Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  
Autor Wiadomość
babeczka03
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lip 2009, o 15:20 
200p
200p
W "folierce" oczywiście :lol:

Piwonia
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lip 2009, o 23:39 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam Wszystkich,

w moim przypadku mrówki opanowaly caly trawnik. O ile z kopczykami wiem jak walczyć (po przeczytaniu poprzednich postów), to nie wiem i w związku z tym proszę o poradę jak walczyć z mrowkami pod trawa, w ziemi. Zaniepokoiło mnie równomierne, na celej powierzchni zółknięcie/wysychanie trawnika. Po dokładnych oględzinach zewnętrznych trawy i nie znalezieniu przyczyny, postanowiłam w kilku miejscach wykopać łopatą dolek i zobaczyć co sie dzieje pod trawnikiem. Ku mojemu zaskoczeniu, w kazdym z wykopanych dołkow, na głębokość 5-15 cm, było mnóstwo małych brunatnych mrówek i ich białych jaj. Kopalam z dala od kopczykow. Utwierdzam sie w przekonaniu, że to właśnie mrówki są przyczyna więdnięcia trawy, bo podgryzają korzenie. Jak w tej sytuacji mogę sobie z nimi poradzić, przecież nie przekopię całego ogródka (ok. 1000m2).
Nadmienię, że trawnik jest na bieżąco pielęgnowany, napowietrzniany wiosną, naworzony, podlewany i koszony. Do czerwca nie bylo z nim problemow.

Z góry dziękuje za pomoc.

tanika
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2009, o 20:42 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
u mnie jest to samo!! w tym roku mrówki nie dają za wygraną. nie zadziałał ani substral na mrówki, ani expel, a na proszek do pieczenia nawet się nie wzdrygnęły. cały trawnik mam w mrowiskach. maksymalna odległość między mrowiskami to jakieś 30 cm. w życiu czegoś takiego nie widziałam. a i drzewka owocowe na tym tracą, bo mrówki prowadzą na nich małe wylęgarnie smakowitych mszyc.. grrrrrr... jak czytałam nie tylko ja mam ten problem. co robić? znajdzie się ktoś z jakąś radą? nie sposób kupić 3 kg substralu i obsypać trawnik tak, by był biały od proszku jak zimą. może jakiś naturalny sposób? albo pół-naturalny? :/ help :/

spider2007
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2009, o 19:29 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Witam, ja mam takie pytanie : czy krety i mrówki są jakoś......."połączone" ? pytam ponieważ od wiosny miałem inwazję kretów (tylko u mnie, u żadnego sąsiada nic :( ) zakupiłem "solarny odstraszacz" i.......krety znikły..ale z równą częstotliwością do tworzenia kopców pojawiły się mrówki( czarne i czerwone) strach się położyć na trawce bo oblezą i zjedzą :D :D Więc.... czy te stworki (krety i mrówki ) sa połaczone? np przez łańcuch pokarmowy?

hanka55
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lip 2009, o 11:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
"Mrówki stosują herbicyd do zwalczania nie lubianych roślin (22.09.05):

W dzisiejszym Nature znalazło się doniesienie o odkryciu powodu powstawania w dżungli amazońskiej tzw. 'diabelskich ogrodów’ (-'s gardens). W miejscach tych występuje jeden tylko gatunek drzewa - Duroia hirsuta. W drzewie tym gniazda buduje pewien gatunek mrówek, które jak wykazały doświadczenia - wstrzykują kwas mrówkowy siewkom innych roślin. Na skutek takiego działania powstają jednogatunkowe agregacje drzew Duroia hirsuta, a mrówki mają doskonałe warunki dla tworzenia swoich gniazd. Badany ‘diabelski ogród’ istnieje i zamieszkany jest nieprzerwanie przez mrówki od 800 lat."

http://www.sciam.com/article.cfm?chanID ... 414B7F0000

lila31
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2009, o 19:56 
Moderator Forum.
Moderator Forum.

