Budki dla ptaków

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
krzysiek84
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 19 kwie 2014, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budki dla ptaków

Post »

Rano w piątek zauważyłem 2. A no tak często zaglądam w budkę. Ginka jak może pamiętasz z wcześniejszych postów z tamtego roku mam kamerke w budce i tym samym uratowałem 5 sikorek przed śmiercią jak zgineły oboje rodzice.
Awatar użytkownika
basiaamatorka
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 lip 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Budki dla ptaków

Post »

To pochwalę się "moimi" szpakami, ostatnio połupałam im starych orzechów, zabawne, kurs miseczka-budka zaliczony parę razy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Basia
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Budki dla ptaków

Post »

krzysiek84 w takim razie nie mam nic przeciwko podglądaniu, martwiłam się że piszesz jako pseudo miłośnik który codziennie otwiera budkę aby sprawdzić co się w środku dzieje (niestety tacy też są i się potrafią tym chwalić), zwracam honor :D.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Budki dla ptaków

Post »

U mnie już po lęgu. Mamy to szczęście, że udaje nam się wytropić jak wyprowadzane jest młode.


Obrazek

Tak wyglądało piskie. Sztuk 1. Nie zdążyłam zmienić funkcji zdjęcia na film i było już po wylocie. Jeszcze nigdy nie mieliśmy 2 lęgów w tym samym roku. Budka postoi jeszcze kilka tygodni.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Budki dla ptaków

Post »

Ilość sztuk w lęgu zależy od miejsca w budce, to oznacza że jest na tyle mała że ptaki decydują się na jedno młode (tak przynajmniej gdzieś wyczytałam).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Budki dla ptaków

Post »

Masz rację. Tylko raz były 2 sztuki w lęgu. Budka stoi na 4tym piętrze i obawiam się, że coś za coś. Jakbym nie bała się o jej stabilność to dobudowalibyśmy nową sypialnię, składzik na miotły i spiżarkę. Nie mam możliwości zrobić nawierceń w ścianie. W parapecie również. Budka ma długą podstawkę i dzięki niej trzyma się w pionie. Teraz tak sobie myślę, że pokarmu mają u nas pod dostatkiem i w sumie trzeba pokombinować z powiększeniem lokum. Co ich będziemy ograniczać. Ogólnie zadowolona jestem bardzo :D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
basiaamatorka
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 lip 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Budki dla ptaków

Post »

Świetnie Jolu, a w ogóle to jak to zamocowaliście? też mi się marzy, ale ściany ocieplane styropianem, to się nie da nic borować.
Basia
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Budki dla ptaków

Post »

Nie jest zamocowana. Budka obok siebie ma coś ala karmnik. Tak naprawdę to ptaków w nim nie dokarmiam bo po co mają się przyszli rodzice denerwować że ktoś im tam łazi. Podstawę budki stanowi długa i szeroka deska. Dużo dłuższa i dużo szersza niż sama budka. Ciężko to przewrócić.
Pozdrawiam Jola
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Budki dla ptaków

Post »

Mam dwa pytania do specjalistów od budek:
1/ Czy jest szansa by w budkach lęgowych dla małych papug (poziomych) zamieszkały jakieś ptaszki? te budki są ze sklejki, ale może je obić jakimiś deseczkami?
2/ czy jest szansa na wyniesienie się kosów i wróbli spod dachu domu, jeśli w pobliżu zbudowałabym i powiesiła odpowiednie dla nich budki? Kosy gnieżdżą się już drugi rok między podbitką dachu a ...wygrzebanym ze ściany styropianem. Są od zachodniej strony i strasznie brudzą okno ;:145
Wróble są ze wszystkich stron poza północną. Cieszę się strasznie z tych lokatorów, ale żal mi ocieplenia i nie podoba mi się brudzenie.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Budki dla ptaków

Post »

Jeszcze chciałam zapytać, czy wieszając na drzewach budki, robicie jakieś "zapory" przeciw drapieżnikom? U mnie jest bardzo dużo kun / łasic i doszłam do wniosku, ze pewnie dlatego, bo bezpiecznie, ptaki gnieżdżą się pod dachem. Mam na działce dużo głogów i śliwotarniny i z ich gałązek mam zamiar upleść na drzewach obręcze. Ktoś coś takiego stosuje?
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
basiaamatorka
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 lip 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Budki dla ptaków

Post »

Emilka, jest na Facebooku grupa "ptaki" tam zapewne ci odpowiedzą.
Myślę, że jak by zrobić większą budkę, z podwójną deską z przodu, gdzie otwór, i głęboką, aby łapką nie wydobył szkodnik piskląt, to by się udało. Też widziałam - i moja tak jest - zamontowane na pręcie metalowym, z dala od grubszych gałązek, po których by łasica wskoczyła na daszek budki, pręt/rurę mam ze złomowiska.
Szansa na zasiedlenie budek dla papug zawsze jest, może papą je pokryć?
Basia
Kamil_I
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 maja 2016, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budki dla ptaków

Post »

Zazdroszczę ludziom z większymi ogrodami, którzy mogą na drzewach zbudować większe budki dla ptaków. Lubię takie robótki i obserwację tego co z nich wynika :)
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Budki dla ptaków

Post »

Basia, dziękuję za podpowiedzi. Myślałam o takiej rurze, ale jakoś nie mogłam znaleźć miejsca, gdzie nie sięgałyby gałęzie dębów, sosen czy ogromniastych czeremch. Na dębach są budki, sikorki się przymierzały, ale chyba zrezygnowały. Najbezpieczniej ptaszki u mnie czują się pod dachem, niestety :D
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”