Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

A dostępne w sklepach ogrodniczych preparaty jak ANTYMRÓWKA, MRÓWKOSEP, MRÓWKOGRAN, MRÓWKOGRAN TURBO próbowałaś. Powinny je zwalczać.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ht=#132339 zapytaj tu TAMARKA czy mają preparaty na mrówki leśne.
Awatar użytkownika
tanika
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 20 wrz 2007, o 22:01
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Jeżeli mają one taki sam skład jak ten różowy środek o którym pisałam - mrowkofon firmy bros - to wiem że nie pomaga ale powiedzcie tylko proszę czy jest sens robić coś jeszcze teraz? przed zimą? czy może porządnie zabrać sie za eksmisję mrówek wczesną wiosną? co jest bardziej skuteczne a o te środki popytam w pobliskich sklepach ogrodniczych.. tylko muszę sie do nich wybrać 8)
dzięki Kacper
Awatar użytkownika
tanika
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 20 wrz 2007, o 22:01
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Wiem, że pytanie na styczeń (a właściwie już luty) ździebko nietypowe, ale biorąc pod uwagę temperaturę i to, że życie się ogólnie budzi po niespełnionej zimie, jednak je zadam: czy warto już teraz zacząć walkę z mrówkami? nudna jestem z tym tematem, ale naprawdę najpierw chcę pozbyć się choć części nieproszonych gości, a dopiero później urozmaicić ogródek (co mi po kwiatkach, które zaraz obłażą mrówki?). Na razie mrówek nie widać, ale pamiętam w których miejscach na trawniku miały swoje mrowiska. Teraz tylko co zrobić? bo przecież sokoro mrówki jeszcze dla swojej przyjemności nie wychodzą na wierzch, to tym bardziej żadnej nie będzie się chciało wyjść specjalnie po granulkę ze środkiem na mrówki i zanieść ją do mrowiska :shock: znacie jakieś inne metody? jest sens już zakasać rękawy, czy może poczekać aż łaskawie pokażą te swoje wielkie mrowie cielska... grrr...

Prosze o pisanie poprawną polszczyzną używając ą,ę,ć,ó itp. oraz zaczynać zdanie po kropce z dużej litery. Przemo
Awatar użytkownika
kaja245
50p
50p
Posty: 53
Od: 23 lut 2008, o 13:58
Lokalizacja: województwo śląskie

Mrowki

Post »

Jeżeli już teraz intersuje Cię temat mrówek na działce,to radzę pomyśleć o zakupe mięty pieprzowej,której mrówki b.nie lubią.Sprawdzone,rzeczywiście w najbliższej okolicy mięty nie ma ich.Problem z tym,że mięta b.się rozrasta,ale wtedy trzeba ją sadzić w doniczce,co uniemożliwia jej rozrost. 8)
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mrowki

Post »

W pobliżu ich nie ma, a dalej ?
Zapewne się przeniosą w inne miejsce. Ja też mam pełno mrówek, ale najbardziej mnie denerwuje gdy siedzą pod jakimś ładnym kwiatkiem i usypują kopczyk. ;:214
Awatar użytkownika
tanika
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 20 wrz 2007, o 22:01
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Hmm... Dzięki :) przy kwiatkach pewnie podziała ale z mrowiskiem na środku trawnika raczej postąpię "chemicznie". Już czas... :evil:
Awatar użytkownika
kaja245
50p
50p
Posty: 53
Od: 23 lut 2008, o 13:58
Lokalizacja: województwo śląskie

Mrówki

Post »

Dlatego mam mięte w kilku miejscach i to działa nie tylko przy samej mięcie,ale w obrębie ok.2m nie widziałam mrówek.Ponadto z tego co wiem warto posadzić w różnych miejscach aksamitki,też mają nieciekawy zapach dla mrówek i nie tylko.To są tzw. naturalne metody wspomagające te chemiczne.Warto też przeczytać wsześniejsze posty,jak sobie ludzie radzą z tą plagą.
malwor
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 18 lut 2008, o 14:11
Lokalizacja: Płock

Post »

Nie słyszałam ze lawenda działa na mrówki pewnie mi się przyda ta metoda w lecie.
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Wypróbowałam w tępieniu mrówek puder przeciwpchelny dla psa i kota firmy PESS, który polecał adamza07 tutaj, bardzo skuteczny :!:
Pozdrawiam, Jagoda
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Post »

Witam,
w moim ,,Ogrodzie Rozmaitości,, mam dwa rodzaje mrówek.Te małe są paskudne i tak jak wszyscy tu pisali tworzą kopczyki pod roślinami i niestety współpracują z mszycami.Te są paskudne .Pod moim wielkim Dębem mam inne duże i czarne mrówki.Te są moimi przyjaciółkami.Nieraz widziałam jak atakują ,zabijają i wcinają ślimaki bez muszli :D .
Proponuję dokładnie przyjżeć się waszym mrówkom ,może i wasze też wam pomagają.W moim ogrodzie więcej szkód robią ślimaki[niestety].
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Post »

A oto moje dobre mrówki .Na zdjęciu wcinają gąsienicę. Obrazek Obrazek
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Darob nie chcę Cię martwić ale robaczki, które pokazałeś na zdjęciu nie są mrówkami, ba nawet ich nie przypominają. Nie mam odpowiedniego powiększenia aby dokładnie przyjrzeć się tym czarnuszką ale przypominają mi małe chrząszczyki...

CzarnuszkOM, czarnuszkom, bigaczzz. Nalewka
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Post »

Zapewniam Was ,że to sa MRÓWKI .
Niestety nie mam sprzętu żeby zrobić lepsze zdjęcia i przekonac niedowiarków. Obrazek Obrazek Obrazek
Nie jestem ani biologiem ani zoologiem czy ekspertem od mrówek ale chrabąszcze potrafie nie mylić z mrówkami.
Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”