Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hanka 1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3058
Od: 30 kwie 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Post »

No to jesteś szczęściarzem.W profilu piszesz Ponidzie a tak bliżej?
kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą...
oaza spokoju Hanki
ciasta domowe Hanki
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

Mekarzowice gmina Czarnocin pińczowski :idea: :P Dawniej w Kazimierzy Wielkiej mieszkałem ale na wieś się przeniosłem w doskonale miejsce ze storczykami w lesie i na łące , można powiedzieć ze wszędzie mam blisko, w wolnych chwilach zajmuję się florystyką, zwiedzam sobie rezerwaty i ciekawe miejsca na Ponidziu a czasami nawet znajduję bardzo rzadkie roślinki :idea: :wink: a co do piwonii to możliwe ze jest to kwestia gleby -u mnie jest zwiezła lessowo-gliniasta piwonie rosną ogromniaste :idea: :wink:
Awatar użytkownika
Hanka 1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3058
Od: 30 kwie 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Post »

Zapytałam o Ponidzie,bo ta nazwa jest mi bardzo bliska.Co prawda trochę dalej od Kazimierzy Wlk z nurtem Nidy a bliżej tam gdzie Nida wpada do Wisły-to moje dzieciństwo i wczesna młodość i zapamiętane "cofki Nidy" jak szła duża woda na Wiśle.Teraz z wnuczkami nieraz tam jeżdżę aby przewiozły się promem to dla nich taka egzotyka.
A piwonii to Ci pozytywnie zazdroszczę.Ostatnimi laty nie mogę się nacieszyć ich kwiatem.Dużo jest pąków a nich mrówek i nie rozwijają się tylko zasychają.Taka już uroda mojego ogrodu na ziemi pozaklasowej,chociaż nawiozłam moc ziemi ogrodniczej ale to chyba wszystko mało.W Twoich stronach ziemia urodzajna to i efekt nasadzeń inny.
kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą...
oaza spokoju Hanki
ciasta domowe Hanki
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Tia, chłop żywemu nie przepuści.. :wink:
Mrówki nie czynią szkody kwiatom - żywią się bowiem słodką wydzieliną znajdującą się na okrywach pąków kwiatowych .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7504
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Haniu, to że pąki na piwoniach czernieją i zasychają powoduje prawdopodobnie szara pleśn a nie mrówki.
W tym roku musisz je co najmniej trzykrotnie co dwa tyg. opryskać środkami grzybobójczymi.
Pierwszy raz, gdy zaczynają sie rozkładać liście na łodydze i ostatni raz przed wybarwianiem się pąków kwiatowych.
Awatar użytkownika
roslynn
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 15 lut 2008, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Mój ogród jest cały zamrówczony. Nic na nie nie działa. Przenoszą się z jednego miejsca w ogrodzie w drugie i nijak nie można się ich pozbyć. Nie ma kawałka ziemi, zeby mrówka na nim nie maszerowała. Dałam więc sobie spokoj i żyję z nimi w zgodzie.
Sabina

Moje linki
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Mrówy na działce...

Post »

Mam wszędzie mrówy...pod każdą donicą, kamieniem,nawet pod agrowłókniną. Co robić, co robić? Jak nie dopilnuje to robią mi kopce prawie, jak kret! Co je tak zachęca do tego aby się u mnie osiedlać? Czy też u was są w takich ilościach??? :roll:
oloix
200p
200p
Posty: 201
Od: 12 gru 2008, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łosice

Post »

Znajdź mrowisko. Trochę je zniszcz i w środek wstaw słoik z posmarowanymi ściankami olejem. One tam wlezą ale nie wylezą. Jak to nie pomaga to polej octem :)
axel1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 16 kwie 2009, o 23:27

Metody na mrówki w ogrodzie

Post »

proszę o radę w jaki sposób można pozbyć się mrówek które atakują pomidory i kalafiory parę z nich padło szukam naturalnych sposobów nie chcę opylać bo sadzonki niedawno posadzone
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Jest wiele postów na tym forum poruszających ten wątek np
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... t=mr%F3wki
Awatar użytkownika
kaczorek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 21 kwie 2009, o 22:03

Post »

Roslynn, spróbuj proszku Expel

Ja stosowałem w tamtym roku i był bardzo skuteczny. W tym roku jeszcze nie mam problemu z mrówkami ale jak tylko się pojawią to będę wiedział czym ich przywitać 8)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7504
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Fakt, EXPEL jest dobry, w ub. roku miałam mnóstwo mrówek na rabacie przed blokiem, to, że łaziły sobie po piwoniach mi nie przeszkadzało ale jak zobaczyłam mrówczane kopce w moich ulubionych dwóch kępkach rumianu - trzecia kępka, wolna od mrówek była dwa razy wyższa, posypałam tylko raz te kopczyki EXPEL-em i wzdłuż fundamentów bloku, przy rabacie, bo stamtąd własnie wszystkie maszerowały. Ten jeden raz wystarczył, ale teraz pojawiły się znowu. Zapas mam z ub. roku, więc ich poczęstuję.
Awatar użytkownika
mała róża
50p
50p
Posty: 56
Od: 12 mar 2009, o 14:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Oj, ja też mam się z tymi mrówkami zawsze na wiosnę. Mam je wszędzie w kuchni, w szafkach, na stole, o podłodze nie wspominając ... Nie daj Boże jak moje dziewczyny coś słodkiego zostawią. Najciekawsze było to, że kilka lat temu po przeprowadzce do nowo wyremontowanego domu (wylane podłogi, ściany ocieplone), gdzieś pod ścianą one po prostu wylazły. I chodziły sobie ścieżką po dywanie :shock: Najgorsze, że oprócz mrówek wszędzie rozsypana była sól i mąka :D I jak tu obiad ugotować? Teraz to tylko cierpliwość, bo szkoda mi ich zabijać, ale jeszcze z tydzień i będzie spokój.
"Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego."
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”