Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

Słyszałem ze jest jakiś środek do moczenia korzonków przed wysadzeniem rozsady oraz wysiewu nasion ze turkuć nie podgryza korzonków (nazwy nie pamiętam). U mnie jest tego od ch**a w zeszłym roku złapałem ponad 30 sztuk w słoiczki.

Środki tu proponowane zostały wycofane
marcinek123
100p
100p
Posty: 152
Od: 28 mar 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Preparat na turkucia

Post »

Czy Dursban 480 EC lub PYRINEX 480EC działa na turkucia podjadka. Jeśli nie to poproszę o padanie środka który działa
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Preparat na turkucia

Post »

Po co Ci ta chemia!!!

Turkucie lubią obornik koński, daj go trochę do ziemi, to turkucie same się do niego zlecą, a potem je wywalisz. :wink:
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

Dursban 480 EC działa na turkucia sama go stosowałam na trawę w zeszłym roku przez cały sezon nie było w niej żadnego . Nie wiem jak będzie w tym roku .Czy zadomowią się na nowo ? bo wokoło jest ich pełno
Ja w 2011 r złapałam około 500 na działce 3 ary A kto policzy ile zostało jeszcze w ziemi
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
marcinek123
100p
100p
Posty: 152
Od: 28 mar 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparat na turkucia

Post »

Xavierka pisze:Po co Ci ta chemia!!!

Turkucie lubią obornik koński, daj go trochę do ziemi, to turkucie same się do niego zlecą, a potem je wywalisz. :wink:
Nie mam dostępu do tego obornika.
Co roku sieje 2 opakowania kapusty kamienna głowa na rozsadę i do posadzenia mam może z 40-50 sztuk. po posadzeniu to może zostaje z 8 - 10 sztuk w między czasie dokupuję na targu z kilka razy 3 pęczki rozsady którą podżerają nie wspominając o innych warzywach. Cały rok nie muszę spulchniać ziemi - tyle jest tych robali dziurka przy dziurce. W tym roku powiedziałem ze koniec z tym i muszę zakupić jakiś środek i w jednym sezonie mi się wróci a nawet zostanie.

Czy jest jakaś karencja na Dursban i jak go używać?
czlowiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 30 mar 2013, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostróda, Warmińsko-Mazurskie

Re: Turkuć podjadek

Post »

Bardzo skuteczny jest mix ciepłej wody z olejem. Do butelki 1,5 l wlewam ok. 3-4 łyżek stołowych oleju roślinnego, mieszam i wlewam w korytarz, w kilka miejsc. Jeżeli turkuć tam jest to na bank wychodzi i od razu pada.
Mesurol jest również skuteczny, potwierdzone od sąsiada.
Jak nie mamy oleju, wlewamy płyn Ludwik, jednak radziłbym nie stosować w warzywniaku a na trawnikach ;)
Wczoraj utłukłem 4 szt, które podgryzały mi młodą trawkę i koper.
washka
100p
100p
Posty: 179
Od: 6 wrz 2010, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

greko0 - dzięki za fantastyczny sposób postępowania z turkuciem. Właśnie spisałam sobie Twoje wytyczne, kupiłam w necie sprawdzone przez Ciebie "środki", a zanim przyjdą, sprawdzę Ludwika miętowego. Receptura i sposób podania - Twój ! Dzięki za wytyczne i POMOC !!! Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

Witam! Z przykrością dołączam do ,,szczęśliwych" posiadaczy tego paskudztwa. Złapałam przypadkiem w tunelu ;:124
Kret wyjechał na wakacje... bo u mnie straszna woda stała, to mam zastępstwo. :twisted:
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Turkuć podjadek

Post »

Witam
Turkucie postanowiły zamieszkać w moim ogrodzie .
Upolowały sobie moje dwa Rododendrony .
Przykra sprawa :?
Jutro przyniosę koński obornik i sprawdzę jak to działa wkopując część butelki plastykowej z małą zawartością obornika .
Mam jednak pytanie ,jak znaleźć norę Turkucia ?
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
botanika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 5 maja 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

Witam
Kupiłam obornik koński i boje się ze przyprowadzą się turkucie
Jaka jest możliwość że w tym nawozie będą turkucie?
Może przeglądnąć te kupy?
Poradźcie. Może nie używać teko obornika od koni?
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

Jeśli obornik jest świeży, to nie ma obaw, ale co do zeszłorocznego wypowiadać się nie będę.
Ja nigdy obornika końskiego nie miałam, a turkuć (raczej turkucie) się pokazał.
Jeśli jesteś w stanie przejrzeć choć część tego złota, to będziesz spokojniejsza.
Może podpowie ktoś bardziej doświadczony.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Adek13
200p
200p
Posty: 347
Od: 11 kwie 2013, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

Zauważyliście zwiększone żerowanie turkucia w określonych godzinach? Ostatnio próbowałem łapać w godzinach 16-19 i cisza żadnych świeżych korytarzy w miejscach gdzie je robi. Jutro pojadę z rana zapolować na niego i zobaczę czy będzie lepiej ;:224 a przy okazji opiszę jak go łapie może komuś się coś z tego przyda. Jego korytarze zadeptuje i miejsca gdzie je robi polewam wodą. Po jakimś czasie dobrze widać świeże tunele i wtedy w ten tunel leję wodę i od razu na końcu tego tunelu gdzie jest zaczyna kopać co widać i wtedy łopata i go wykopuję lub wypływa razem z wodą. ;:333
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

Widziałam filmik, na którym do wody dodaje się ,,ludwika" i turkuć sam wyłazi...
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”