więcej niż 1
Już kiedyś o tym pisałam. :D
Preparat polecił mi Adamza, i od tej pory uważam go za najlepszy środek do zwalczania mrówek.
Nie wiem czy je zabija bo nie widziałam w okolicy martwych owadów, ale na pewno się wynoszą.
Polecany preparat to: zasypka SUNIA firmy PESS.
Wygodne opakowanie, sypie się jak sól z solniczki.
Na pewno nie jest szkodliwy dla dzieci, psów i kotów, skoro na opakowaniu jest napisane: napylać równomiernie na całej powierzchni ciała zwierzęcia. Zwierzęciu nie wytłumaczy żeby nie lizało sierści, czyli nie może mu zaszkodzić, a mrówki baaaardzo go nie lubią.
Stosuję ten preparat już drugi rok, i bez zastrzeżeń.
(opakowanie, z którego spisuję dane, kosztowało 7PLN)

x-U-ie
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2009, o 21:14 
1000p
1000p

1 szt.
lila31 napisał(a):
Już kiedyś o tym pisałam. :D
Preparat polecił mi Adamza, i od tej pory uważam go za najlepszy środek do zwalczania mrówek.
Nie wiem czy je zabija bo nie widziałam w okolicy martwych owadów, ale na pewno się wynoszą.
Polecany preparat to: zasypka SUNIA firmy PESS.
Wygodne opakowanie, sypie się jak sól z solniczki.
Na pewno nie jest szkodliwy dla dzieci, psów i kotów, skoro na opakowaniu jest napisane: napylać równomiernie na całej powierzchni ciała zwierzęcia. Zwierzęciu nie wytłumaczy żeby nie lizało sierści, czyli nie może mu zaszkodzić, a mrówki baaaardzo go nie lubią.
Stosuję ten preparat już drugi rok, i bez zastrzeżeń.
(opakowanie, z którego spisuję dane, kosztowało 7PLN)

A gdzie można go kupić?

lila31
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2009, o 21:47 
Moderator Forum.
Moderator Forum.

więcej niż 1
W każdym sklepie sprzedającym akcesoria dla naszych pupilków, kotów i psów.
Przynajmniej w każdym, w miarę dobrze zaopatrzonym. :D
Gdybyś nie miała w ogóle takich możliwości, skontaktuj się z adamza, myślę, że coś poradzi.

shanti
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2009, o 14:53 
100p
100p

więcej niż 1
Ja stosuję EXPEL lub proszek na mrówki z BROSA. Preparaty działają dobrze, z tym że mrówki pojawiają się za jakiś czas na nowo...

Zobacz profil Wyślij e-mail      

chatte
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sie 2009, o 21:10 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Mialam "Expel" i nie chce go wiecej. Wyraznie smierdzi azotoxem :?

Kontraband, to Ci sie tylko tak wydaje. Jak Ci mrowki zalatwia wyczekana rosline, to zmienisz zdanie ;)

Leszek H.
 Tytuł: Mrówki
PostNapisane: 12 sie 2009, o 07:54 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Piszecie, że macie problem z mrówkami... to Wam pokaże jaką złapałem mrówkę w swoim ogrodzie (na szczęście były tylko dwie sztuki).
Obrazek
(ta mróweczka liczyła sobie ok 3-4 cm)

lukaszx95
 Tytuł: Trutka na mrówki własnej roboty.
PostNapisane: 23 sie 2009, o 20:57 
100p
100p
Mam pytanie jako ,że zostało mi jeszcze troszeczkę Mospilanu 20 sp pomyślałem ,że mógł bym wykonać z niego trutkę na mrówki. W tym celu pomyślałem ,że trzeba połączyć mospilan z cukrem w proporcji 1:1 i posypać wokół gniazd. Moje pytanie brzmi czy taka trutka ma prawo zadziałać?

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2009, o 11:29 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Nie wiem jak jest z Mospilanem, ale są inne, bardziej ekologiczne sposoby walki z niechcianymi mrówkami. Przeczytaj cały ten wątek, dowiesz się ciekawych rzeczy :)

Np. taki proszek do pieczenia, tani, nieszkodliwy dla środowiska, zawsze jest w domu :wink:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

lukaszx95
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2009, o 18:59 
100p
100p
Zrobiłem tą trutkę i powiem ,że jestem zadowolony z jej działania. Mrówka biorąc ją do otworu gębowego zanosiła ją do gniazda. Natomiast te które się ubrudziły tą trutką po około minucie dostawały niekontrolowanych skurczy i zdychały.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 288 ]  Idź do strony nr...        1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: martam80 i 14 gości