Podkaszarka,jaką kupić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
magda_b
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 31 lip 2012, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Spalinowa kosa czy podkaszarka - co lepsze?

Post »

Witam wszystkich forumowiczów.

Niedawno stałam się właścicielką obiecującej działki :D , jednak zapuszczonej i zarośniętej.
Muszę walczyć z całą masą chaszczy i wysokich chwastów :shock: . Mam zwykłą kosiarkę spalinową, taką na 4 kółkach, ale ona takich chwastów ?nie weźmie?. Zastanawiam się nad zakupem kosy spalinowej, ale sąsiad mi mówił, że pierwsze koszenie uda się zrobić tylko zwykłą kosą taką ręczną na kiju, bo w spalinową to się wszystko wkręci, a żyłka się owinie o badyle.
Czy rzeczywiście ma rację?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Spalinowa kosa czy podkaszarka - co lepsze?

Post »

Czy da się ciąć chaszcze spalinówką? - zależy jaką. Na pewno nie taką za 100zł, bo ona nie bardzo da radę nawet wyrośniętej trawie. Mocna kosa spalinowa jak najbardziej da sobie radę. Ja osobiście polecam takie z wymiennym nożem- dużo lepiej sprawdza się przy dużym zielsku. U mnie M. ciął nawet kilkucentymetrowe odrosty drzew, bo nie chciało mu się iść po siekierę. (No pochwały za to nie dostał ;:14 ale kosa bez szwanku to przetrzymała) Co do żyłki to sąsiad trochę ma rację- przy niektórych wyrośniętych egzemplarzach (głównie oset) może rwać żyłkę. Ale wybujałą trawę, pokrzywy, komosę ... spokojnie weźmie.
magda_b
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 31 lip 2012, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Spalinowa kosa czy podkaszarka - co lepsze?

Post »

Dziękuję Pani Anno za odpowiedź, która utwierdza mnie w przekonaniu, że zainwestuję w coś mocniejszego, bo i tak bez kosy spalinowej się nie obejdzie. Mąż upatrzył Sthila ?FS-250? ? podobno właśnie do chaszczy, bo jakoś nie widzi siebie w koszeniu ręcznym jak ?za dziadka?. Jak zdobędziemy pierwsze doświadczenia, to napiszę kilka zdań na forum jak nam poszła bitwa z chaszczami. Na razie dziękuję i pozdrawiam ;:173 .
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Spalinowa kosa czy podkaszarka - co lepsze?

Post »

Ja o kilku lat mam kosę Makity i nic zlego na nią nie mogę powiedzieć.
Sprawuje sie bez zastrzeżeń , jest jednak pewien mankament i to chyba wszyscy potwierdzą , że przy wysokiej trawie trzeba scinac ja na dwa razy bo lubi się zawijać na beben z zylką.
sebi_milena
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Spalinowa kosa czy podkaszarka - co lepsze?

Post »

Spalinowa kosa czy podkaszarka - co lepsze? - Nie ma co lepsze; bo to jak porównać "co lepsze - osobówka czy bus".
Nie trzeba wiele by zauważyć że podkaszarki są mniejsze i delikatniejsze, często plastikowe. Podcinarki spalinowe służą bardziej poważnym zadaniom.
Co do marek; każdy będzie polecał co innego i dla każdego co innego będzie istotne. Dla jednego waga, dla drugiego moc, dla trzeciego cena itd. Ja dla przykładu ceniłem sobię Stiga. Miałem ich kosiarkę i później podcinarkę. Po problemach z podcinarką spalinową zmieniłem zdanie i odradzam każdemu, zwłaszcza model ST 250 J.
marc
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 maja 2015, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Mała podkaszarka

Post »

Witam bardzo proszę o doradzenie mi w wyborze podkaszarki na oku mam stihl fs 38,oleo mac 250 tr,stiga st 250 j,hitachi cg22eab bardziej chodzi mi o drobne pracę(np.przy drzewkach,płocie) więc tak naprawdę kosa nie będzie poddawana dużym przeciążeniom.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Mała podkaszarka

Post »

marc pisze: stihl fs 38
Mam dwie takie, na inną nie zamienię :wink:
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mała podkaszarka

Post »

Wybierałbym między Stihl a Oleo-Mac, gdzie masz bliżej do serwisu. Choć Stihla nie ma potrzeby regulować, tak mi powiedzieli jak kupowałem swoją FS 56, jak się coś będzie działo to wtedy podjechać. Stiga jest ciężka a Hitachi mało znane, co nie znaczy gorsze. Osobiście nie znam nikogo kto używa tej marki kos. Chyba nie bez powodu w tym segmencie prym wiedzie niemiecka marka.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mała podkaszarka

Post »

mlodzieniec pisze:Wybierałbym między Stihl a Oleo-Mac, gdzie masz bliżej do serwisu. [...]
Zgadzam się w pełni i zrobiłbym to samo. Między nimi to już nie masz co się wiele zastanawiać. Wybierz tę do której serwisu masz bliżej albo która jest tańsza. Obie są bardzo dobrym wyborem. O tych dwóch pozostałych zapomnij :) Dwusuwy Stiga to tania produkcja aż piszczy! Hitachi? Co to w ogóle jest? ;)
kost
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 cze 2009, o 10:51

Re: Mała podkaszarka

Post »

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny. Jak chcesz coś taniego i z bezproblemową gwarancją na 2 lata to ja kupiłem ten model Teleskopowa podkaszarka do trawy Niteo Tools z Biedronki.Jest tam film na którym widać podkaszarkę w akcji.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mała podkaszarka

Post »

Jedna rzecz każdy kupujący takie produkty musi wiedzieć. Niska cena w dużej mierze wiąże się z jakością wykonania i możliwością występowania awarii. Co prawda w drugą stronę to nie działa bo wysoka cena wcale nie świadczy o super wykonaniu i produkcji ale co do niskiej ceny to niech każdy będzie pewny tego, że to skądś musi się brać. Dążę do tego, że skoro tania produkcja jest słabej jakości to może się często psuć (jak Polska i świat długie i szerokie do dnia dzisiejszego doświadczenia pokazują, że bardzo często tak jest). To oznacza, że będą potrzebne części zamienne. Tu dochodzę do sedna sprawy - czy dostaniesz gdziekolwiek do tego części zamienne? Niech nikt nie daje sobie mydlić oczu gwarancjami bo na przykład głowica, która się rozleci nie podlega gwarancji i może do tego małego bączka być nie do dopasowania. Nie mówię, że tak jest, mówię, że takie przypadki miałem. Żaden serwis nie będzie się bawił w szukanie zastępczego elementu i dopasowywanie bo koszt tego przekracza zdrowy rozsądek... jeśli za punkt odniesienia weźmiemy cenę tej podkaszarki. W takim wypadku tania podkaszarka jest jednorazówką.
Receptę mam następującą: niech każdy klient sprawdzi przed zakupem gdzie są części zamienne i jak łatwo je dostać. Tylko ostrożnie - nie zapytać sprzedawcy gdzie są dostępne części bo obowiązkiem każdego sprzedawcy jest zapewnić, że wszędzie. Należy zadzwonić do serwisu, wybranego losowo i zapytać czy są części do XYZ. Jeśli są to nie ma problemu, jeśli nie ma - niech to da do myślenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”