Zabezpieczenie roślin przed kradzieżą - pomysły,metody

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

działa to na pewno. załóż taką kamizelkę w samochodzie na oparcie, to zobaczysz, iż sam podświadomie stwierdzisz, że ktoś siedzi w Twoim aucie.
Ponadto nie musi to być manekin, może na początek założysz kamizelkę na oparcie fotela czy krzesła.
Jakub . . . . .
jerzowka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 wrz 2005, o 23:56

Post »

Natnij dużo pokrzywy, włórz do kubła z wodą, potrzymaj cały tydzień na słońcu przykryte, następnie zmieszaj w konewce dwie części miksury z wodą i polej po krzakach, czynność powtarzać w chwili gdy zapach będzie niewyczuwalny, krzaki zyskają dodatkową porcję składników mineralnych.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jerzowko!
Co to ma wspólnego z kradzieżami tuji. Może wyjaśnisz?
Awatar użytkownika
anamaria
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 6 wrz 2005, o 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jerzowka maiała na myśli odstraszanie złodziei zapaszkiem. Tuje polane nawozem z pokrzywy będą cuchnęły gnojówką. Inna rzecz jak często można je tak polewać, aby nie przedobrzyć i im nie zaszkodzić?
jerzowka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 wrz 2005, o 23:56

Post »

Raz na tydzień nie powinno zaszkodzić, na jakimś forum czytałam o bardziej drastycznej metodzie Facet podlewał ludzkimi fekaliami, myślę że gnojówka z pokrzyw mając podobną skalę zapachu jest bezpieczniejsza :)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Co do sposobu sporządzania gnojówki z pokrzywy pisałem w temacie: "Szkodniki - które nam najbardziej zatruwają życie" (polecam do przeczytania). Czy to odstraszy złodzieja? Moja odpowiedź jako osoby, która wykorzystuje gnojówkę na co dzień: zdecydowanie NIE :wink:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Na jednym z forum znalazłem taką oto radę jak zabezpieczyć tuje przed złodziejem.
Cyt.: "...Jest też inny sposób, który może nie zabezpieczyć roślin przed "zmianą właściciela", ale na długie miesiące "trwale zaznaczyć" złodzieja. W tym celu trzeba znaleźć firmę, która produkuje np. walizki do przewożenia pieniędzy. W tych walizkach do "zabezpieczeń" gotówki stosuje się specjalny czerwony proszek, który pod wpływem np. wstrząsu, dotyku, wybuch itp. utrwala (zalewa) pieniążki na kolor czerwony. Bank zwraca tak "zalaną" całą gotówkę pobierając -10%. od wartości ubezpieczonej walizki. Znam ten proszek, z którym w stanie sypkim trzeba postępować bardzo, bardzo ostrożnie. Posypanie nim czegokolwiek a i późniejsze zetknięcie się niego z czymkolwiek np. z ręką, z ubraniem pozostawia tak trwałe czerwone ślady, z którym nie poradzi sobie nikt przez najbliższe 8 miesięcy. Neutralizatory są tak drogie, że przekraczają koszt 1500 jałowców wirgilijskich. Plamy są po prostu nie do wybawienia. Złodziej odbywa, co najmniej 6 miesięczny domowy areszt Widziałem reklamówki tak "załatwionego złodzieja". NIE DAJ Boże..."
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

co się stanie jak zawieje wiatr?
Jakub . . . . .
Julka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 21 lis 2005, o 15:49
Lokalizacja: Gniezno

Post »

Nic sie nie stanie. Nie jest to dobry sposób, bo to co ma zostać ukradzione, zostanie ukradzione, a Ty i tak nie zobaczysz "oznaczonego"złodzieja. Nie ma dobrego sposobu. Przypominam, że stosowanie "zasadzek" , które mogą się skończyć się urazami lub kalectwem dla nieporzadanych osób na działce - jest karalne.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Niestety masz rację prawo jest takie jakie jest, czyli "koślawe", niedoskonałe i chroni potencjalnego złodzieja. Możemy odpierać tylko zamach bezposredni na mienie i to tak by nie przekroczyć granic obrony koniecznej. ;:14
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Pytałem co się stanie jak zawieje wiatr, bo wtedy to coś samoistnie się uruchomi, czyli nie jest to dobry sposób na zabezpieczenie krzewów.
Jedynym możliwym sposobem, to wyhodowanie tui do wys ok. 2 metrów i wkopanie ich w reprezentacyjne miejsce. Dużych krzewów raczej już nie wykopują.
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Podałem cytat o proszku ze strony: http://ogrody.agrosan.pl/kradzieze.html
Nie potrafię powiedzieć, czy w razie posmarowania tym proszkiem "pieńka" lub gałązek tui wiatr go może "zwiać" na inne osoby, rzeczy itp. Postaram się ustalić w miarę możliwości i podam.
:idea: ;:108
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
bodos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 maja 2006, o 07:51

Post »

Witam.zlodziej jak mu sie nie uda ukraść to zniszczy ze zlości.nie ma sensu zabezpieczać.mi tez ukradli tuje.jedynym sposobem jest ustawa o karaniu zlodziei.po prostu obcinać łapy.mysle ze szybko bysmy w ten sposob złodziejstwo wytepili.mala kradzierz palce ,większa cala dłoń.jeszcze większa łapetyna hi.pozdrawiam :twisted:
witam.mam pytanie.w jakiej odleglości od granicy z sasiadem mogę pomurować grila z kamienia?chodzi oczywiście o ogrody działkowe
.z gory dziekuje za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”