Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Ja wiadrami co roku wyrzucam biale fiołki,rozsiewaja sie wszędzie gestym kożuchem jak rzeżucha na wacie.
No i miskant cukrowy,ooo ten to z najmniejszego fragmencika kłącza rozrasta się na potęgę i wlasnie wrósł mi w astry nowoangielskie :(
Kwiaty to resztki Raju.
katj
50p
50p
Posty: 76
Od: 6 cze 2012, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Bardzo ekspansywna jest konwalia oraz pewna trawa. Taka w paski biało zielone, ale nie znam nazwy.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Oj to zapewne Phalaris arundinacea (Mozga trzcinowata)
Faktycznie trudna do okiełznania
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
katj
50p
50p
Posty: 76
Od: 6 cze 2012, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

To faktycznie chyba mozga. Przypomniała mi się ta nazwa. Dwa lata temu nieopatrznie wsadziłam obok płożących iglaków i tak wrosła w nie że teraz nie wiem jak ją wytępić :)
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Na wszelkie trawy najlepsze jest pędzelkowanie R.


Robię roztwór Roundapu jak w załączonej instrukcji i dodaję proporcjonalnie siarczanu amonu (niecałą łyzkę na 1 l roztworu). Ważne , aby roztwór nie był za mocny , tzn. żeby R. nie spalił źdźbła zanim dotrze do korzenia. Trawy łatwo odbijaja z kłączy. Wypraktykowałem to na walce z perzem w miejscach gdzie nie mogłem kopać widłami amerykańskimi. Usuwałem też trawy ozdobne , gdy "wymknęły" sie z obręczy, oraz na sitowiu i tataraku. Zalecam pędzelkować w słoneczny dzień, szybciej zaczyna działać.
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Na wiosnę walczyłam na poletku zarośniętym konwalią majową wymieszaną z trawką turówką. ;:219 ;:134 Turówki na razie nie widać, a konwalie przelazły nawet pod podmurówką do szklarni i rosną w najlepsze wśród pomidorów. ;:202 ;:202
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Gayaruthiel
200p
200p
Posty: 385
Od: 25 kwie 2008, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Haugesund
Kontakt:

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Szczerze mowiac, pod wplywem lektury tego watku, zamiast robic sobie liste "czego unikac" robie liste "co kupic" :D

Miechunki wysiane do gruntu mi nie wzeszly, klacza konwalii wetkniete w glebe zmarnialy (ale daje im jeszcze czas, minelo tylko pare miesiecy).

Mam pare uciazliwych roslin, jezyny wyrastaja gdzie chca, perz jest naturalnie uciazliwy, ale nic, absolutnie nic nie psuje mi tyle krwi, co abominacja zwana...

... JARZEBINA!

To jest dramat jakis, z waszych opisow podobny do sumaka. Nie dosc, ze rozsiewa sie z owocow z wiaterm, i ze ptaki tez przenosza nasiona gdzie popadnie, nie dosc, ze odbija z korzenia, to jeszcze kazda skoszona na poziomie ziemi siewka odbija czteroma nowymi wilkami! Jarzebina to zywa personifikacja hydry. Dziwie sie, ze nikt o niej wczesniej w tym watku nie wspomnial.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Zapewne nikt o jarzębinie nie pisał z prostego powodu.
Jarzębina jest uciążliwym chwastem - podobnie, jak czeremcha - ale wyłącznie w uprawach leśnych i ogrodach naturalnych typu leśnego.
Gdzie indziej nie stanowi problemu.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Jarzębiny, berberysy i takie krzaczki z żywopłotu (żywokost?) rzeczywiście się wysiewają, ale też łatwo plewią :lol:
Krzaki, które nie mają rozłogów nie są moim zdaniem takie straszne. A ten sumak - masakra - od sąsiada wlazł mi na działkę i zarasta nawet trawnik!
Mozgę też tępię od lat i właśnie ją spryskałam na jednoliścienne, bo nie mogę opanować. ;:130

Szczególnej uwadze polecam jednak rdesty. Japoński to jakaś inwazja w niektórych miejscowościach - jeden kupi a ma cała wieś.
Sama wsadziłam jakiś mały, ozdobny - bardzo uroczy nawet. Przestał cieszyć gdy rozlazł się po całej okolicy. Na szczęście w porę się zorientowałam i udało mi się wywalić kłącza.
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Chyba masz na myśli rdestowiec?
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Winobluszcz pięciolistkowy. Boże iloma sposobami próbowaliśmy się go pozbyć i nie ma szans ;:223
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Dobrze wiedzieć, bo mi się właśnie przyplątała jakaś sadzonka - rzezam w takim razie bez litości!
Choć może trochę szkoda - wysiała się pod sosnami... Naprawdę taki kłopot?
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

U mnie jest to ogromny kłopot. Było kropione kilka razy roundapem, wycinane, wyrywane i nic. A ile się trzeba przy tym naszarpać to głowa mała. Wystarczy malutki kawałek kłącza w ziemi, aby odbiło. Zostaje mi chyba wymiana ziemi na głębokości kilka metrów wgłąb.
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”