Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
Wisienka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2007, o 22:38 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Krysiu - byłam już przedtem na tej stronce, ale dzięki bardzo! :D
Przemyślę jeszcze z tym roundapem....
Sprawdzę (a przynajmniej spróbuję :wink: ) najpierw, czy mam ten perz.
I wtedy coś zdecyduję.
A mazak sobie kupię, bo był u mnie w zeszłym roku barszcz na trawie i chyba tego
gościa lepiej potraktować roundapem.

Yaro32
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2007, o 23:32 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Aby uniknąć rozpryskiwania roundapu można zastosować na lace osłonę herbicydową. Niezły wynalazek, który wprowadził Marolex. Nie kosztuje zbyt drogo a pomoc wielka. Jeśli do usunięcia są chwasty na bardzo małej powierzchni to mazak się sprawdzi, jednak przy większych osłona sprawdzi się na pewno.

Administrator
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2007, o 00:38 
---

więcej niż 1
Ciśnienie reguluje się w opryskiwaczach plecakowych ilością pompnięć.
W Titanach-Marolexmożna tak samo regulować ciśnienie, uzyskując drobnokropliste rozpylenie, potrzebne do herbicydów oraz stosować dysze herbicydowe firmy MAROLEX.

Natomiast pompa Titana jest najwydajniejsza z obecnie dostępnych na rynku w Polsce i wymaga najmniej wysiłku do uzyskania pożądanego ciśnienia.
Wystarczy zaledwie 3-4 ruchy pompą aby uzyskać duże ciśnienie, bez wysiłku.
Następne dopompowanie potrzebne będzie po około 2 minutach oprysku.
:idea:

adamza07
 Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2007, o 18:06 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Yaro32 napisał(a):
Aby uniknąć rozpryskiwania roundapu można zastosować na lace osłonę herbicydową. Niezły wynalazek, który wprowadził Marolex. Nie kosztuje zbyt drogo a pomoc wielka. Jeśli do usunięcia są chwasty na bardzo małej powierzchni to mazak się sprawdzi, jednak przy większych osłona sprawdzi się na pewno.

Osłony herbicydowe do swoich opryskiwaczy wprowadziło już kilka firm.W połączeniu z odpowiednią dyszą pozwalają one na bardzo precyzyjne opryski.
Dodatek siarczanu amonu do roztworu Roundapu pobudza rośliny do wegetacji i przyśpiesza działanie herbicydu. Pozdrawiam Adam

Roland Dadej
 Tytuł: Re: Kiedy stosować Roundup?
PostNapisane: 15 wrz 2011, o 14:07 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Witam,na wstepie chcialbym zaznaczyc ze wiekszosc produktow Mansanto jest wadliwa i trujaca dla roslin jak i dla czlowieka,czy rzecz jasna zwierzat.Chcialbym prosic kazdego kto zamierza wybrac produkty tej firmy o wczesniejsze zapoznanie sie z czym wlasciwie macie doczynienia.Mansanto wypuscil wiele produktow typu rBST-rBGH :twisted: (na zwiekszenie produktywnosc mleka)lecz nikogo nie poinformowal, dzialaniami nieporzadanymi tego produktu,takimi jak ropa w mleku i wszelkiego rodzaju antybiotyki,ktore krowa musi przyjmowac do rBST-rBGH.Hormon rBGH moze powodowac raka.Nie chce tu nikogo straszyc ale poczytajcie opinie farmerow z USA.ktorzy maja z tymi produktami stycznosc od conajmniej kilkunastu lat.Zachecam do przeczytania 10 faktow na temat firmy Mansanto,dziekuje.Pamietajci zdrowie jest najwazniejsze,zanim cokolwiek kupicie poczytajcie troche to nic nie kosztuje.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Rossynant
PostNapisane: 15 wrz 2011, o 21:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Wołanie na puszczy. :?
Glifosat to środek fosfoorganiczny, działa neurotoksycznie.
(Znaczy wyjaśniam - dla tych którzy już używali :lol: - uszkadza system nerwowy)
Nie proś ofiar roundupy aby jeszcze przemyśleli :;230
:wit

Sylwiusz25x
PostNapisane: 23 mar 2013, o 12:04 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
Witajcie forumowicze, czyli tak po waszych postach wynika, ze lepiej na wiosne pryskac no, a sadzenie na jesien drzewek owocowych po takim zabiegu jest ok? Mam dzialke 5a na oku jest ona na wilgotnych terenach, jaka dawke randapu stosowac? Dziekuje z gory za odp :>

Comcia
PostNapisane: 29 mar 2013, o 06:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Każdy środek ma opisany sposób użycia i dawkowanie.
U nas nie ma obowiązku przechodzenia odpowiednich szkoleń i zdawania egzaminów zanim zastosuje się chemię wielkiego kalibru. U nas wystarczy przeczytać ulotkę.
Ale niezależnie od ulotek, pozostaje nam zdrowy rozsądek.
Dlaczego chcesz pryskać Roundupem ?
On zwalczy jedynie wszystko co rośnie, nasiona chwastów pozostaną w ziemi i będą w dalszym ciągu wzrastać.
Zazwyczaj ten środek stosuje się na chwasty uciążliwe, które trudno jest usunąć w tradycyjny sposób. To nie jest cudowny środek sprawiający że będzie pięknie i bez chwastów. No, może będzie ale naprawdę krótko.

