Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arti
50p
50p
Posty: 58
Od: 22 lut 2008, o 15:25
Lokalizacja: Szczyrk/ Ciecina

Post »

anis pisze:ale ta ilość papki to strasznie mało , a ta proporcja na jaką ilość mrówek wystarczy? i dziękuje za odpowiedź
Nie wiem dokładnie ale chyba na jedno mrowisko- zależy od jego wielkości. Ilość tej „papki” nie musi być duża ponieważ chodzi tu tylko o to by insekty wniosły szczep grzyba do swego gniazda i skaziły nim swoja kolonie. mrówki roznasza komórki plesni, zarażają zapasy żywności które sa niszczone a w dodatku pączkujące drożdże wytwarzają CO2 który w zamkniętym i odseparowanym częściowo środowisku (takim jak mrowisko) jest toksyczny dla organizmów żywych
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

erazm - no niestety ja nie mam specjalnie czasu na czytanie od początku...
U mnie problem jest tego typu, ze wlazły mi chyba w ścianę altanki. Pryskane trucizną i sypaną tążsamą trucizną na ścieżki dało tylko tyle, że mam w altance coraz więcej trupów. Otwieram drzwi i aż dusi od kwasu mrówkowego. Musimy za każdym razem czekać, aż się wywietrzy. Pająki mają wyżerkę, że hej... Uszczelniliśmy większe dziury w boazerii pianką montażową i włażą dalej. Łażących nie widać, ale co dzień na podłodze nowe trupki...
Spróbuję jeszcze z innym preparatem, ale czy to coś zmieni, to wątpię....
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

ABC jest skuteczne, mrówki znikają dosłownie, nie zostawiając po sobie śladów. Można je też chyba gdzieś zwabiać, na cukier zmieszany z proszkiem do pieczenia, który jest dla nich trucizną, ale tego nie próbowałam.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
uzumaki
50p
50p
Posty: 71
Od: 28 sty 2008, o 00:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: West Yorkshire UK

Post »

U mnie mrowki zrobily sobie gniazdo w duzej donicy z zywotnikiem.
Zauwazylam je dopiero teraz,kiedy usuwalam bluszcz z donicy.Razem z korzenami bluszczu wypadaly na ziemie,a raczej na asfalt, jakies dziwne male, biale larwy.Wtedy dokladniej przyjrzalam sie ziemi i zobaczylam korytarze.
Ta tuja duzo przeszla,to moja ulubienica,wyciagnelam ja i 2 inne, zabiedzone,zasuszone,ze smietnika 2 lata temu.
Podkrzesalam pien,przycielam jak umialam korone.Podsadzilam przebisniegami i bluszczem.Jest sliczna.
Ziemie posypalam proszkiem na mrowki ze sklepu.Jeden raz nie wystarczyl.Zastosowalam drugi raz.Nic juz w donicy sie nie rusza ,ale jestem czujna.
Mysle,ze proszek rozsypie tez przy wejsciu do domu,bo mrowek troche jest wokolo,wiec musza byc jeszcze jakies mrowiska.
Pozdrawiam Danka
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post »

Mieszkam w bloku (na I p.) i do moich skrzynek na balkonie również wprowadziły się mrówki. Opanowały na całego wszystkie skrzynki oprócz (jak na razie...) tunbergii. Czym je potraktować? Czy posypanie ziemi w skrzynkach proszkiem do pieczenia coś da? :roll: A może chemia? Tylko co nie zaszkodzi przy okazji roślinom? :cry:
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Joanna i Andrzej
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 1 lip 2006, o 01:32
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post »

Witam stary temat ale ciągle na czasie.Dlaczego chcemy się pozbyć mrówek :?: W tym roku zniszczyły nam jabłonkę,dotały się do marchewki,pietruszki.Na wiosnę mieliśmy zasiane sporo kwiatów i cóż niewiele ocalało.W naszym przypadku tylko expel zdaje jakoś jeszcze egzamin.
Pozdrawiamy
ala500
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 4 sie 2008, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Wypróbujcie zaprawę do nasion "Marshal" u mnie okazało się to skutecznym środkiem do pozbycia się mrówek. Wysypałam w miejscach gdzie "urzędowały" i po mrówkach nie zostało nawet śladu, a co najważniejsze nie szkodzi to ani roślinom które już rosną ani ziemi [jak sypanie soli].
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Mrówki w ogrodzie

Post »

Ja pozbyłam sie mrówek posypując mrowiska proszkiem do pieczenia, skuteczność 100%, a przy tym tanio i ekologicznie
kasia151519
50p
50p
Posty: 56
Od: 2 cze 2008, o 23:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

ja również tak zrobiłam ale nie wszędzie wystraszyły się proszku...
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Mrówki w kompostowniku

Post »

Witam, niedawno (tydzień temu ) założyłam kompostownik. Niestety zauważyłam, że kręcą się przy nim mrówki i obawiam się ze tworzą sobie w nim gniazdo. Kompostownik jest w 2/3 zapelniony chwastami, które wyplewiłam przed posianiem trawnika. Czy te mrówki bedą jakąś przeszkodą czy raczej nie? Jeśli tak to co powinnam zrobic?
Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Mrówki preferują suche stanowiska, gdy kompost zrobi się wilgotny przestanie dlań być atrakcyjną siedzibą.
blabud
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 7 sie 2008, o 12:34
Lokalizacja: Opalenica

Post »

wszyscy tylko sypiecie i sypiecie różnymi proszkami a nikt nie wspominał o aksamitkach!!!!
aksamitki mają właściwości odstraszające mrówki i ja swego czasu miałem mrowisk na ogrodzie, porozsadzałem ładnie aksamitki i mrówki znikły. od tamtej pory ich nie widziałem na ogrodzie.
polecam aksamitki chociaż trochę śmierdzą ale właśnie to je odstrasza a przy okazji kolorowo jest:):):)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Blabud, te Twoje mrówki mają jakiś delikatny zmysł powonienia czy cóś! U mnie zrobiły sobie mrowisko w kępie złocienia (rumianu) i nic a nic im nie przeszkadzały rosnące obok aksamitki. Dopiero proszek je przegonił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”