Kret,karczownik, nornica czy...? - 1cz.(2005.09-2007.06)

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Zapach człowieka na metalu utrzymuje się do 8 - 10 godzin. Jestem w tych sprawach fachowce - osmologia.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
babciaania
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 20 kwie 2007, o 17:28
Lokalizacja: trójmiasto

Post »

Ja też walczyłam dwa lata,ale w tym roku postanowiłam zostać mordercą !!!! Miałam juz dosyc wielkiej nornicy,która wykopywała mi półmetrowe kopce.Też kupiłam trutkę wysypałam ja w małych dołeczkach obok każdej dziury gdzie wychodziła nornica nocą.Mam psy-więc pozakrywałam truciznę od góry czym sie dało-a to starym garnuszkiem itp rzeczami.Udało sie-od dwóch miesiecy nornicy ani widu ani słychu !!!! :D
jEsT rYZyKo
JesT zABawA !!!
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

U mnie w dalszym ciągu brak kretów. Ale kolega ma całą działkę w kopcach. Pożyczyłem mu dwie pułapki i w ciągu 4 dni zlapał 6 kretów. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

:shock: :shock: o matko kochana to ja tak miałam co roku - wszędzie gdzie nie spojrzeć kopce :cry: Do tej pory o dziwo :shock: na razie nie ma. Nie wiem dlaczego? Czyżby buszują po sąsiedzku? a do mnie przyjdą w niedalekiej przyszłości?
działeczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 25 kwie 2007, o 19:01

kret

Post »

mój sąsiad radził aby w kopczyki kreta (tzn.w korytarze) powtykać kawałki karbidu, tylko nie wiem czy to nie zaszkodzi samej uprawie? Ja osobiście nie robiłam tak ,ponieważ nie wiem czy to nie zniszczy mojej uprawie? jak ktoś wie coś na ten temat , to proszę o radę :)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Karbid jest mało skuteczny. Nie zaszkodzi roślinom.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

już kiedyś pisałem:
włosy ludzkie powtykać w otwory.
Powinien się kret wynieść.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

nemo56 pisze:już kiedyś pisałem:
włosy ludzkie powtykać w otwory.
Powinien się kret wynieść.
W takim razie w poniedziałek idę do mojego znajomego fryzjera. Może ta metoda zadziała, bo krety coraz bardziej zaczynają panoszyć się na działce. Pojawiły się kopce i nowe tunele.



Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
Jasiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 maja 2007, o 08:17
Lokalizacja: Zalesie

Post »

U mnie urzędowały nornice i karczowniki - jezu jak mi fest podziurkowały teren:-) Potem pojawił się kret i całe to tałatajstwo zniknęło, teraz raz na jakiś czas wykopie duzy kopiec nad którym elegancko mogę zapanować - Ta sytuacja powtarza mi się od 7-u lat co jakiś czas - chyba lubię krety :D
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.
Wczoraj odwiedził mnie znajomy , opowiadał jak ojciec prowadził wojnę z kretami , wygrał ale po roku pojawił sie nowy skodnik pododno gorszy , turkuć podjadek . Teraz zastanawia się czy nie sprowadzić na nowo kreta który żywi się turkuciem.
Tak więc proronuję zastanowić się czy warto zakłucać równowagę w przyrodzie .
Może warto uczyć się na cudzych błędach.

Pozdrawiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

W walce z krecikami przeszłam chyba wszystkie etapy...były śledzie...zapleśniała cytryna...litry wylanej wody...różne pułapki........wszystko co się da :) nawet polowanie z łopatą przy ruszającym się kopcu było :P ... nic nie pomagało!! Po prostu kreciki mnie KOCHAłY i nie chciały odejść ode mnie :D W ub. roku, jesienią, miałam ponad 100 ( sto!) kopców. Myślałam, że serce mi pęknie, jak na moim wypielęgnowanym trawniku zobaczyłam taką ilość "góreczek" ;:110 ;:110 Całą zimę myślałam...myślałam i .... po prostu kupiłam zwykły brzęczyk na Allegro i NIE MAM KRECIKóW :D .... oby nie zapeszyć ... ;:223

Wniosek jest jeden ... U KAżDEGO DZIAłA COś INNEGO ... :)


Zapraszam do cz. 2
cd.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”