Sylwiusz25x
PostNapisane: 1 kwi 2013, o 18:33 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
Dlaczego? dlatego, ze chwasty mam tam po sam nos i nawet wszystkie ich rodzaje tak wiec chyba musze oprysk zrobic..

matt55
PostNapisane: 24 cze 2013, o 18:25 
500p
500p

1 szt.
A ja mam pytanie odonośnie Roundupu / a? (nie wiem jak sie odmienia, wybaczcie). Czy ten środek jest szkodliwy dla zwierząt? Mam nieogrodzoną działkę, chciałem ją spryskać, ale chodzi tam pełno kur sąsiada i jakieś psy... Rośną tam też drzewa, dość duże i stare, czy im nic nie będzie? Chciałem spryskać pierw to dziadostwo co tam rośnie, a potem przeorać i ewentualnie jeszcze raz spryskać. Co o tym myślicie? Czy ten środek jest drogi?

Mike22
PostNapisane: 25 cze 2013, o 18:08 
500p
500p

1 szt.
Sylwiusz25x napisał(a):
Dlaczego? dlatego, ze chwasty mam tam po sam nos i nawet wszystkie ich rodzaje tak wiec chyba muszę oprysk zrobić..

Sylwiusz, Matt, jesteście w błędzie, skazicie sobie tylko tym chemicznym świństwem własną działkę i tyle. A na dodatek potrujecie siebie i zwierzęta!
Ja robię tak - wyznaczam kawałek działki, który akurat chce zagospodarować, biorę kosę spalinową, zakładam stalowy nóż, później żyłką i mam elegancko przygotowany teren. Następnie na wyznaczony obszar kładę czarną, grubą geotkaninę (dostępna w każdym większym centrum ogrodniczym) i czekam. Po kilku tygodniach mam ziemię czystą od wszelakiego zielska i zabieram się za sadzenie. Później kilka cm. kory jako ściółkę i nowa rabata zrobiona - i jest na długi czas bezobsługowa! Bez pryskania jakimiś super toksycznym świństwem! ;:333

Dla chemicznych fanatyków polecam lekturę:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=8&t=5732

Mike22
PostNapisane: 25 cze 2013, o 18:21 
500p
500p

1 szt.
Rossynant napisał(a):
Wołanie na puszczy. :?
Nie proś ofiar roundupy aby jeszcze przemyśleli :;230

Ale sa tez młodzi ogrodnicy, którzy dopiero zaczynają przygodę z ogrodnictwem a w mediach robi się im pranie mózgu, jakie to są świetne środki ochrony roślin i herbicydy. Wystarczy psiknąć i problem znika. ;:oj Po prostu czary mary. ;:130 Nikt nie wspomina tylko, że to świństwo odkłada się w glebie, migruje z zatrutych roślin na zdrowe, truje zwierzęta i... ludzi!!!

Nie dość, że większość produktów żywnościowych jest skażona to jeszcze chcecie sobie sami, za własne pieniądze skazić własny ogród :!: :!: :!: :;230 ;:124

matt55
PostNapisane: 26 cze 2013, o 13:42 
500p
500p

1 szt.
Nikt mi nie robi prania mózgu, nie przepadam za chemią, ale muszę posprzątać tą działkę. Działka ma z 20 arów, od lat jest zaniedbana. Chciałbym tam zasiać na razie tylko trawnik żeby od czasu do czasu wykosić i mieć spokój, a nie tak jak teraz chwasty po oczy i to dosłowie. I jeśli ja mam się pozbyć tego mechanicznie, to ja dziękuje. Nie posiadam kosy spalinowej, a działka leży daleko od domu, prądu brak, pieniędzy na kosę także, zwykłą kosiarką teraz tam nie wjedzie bo bym chyba sprawną już nie wyjechał.

Mike22
PostNapisane: 29 cze 2013, o 12:43 
500p
500p

1 szt.
matt55 napisał(a):
Nikt mi nie robi prania mózgu, nie przepadam za chemią, ale muszę posprzątać tą działkę. Działka ma z 20 arów, od lat jest zaniedbana. Chciałbym tam zasiać na razie tylko trawnik żeby od czasu do czasu wykosić i mieć spokój, a nie tak jak teraz chwasty po oczy i to dosłowie.

;:306 matt55 "chemią" można posprzątać ale w domu, podłogi umyć, kibelek umyć, zdezynfekować, ale żeby ogród sprzątać chemią? Jak ty to sobie wyobrażasz, że spryskasz zielsko i na drugi dzień przyjdziesz i będzie trawka jak na polu golfowym :!: :?: Roundup wypali zielsko i takie zostanie - było zielone, będzie brązowe. I tylko tyle :wink: :!: :!: :!: :lol:

Kosa nówka to koszt ok. 300 zł. i jest na lata. Roundup na twoją działkę (2000 m2) to ok. 60 zł (bez kosztów opryskiwacza)!
matt55 napisał(a):
(...) I jeśli ja mam się pozbyć tego mechanicznie, to ja dziękuje. Nie posiadam kosy spalinowej, a działka leży daleko od domu, prądu brak, pieniędzy na kosę także, zwykłą kosiarką teraz tam nie wjedzie bo bym chyba sprawną już nie wyjechał.

...i niestety będziesz musiał pozbyć się tego mechanicznie! Obojętnie ile hektolitrów chemii wylejesz na swoje pole. Jeśli nie masz w ogóle pieniędzy nawet na najtańszy sprzęt, ani ochoty popracować trochę fizycznie... to daj sobie z tym tematem na razie spokój. ;:136

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 43 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości