Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  
Autor Wiadomość
marcinekbubelek
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sie 2007, o 07:07 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Zaś moja wypowiedź głównie tyczyła się początku wątku, gdzie pisano o rdeście ptasim, zaś na zdjęciach było wiele roślinek, na pewno nie jednoliściennych! Na chwastnicę rzeczywiście pomaga co innego, ale z rdestem nie ma co się bawić w pędzlowanie...

Zobacz profil Wyślij e-mail      

adamza07
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2007, o 01:02 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
LiDo napisał(a):
Kolega Adamza07, wydaje się nie znać ani jednej mieszanki TRAWNIKOWEJ w praktyce (łąkowej, o której mam jakieś tam blade pojęcie... podejrzewam że tym bardziej KOLEGA nie ma pojęcia). O różnicach... też wydaje się nie mieć pojęcia (w praktyce oczywiście, a nie wiedzy "zaczerpniętej" z INTERNETU). Słowo pisane zwłaszcza na: "www", interpretować można sobie różnie.

Chwast ze zdjęcia Goniak to CHWASTNICA JEDNOSTRONNA. I za laików w sprawie TRAWNIKÓW uważam osoby które CHWASTNICY JEDNOSTRONNEJ na tym zdjęciu nie rozpoznały.
Laicy!
Swoimi nieprzemyślanymi wpisami odstraszacie fachowców do wypowiadania sie na tym forum.
Na razie odstraszyliście na blisko miesiąc fachowca od trawników i przycinania/formowania roślin. I człowieka który podaje na forum tylko WIELOKROTNIE sprawdzone w PRAKTYCE informacje.
Jest mi bardzo przykro że musiałem to napisać.

Kolega LiDo nie ma zielonego pojęcia o zakresie mojej wiedzy ani o jej pochodzeniu.Takie "rewelacje" nic dobrego nie wnoszą na forum.

Forum to nie tylko fachowcy.To także osoby,które mają w praktyce pierwszy kontakt z chwastami(w ogrodzie bądż trawniku).Szukają tutaj odpowiedzi na swoje pytania.Nawet kiedy ją otrzymają nadal mają wątpliwości.Czekają na jej potwierdzenie przez innego użytkownika.

Skoro nikt nie miał odwagi aby to napisać , to najwyższa ku temu pora.
Sposób "dyskusji" wprowadzony przez kolegę negatywnie wpływa na wizerunek forum.I nie ma dla niego wytłumaczenia.Właśnie takie wypowiedzi odstraszają przed zadawaniem pytań a nawet przed rejestracją na forum.Fakt "przyklejenia" się do mojego postu nie oznacza,że inne osoby nie poczuły się urażone.

Proszę zmienić sposób wypowiedzi i dzielić się swoją wiedzą a wszystcy na tym zyskają

djalbert
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sie 2007, o 14:00 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

więcej niż 1
TAMARK napisał(a):
Zalecałbym zastosować produkty TAGET-u, które działają na chwasty dwuliścienne:
Bofix 260 EC
Starane 250 EC
http://www.target.com.pl/produkty/57.html
http://www.target.com.pl/produkty/56.html
W karcie niema wymienionej chwastnicy, ale warto spróbować.

Jak ja uwielbiam komercję na forach. Środki które podał ten użytkownik jak najbardziej nadają sie do zwalczania wszystkich roślin dwuliściennych i do zwalczenia tego chwastu w trawniku.

Środek Starane czy Bofiź jest też produkowany przez firmę AGRPAK z Jaworzna :P

Administrator
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sie 2007, o 20:20 
---

więcej niż 1
LiDo napisał(a):
adamza07 napisał(a):
KaRo napisał(a):
Wg.mnie nazwy tego "chwasta" należy szukac dalej - a może jest to trawa tzw."kupkówka" ,której nasion nie powinno dodawać się do nasion przeznaczonych na trawniki przydomowe i gazony.
W dawnych czasach - trudnych czasach - mieszano wszystkie rodzaje nasion - ale mieszanki te bardziej nadają się na łąkę niż na trawnik koło domu.

Dawniej trudno było dostać mieszankę trawnikową,dlatego kupowano łatwiej dostępne mieszanki traw pastewnych.
Obecnie ze względu na niższą cenę wiele osób kupuje tańsze mieszanki łąkowe lub pastwiskowe.Taki "trawnik" wymaga częstego koszenia,trawy rosną znacznie szybciej.Trawy mają różną silę wzrostu,po 3 dniach od koszenia na trawniku będą "góry i doliny".Po dwu - trzech latach trawy zwartokępkowe (np.kupkówka) utworzą kępy trudne do koszenia.Po skoszeniu będą nieefektownie wyglądać ze względu na grube żdżbła.

ależ radosne wieści!
ja proponuję BZDETY to wypisywać w kąciku humorów!

a chwast z pierwszego zdjęcia MYSYS : GONI@K TO CHWASTNICA JEDNOSTRONNA!

