie będzie przemarźnieta w donicach też możesz thuje podlać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”