Wrzosy kolorowane,farbowane

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
szy---
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1923
Od: 31 sty 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

Ostatnio dokupiłem taki okaz...
Obrazek
Obrazek
Balkon u Szymka Zapraszam :D
Szymon
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

Dzień dobry :) Z przyjaciółmi wybraliśmy się do szkółki. Oto wspólne zakupy po rozładunku z samochodu :D

Obrazek
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
Arnika
100p
100p
Posty: 187
Od: 22 paź 2012, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

Z takiego zestawu można fantazyjne kombinacje ułożyć, powodzenia! :)
Ja mam "tylko" dwie takie skrzyneczki i nie wiem co z tym zrobić. Mianowicie - dostałam wrzosy niedawno, ale tak stoją już z tydzień w doniczkach i skrzynkach. Nie mam gdzie to wsadzić, dopiero na wiosnę zwolni mi się miejsce bo prace wszelkiego rodzaju na podwórku trwają i by rozdeptali gdziekolwiek bym to wsadziła na froncie domu. Więc wymyśliłam - ogródek warzywny mi się zwolnił, więc może każdą doniczkę zakopać, w ten sposób by przetrwały zimę.
Wątpliwości mam co do tego, czy wyjmować z doniczek czy można w doniczkach zakopać. Chodzi o przetrzymanie ich przez zimę. Czy w ogóle można tak przetrzymywać rośliny? (mam też trzy ogniki i kilka tujek, które czekają na swoje miejsce). Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

Ja w tym roku też mam zamiar przechować różne rośliny zadołowane w ziemi i chyba w doniczkach. :roll: Dodatkowo okryję wszystko liśćmi z jesionu, bo mam ich pod dostatek. ;:224 W zeszłym roku przezimowałam bez dołowania nawet pod samymi liśćmi parę krzewów w doniczkach.
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

witam moje wrzosy rosną pod brzozami ,wiadomo jesienią liście lecą,każdego roku przed zimą oczyszczałam wrzosy z liści aby nie gniły.Jak myślicie może zostawić liście na wrzosach
zawsze to jakaś ochrona.
Pozdrawiam
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Re: Wrzosy,również te przecudnej urody

Post »

Uważam,że to dobry pomysł.
Liście lub agrowłóknina bywa niezbędna podczAS mroźnych zim.
Pozdrawia cynia
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Wrzosy kolorowane,farbowane

Post »

Dobry wieczór wszystkim.
Dzisiaj mąż mój wrócił z zakupów w b.i.e.d.r i z namaszczeniem przyniósł mi dwie doniczki pięknych wrzosów. Poszłam do ogrodu i kiedy je wyjmowałam z doniczek, żeby wsadzić do gruntu przeczyta łam = wrzos kolorowany. Temperatura 0-30.
Co to w ogóle jest ten wrzos kolorowany? jakaś jednorazówka, czy zrobi się nie wiem, zielono pospolity.
Szkoda, bo są śliczne i w bardzo dobrej kondycji
Kupił ktoś takie coś?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: wrzosy kolorowane - matko, co to za dziwoląg

Post »

Farbowane wrzosy są spryskane specjalną farbą pod koniec uprawy.Są raczej do dekoracji sezonowej balkonów, tarasów, mieszkań, niż uprawy w ogrodzie.Ale jak posadzisz na jakąś nieco ekscentryczną rabatkę, o ile przeżyje zimę i wiosną przytniesz, to będzie normalnie zielony i zakwitnie w kolorze danej odmiany, czyli jak zafarbowany został białokwitnący, to będzie biały.Raczej należy się takiego spodziewać, bo po farbowaniu wychodzi 'czysty' kolor.
Z tego co wiem, to moda na farbowane wrzosy przyszła z Niemiec.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: wrzosy kolorowane - matko, co to za dziwoląg

Post »

Kupiłam w tamtym roku takie dwa .W tym roku jeden kwitnie na biało , drugi na fiolet .
Pozdrawiam :wit Beata
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: wrzosy kolorowane - matko, co to za dziwoląg

Post »

Uff. Jak dobrze, że jest szansa, że to nie jednorazówka. Nawiasem one są naprawdę śliczne. Posadziłam dzisiaj, dwie godziny po zakupie, tak pi razy oko. W miejsce, gdzie słońce przechodzi w lekki półcień przez 2/3dnia bo taką miałam wizję.

Dzięki bardzo
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: wrzosy kolorowane - matko, co to za dziwoląg

Post »

wrzosy preferują stanowisko lekko kwaśne i kwaśne, czyli takie jak w lesie miejscu ich naturalnego występowania.
by dłużej cieszyć się nimi można posadzić w ogrodzie lub w pojemnikach wrzośce, które kwitną wiosną
Gayaruthiel
200p
200p
Posty: 385
Od: 25 kwie 2008, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Haugesund
Kontakt:

Re: Wrzosy,również te przecudnej urody

Post »

W lesnej czesci ogrodu rosnie mi cos, co wyglada troche jak wrzos, a troche jak rozdeptana tuja. Badyle wyrastaja poziomo do ziemi, na koncu maja troche zielonego, ktore na jesien pokrywa sie fioletowymi, wrzosowymi kwiatkami. Da sie to jeszcze jakos uratowac, jest sens przycinac?

Obrazek
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Wrzosy,również te przecudnej urody

Post »

Ja myślę, że z tego już ładnego gęstego krzaka nie zrobisz - niestety. Ale spróbować zawsze można.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”