LiDo , to Twoje odpowiedzi powinny lądować z tym poziomem grzeczności bezpośrednio w śmietniku...
Aroganckie wypowiedzi do Forumowiczów , którzy "od zawsze" starają się pomóc innym nie będą z pewnością pozostawiane bez reakcji.
Udzielam ostrzeżenia z wpisem. :evil:

lukasek-1988
 Tytuł: Tępienie chwastów
PostNapisane: 31 lip 2008, o 22:06 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Mam pytanie .
Mam ładny trawniczek , lecz dużo też jest chwastów w trawie . Jest jakiś środek na to by zlikwidować chwasty a nie uszkodzić trawy?

xipe
 Tytuł: Re: Tępienie chwastów
PostNapisane: 31 lip 2008, o 22:10 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
lukasek-1988 napisał(a):
Mam pytanie .
Mam ładny trawniczek , lecz dużo też jest chwastów w trawie . Jest jakiś środek na to by zlikwidować chwasty a nie uszkodzić trawy?

Podaj jakie masz gatunki chwastów w trawniku. Ułatwi to dobranie odpowiedniego herbicydu. Temat odchwaszczania chemicznego trawników był juz poruszany kilkakrotnie na forum.

lukasek-1988
 Tytuł: Chwasty
PostNapisane: 31 lip 2008, o 22:27 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Na pewno jest mlecz. Reszty chwastów nie znam :( .

xipe
 Tytuł: Re: Chwasty
PostNapisane: 31 lip 2008, o 22:30 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
lukasek-1988 napisał(a):
Na pewno jest mlecz. Reszty chwastów nie znam :( .

Jak możesz porób zdjęcia i wklej w swoim wątku.

Miszka007
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sie 2008, o 17:03 
200p
200p
Poczytaj - jest też o innych chwastach: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=15468

tadeusz48
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2008, o 00:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Cytuj:
Mam ładny trawniczek , lecz dużo też jest chwastów w trawie

Jeżeli ten < ładny trawniczek> założyłeś w tym roku to zrezygnuj z oprysków trawy bo młoda trawa może nie przeżyć opryskiwania, poczekaj do następnego roku z opryskami.
Większość chwastów ginie w czasie kilkakrotnego koszenia. Pozdrawiam.Tadeusz.

Ewelina
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2009, o 19:45 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Wyczytałam i dzielę się tą informacją z Wami - wiele osób boryka się z problemem zachwaszczonego trawnika , więc może to się przyda :)

Pozbycie się chwastów na trawniku
Aminopielik D 450SL 150ml

Najprostszym rozwiązaniem na pozbycie się chwastów na trawniku jest zastosowanie selektywnego herbicydu, który zwalczy chwasty nie niszcząc przy tym darni. Preparat w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie

simplus
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2009, o 11:51 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Na początku chciałbym wszystkich bardzo serdecznie przywitać.
Mam ostatnio coraz większy kłopot z trawnikiem, a szczerze mówiąc moja wiedza jest płyciutka :(
Ale może od początki. Trawnik była założony w zeszłym roku w kwietniu (nasiona barenbrug mieszanka uniwersalna), na początku problemem był powój (tak mi się wydaje) ale z tym sobie poradziłem przez ręczne wyrywanie (czas stracony nieoceniony). Pod koniec roku zauważyłem że trawa jest coraz ostrzejsza i zacząłem się jej mocno przyglądać i zauważyłem coraz większą ilość tego czegoś, w tym roku jest tragedia - gołą stopą czuje jak bym chodził po twardej szczotce.
Problem w tym że nie wiem co to jest. Przeczytałem inne tematy na forum ale mój chwast nie pasuje do końca do żadnego.
Chwastnica Jednostronna?? Perz?? Najdziwniejsze jest to że nie ma jednorodnego korzenia, chcąc ją wydrzeć musiałem wyciąć kawałek trawy razem z nim i ręcznie pooddzielać. Dodatkowy przeciwnikiem są placki....niestety nie do jedzenia :-(
Taki jak na jednym zdjęciu. Trawa regularnie koszona , 6-7 dni, naważona azofoską i dosiewana. Ale z tego co widzę to koszenie powoduje ostrzenie końcówek tego chwastu.
Czy spotkaliście się z czymś takim, czy może ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć doradzić.:roll:

Obrazek Obrazek Obrazek

cecylia
 Tytuł: Pięciornik gęsi
PostNapisane: 27 maja 2009, o 14:46 
50p
50p
Jak zwalczyć pięciornik gęsi. Na forum czytałam,że to sprawa wilgotności ziem, ale ja zrobiłam drenaż, nowy trawnik i te paskudy wylazły masowo. Jak się go pozbyć ? Owszem pojedyncza roślinka to ładnie wygląda, ale dużo to zagłuszają trawę. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

aleksandra2323
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2009, o 15:59 
500p
500p

---
simplus, ja miałam to samo i też na drugi rok po założeniu trawnika. Jest to chwast z tej samej rodziny co trawa, ale płytko się korzeni. Jeśli trawnik nie jest bardzo duży najłatwiej jest to paskudztwo wypielić. Ja w ten sposób pzbyłam się tego w 90 %, teraz będzie 3 sezon trawnika. Ale koniecznie poczekaj na posty bardziej doświadczonych ogrodników, bo ja dopiero zaczynam :wink: .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 125 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości