Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
jzielona
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 29 cze 2006, o 12:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Post »

U mnie tez byly mrówki... w ogrodzie i w piwnicy... bardzo dlugo je tolerowalam ale moja cierpliwosc sie skonczyla wczoraj. W ogrodku juz nie mozna bylo posiedziec a z piwnicy do domu zaczely wchodzic. W piwnicy zwalczylam je domestosem w spray'u a w ogrodzie najpierw byl proszek do pieczenia, wrzatek z sola a na koniec Raid Max w spray'u. Jakos nie bylo mi zal tych mrowek mialam juz ich dosc :twisted: Na razie ich nie widac zobaczymy na jak dlugo...
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Mrowisko muszą mieć gdzieś przed domem. Poszukaj bo na pewno wrócą.
Pozdrawiam Andrzej.
jzielona
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 29 cze 2006, o 12:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Post »

Poszukalam i rzeczywiscie jest mrowisko nie jedno ale kilka, m.in. mrowiska czerwonych mrowek. Jestem zalamana. Nie wiem jak je teraz zwalczyc? Mam posypac rownomiernie caly ogrodek jakims proszkiem? czy tylko w kilku miejscach? nie moge juz patrzec na te mrowki!!!!! :evil:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Posyp w pobliżu mrowiska. Mrówki przeniosą preparat do środka same. Polecam " Mrówkofon".
Pozdrawiam Andrzej.
jzielona
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 29 cze 2006, o 12:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Post »

Kupilam Mrówkofon, widze ze mrowki z checia zajadaja ten preparat, mam nadzieje ze sie ich pozbede a jak nie.... to moze ktos zna "przepis" na bombe "wlasnej roboty"? he he jestem gotowa na wszystko :twisted:
jzielona
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 29 cze 2006, o 12:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Post »

Mrówkofon nie dziala!!!!!! Czy ktos zna jakis inny sposób na mrówki????????
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Musi działać. One wnoszą go do mrowiska i tam ulegają zagazowaniu przez wydzielający sie z niego gaz. Podsyp jeszcze raz. Chyba że to mrówki faraona?
Pozdrawiam Andrzej.
jzielona
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 29 cze 2006, o 12:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Post »

Pomylilam sie, Mrówkofon jednak działa, nie od razu ale po jakims czasie na pewno, ale trzeba na to cierpliwosci :D
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Ja używałam preparatu Bros, natychmiastowo działał. Mrówki łaziły mi po balkonie, wszędzie się pchały nawet do domu. Posypałam po ich najczęściej uczęszczanych ścieżkach, proszek zaniosły do gniazda i mam spokój. Uff..
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
babaraba
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 sie 2006, o 14:43
Lokalizacja: kotlina kłodzka-Radkow

Post »

Tak,proszek do pieczenia sprawdza się ale do mrówek, które są w mieszkaniach.Ja te na działce częstuję sola,bez rozcieńczania. wyrzucam poza ogrodzenie w bryle albo-nic nie robię,bo są uparte i wracają. :lol: :D :)
barbara
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Mam w ogrodzie dziesiątki mrowisk. Mrówki traktuję jako element naturalny, nawet jeśli któraś przy pieleniu dostanie się gdzie nie powinna i potraktuje mnie kwasem mrówkowym.

Innaczej jest z tymi przy domu, pod chodnikiem lub kostką. Na te mrówki jest tylko jeden skuteczny sposób - Raid przeciwko mrówkom i karaluchom. ;:6
Mietek.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Wyciepliłem altankę styropianem i też mam obawę, czy te wszędobylskie mrówki nie zadomowią się w szczelinach między ścianą a styropianem. Brrrr, aż mnie ciarki przechodzą.
Jakub . . . . .
babaraba
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 sie 2006, o 14:43
Lokalizacja: kotlina kłodzka-Radkow

Post »

Oj,nie wiem czy styropian to dobra izolacja.Ja mam watę szklaną i okazało się że to zadna przeszkoda dla mysz.Wlazły do altanki mimo wszystko. :!: :(
barbara
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”