Kompostowanie krwawnikiem

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Mszyca
100p
100p
Posty: 112
Od: 28 maja 2007, o 20:18
Lokalizacja: Łódź

Post »

Od lat materiał z rozdrabniacza wrzucam bezpośrednio pod krzewy, nie kompostuję go, doskonale się rozkłada. Czasem wrzucam również pod krzewy skoszoną trawę lub słomę, nie szaleję z korą .
Kompostuję odpady domowe, ogrodowe,dodaję gnojówki z pokrzyw, mniszka , krwawnika. Wszelkie środki przyspieszające kompostowanie dostępne na naszym rynku nie przyspieszają kompostowania ich zaletą niewątpliwą jest likwidowanie nieprzyjemnego zapachu.
Czytałam o HUMOBAKU ale nie miałam okazji go kupić.
pozdrowienia EG
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Bardzo korzystnie na organizmy zyjace na kompostowniku działa piwo a konkretnie zawarte w nim witaminy z grupy B, które są ważnym skąłnikiem wielu enzymów.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Humobak dostępny jest też na Allegro :)
Awatar użytkownika
Mszyca
100p
100p
Posty: 112
Od: 28 maja 2007, o 20:18
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dziękuję Wam za podpowiedź.

Zaserwuję dżdżownicom piwo na wiosnę, wszak tak pracowitym stworzonkom odrobina "rauszyku" nie zaszkodzi a nawet jest wskazana. Może przed zimą bo jeszcze pracują. Tylko co na to powie moja druga połowa jak naruszę jego wesołe zasoby? Mam w apteczce sporo resztek różnych witamin, szczególnie witaminy B . Czy taka forma dowitaminizowania kompostu też może być?

Spróbuję Humobak kupić na Alegro.
Czy jego działanie jest przez Was jest sprawdzone? Co innego jest o nim czytać a co innego znać z autopsji.

Pozdrawiam
pozdrowienia EG
Awatar użytkownika
Mszyca
100p
100p
Posty: 112
Od: 28 maja 2007, o 20:18
Lokalizacja: Łódź

Post »

Kompostownik 1x1x0.7 m . Ile butelek piwa należy wlać ?
pozdrowienia EG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”